Sundar Pichai zainicjował przejście z Mobile First na AI First podczas wydarzenia Pixel. Mimo to zaprezentowano dwa nowe smartfony. To Pixel i Pixel XL, o których już wcześniej mówiliśmy. Oba urządzenia są produkowane przez partnera HTC.

Sam Google stwierdził, że był zaangażowany w projektowanie smartfonów. Z tyłu części są pokryte szkłem, w którym znajduje się czujnik odcisków palców. Krawędzie są tylko częściowo zaokrąglone, guziki mają wytłoczony wzór.

Wstępnie zainstalowany Asystent Google

Brian Rakowski i inni pracownicy Google szczegółowo przedstawili urządzenia. Preinstalowany jest na nich nowy Asystent Google, podobnie jak np. Google Duo, który konkuruje z FaceTime firmy Apple. Użytkownicy otrzymują również oprogramowanie, które ma sprawić, że przejście z iPhone'a na Pixela będzie szczególnie łatwe i które samo przesyła wiadomości.

kamera

Oba smartfony pikselowe oferują klientom aparat o rozdzielczości 12,3 megapiksela z tyłu. Oferuje przysłonę f/2.0. Z przodu można robić selfie o rozdzielczości co najmniej 8 megapikseli. Mówi się, że aparat otrzymał 89 punktów w DxO Mark, o trzy więcej niż iPhone 7 firmy Apple (7 Plus nie był jeszcze testowany). Funkcje po stronie oprogramowania to SmartBurst, HDR + i inne.

Bateria, oprogramowanie i nie tylko

Google Pixel ma funkcję szybkiego ładowania. 15 minut wystarczy, aby korzystać z urządzenia przez siedem godzin. Mniejsze urządzenie ma baterię o pojemności 2770 mAh, a model XL ma baterię o pojemności 3450 mAh.

W tym miejscu znajdziesz zewnętrzne treści z YouTube, które uzupełniają artykuł. Możesz go wyświetlić i ponownie ukryć jednym kliknięciem.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Pozwala to na przekazywanie danych osobowych stronom trzecim. Przeczytaj więcej o naszej polityce prywatności.

Smartfon jest dostarczany z nowym systemem Android Nougat. W przeciwieństwie do poprzednich smartfonów z Androidem, istnieje funkcja automatycznej aktualizacji. Aktualizacje systemu operacyjnego są pobierane w tle. To znacznie poprawi bezpieczeństwo smartfona.

Piksel i piksel XL

5-calowy Pixel i 5,5-calowy Pixel XL są napędzane procesorem Snapdragon 821. Czterordzeniowy procesor wykorzystuje dwa rdzenie o częstotliwości 2,15 GHz i dwa kolejne, o częstotliwości 1,6 GHz każdy. Oba smartfony z Androidem korzystają z 4 GB pamięci RAM LPDDR4.

Urządzenia dostarczane są z pamięcią 32 lub 128 GB. Jednak kupujący Pixel mają nieskończoną ilość miejsca na swoje zdjęcia w Google Cloud. Urządzenia oferują również złącze „USB Type-C” i wtyk jack 3,5 mm. Obsługiwany jest Bluetooth 4.2 i Wi-Fi zgodnie z 802.11 ac.

Etui na żywo do smartfona

Już wcześniej wyciekły informacje, że Google zaoferuje nowe obudowy na żywo dla dwóch smartfonów. Te okładki ochronne są wyjątkowe, ponieważ różni projektanci i fotografowie przyczynili się do powstania motywów, w tym Justin Maller, który wcześniej plotkował na Twitterze (a potem szybko usunął tweeta).

Cena i dostępność Google Pixel

Smartfon Pixel można zamawiać w przedsprzedaży już od 759 euro w Google Store od dzisiaj. Zamówienia w przedsprzedaży są również dostępne w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Urządzenia dostępne są w trzech różnych kolorach: Całkiem Czarnym, Naprawdę Niebieskim i Bardzo Srebrnym.

Sam zdecyduj, czy to wystarczy, by konkurować z iPhone'em 7 i 7 Plus. Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach. W każdym razie nie jest wodoodporny.

W tym miejscu znajdziesz zewnętrzne treści z YouTube, które uzupełniają artykuł. Możesz go wyświetlić i ponownie ukryć jednym kliknięciem.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Pozwala to na przekazywanie danych osobowych stronom trzecim. Przeczytaj więcej o naszej polityce prywatności.

więcej na ten temat

#Google Pixel

#Google Pixel XL

#Smartfon

#Android