Coraz lepsze aparaty do wszystkich modeli, a do tego nowy chip, który znów stawia wszystko w cieniu w tych samych cenach – to najważniejsze punkty dotyczące nowego iPhone’a 11 i iPhone’a 11 Pro. Ale jest o wiele więcej do powiedzenia.

W tym miejscu znajdziesz zewnętrzne treści z YouTube, które uzupełniają artykuł. Możesz go wyświetlić i ponownie ukryć jednym kliknięciem.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Pozwala to na przekazywanie danych osobowych stronom trzecim. Przeczytaj więcej o naszej polityce prywatności.

Wiele z góry wiadomo było o nowym modelu iPhone'a. Problem, który Apple wydaje się mieć coraz mniej pod kontrolą, a może już nie chce go w ogóle kontrolować. Producenci obudów zawsze byli dobrym źródłem nadchodzących zmian konstrukcyjnych. Podczas gdy na targach IFA w ostatnich latach pokazywali nam swoje nowe modele do nadchodzących iPhone'ów „pod ladą”, w tym roku dostawcy obudów z Dalekiego Wschodu z radością opublikowali swoje najnowsze osiągnięcia z wycięciami na kwadratowy garb aparatu o powierzchni kilku metrów kwadratowych. . Zwariowany.

Nowe systemy kamer dla wszystkich iPhone'ów

Nowy standardowy iPhone, następca iPhone’a XR, ma teraz jeszcze jeden obiektyw aparatu i niejako dogania topowe modele z poprzedniego roku, czyli iPhone’a XS i XS Max. Ich następcy z kolei iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max również otrzymują dodatkowy obiektyw aparatu, dzięki czemu mają teraz po trzy tylne obiektywy. Rozmieszczenie trzech obiektywów aparatu sprawia, że ​​garb aparatu, który jest przez wielu znienawidzony, ale i tak ukryty pod osłoną, teraz urósł do około dwukrotnie większego rozmiaru.

W tym miejscu znajdziesz zewnętrzne treści z YouTube, które uzupełniają artykuł. Możesz go wyświetlić i ponownie ukryć jednym kliknięciem.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Pozwala to na przekazywanie danych osobowych stronom trzecim. Przeczytaj więcej o naszej polityce prywatności.

W iPhonie 11 są teraz trzy 12-megapikselowe obiektywy. Dwie z tyłu i jedna z przodu. Więcej o tym ostatnim później. Tylne obiektywy to obiektywy szerokokątne i ultraszerokokątne, które można oddalić 2x.

Podobnie jak iPhone XS i iPhone XS Max, iPhone 11 Pro ma również teleobiektyw o ogniskowej 52 milimetrów.

Tym samym Apple wprowadza też nowe tryby zdjęć i wideo: tryb nocny, który bardzo przypomina to, co od dawna oferuje Google, oraz tryb portretowy, który teraz rozpoznaje także zwierzęta. Dołączona jest również nowa funkcja Quick Take, która rozpoczyna nagrywanie wideo po przytrzymaniu spustu migawki w aplikacji fotograficznej.

Przedni aparat ma nie tylko 12 megapikseli więcej niż kiedykolwiek wcześniej, ale także umożliwia nowy tryb wideo: selfie w zwolnionym tempie, zwane slofies.

Deep Fusion to technologia fotograficzna, która zostanie przesłana jesienią wraz z aktualizacją: w trudnych warunkach oświetleniowych iPhone robi dziewięć zdjęć i oblicza najlepsze zdjęcie piksel po pikselu w mniej niż sekundę.

Co z tego masz? W skrócie: poprawa wizerunku na wszystkich frontach. Trzy obiektywy początkowo umożliwiają trzy różne poziomy zoomu optycznego. Jednak Apple zawsze będzie oceniać informacje o obrazie ze wszystkich trzech obiektywów podczas robienia zdjęć, a tym samym umożliwi lepszą jakość obrazu – zwłaszcza podczas robienia zdjęć w słabym świetle. Możliwości oprogramowania do automatycznej optymalizacji nagrań, które również zostały równolegle ulepszone, to reszta.

Ulepszenia mają jeszcze bardziej dramatyczny wpływ na nagrania wideo.

Bardzo pożądany efekt uboczny: dzięki trzeciemu obiektywowi aparatu Apple po raz kolejny poprawia możliwości AR (AR: Augmented Reality) nowych modeli iPhone'a.

Szybszy i dokładniejszy identyfikator twarzy

Znacząco unowocześniany jest również system kamer zainstalowany nad wyświetlaczem. Zainstalowana tam kamera umożliwia teraz nagrywanie w rozdzielczości 12 megapikseli - prawie dwukrotnie więcej niż dotychczas. W tym samym czasie całkowicie przebudowany został system kamer prawdziwej głębi, który odpowiada m.in. za rozpoznawanie twarzy dla Face ID.

Co z tego masz? Jeśli chodzi o Face ID, spodziewamy się podobnego skoku jak kiedyś z pierwszej na drugą generację Touch ID. Jeśli nowy Face ID działa naprawdę szybciej, nawet nie zauważysz, że tam jest. Modernizacja przedniego aparatu jest już dawno spóźniona i nie tylko zapewnia ostrzejsze nagrania, ale także umożliwia robienie zdjęć i filmów w znacznie nieoptymalnych warunkach.

Procesor A13 dla większej mocy, nowy koprocesor dla nowych funkcji

Zaledwie kilka dni temu Richard Yu, szef działu konsumenckiego Huawei, zaprezentował na targach elektroniki IFA swój nowy „System On A Chip” (SoC), który nosi nazwę „Kirin 990”. Pierwszy SoC ze zintegrowanym modemem 5G. Ze swojej strony Apple kontynuuje teraz A13 Bionic. Jest to po raz kolejny imponująco bardziej energooszczędne i szybsze niż jego poprzednik, A12 Bionic. Apple twierdzi, że A13 jest najszybszym chipem w smartfonie. Ci, którzy naprawdę wyprzedzają grę, Apple czy Hauwei, pokażą tylko benchmarki.

A13 jest o tyle bardziej energooszczędny, że bateria działa teraz o 4 godziny dłużej niż iPhone XS i nawet o 5 godzin dłużej niż iPhone XS Max.

Co z tego masz? Ciągłe „wyżej, szybciej, dalej” z procesorami przez długi czas nie miało żadnej bezpośredniej wartości dodanej dla większości użytkowników smartfonów. Nawet dwu- lub trzyletni czip Apple prawdopodobnie nadal jest wystarczająco szybki, aby wykonać większość tego, co robisz z iPhonem. Niemniej jednak Apple nie może tu odpuszczać, ponieważ właśnie ta ciągła poprawa jest również gwarancją, że zakupiony dziś iPhone będzie nadal działał dobrze za trzy do pięciu lat.

Prawie nic nowego z wyświetlaczami

Jak można się było spodziewać, Apple nie zmienił rozmiarów wyświetlacza. Model premium (iPhone 11 Pro) jest dostępny w dwóch wersjach o przekątnej wyświetlacza 5,8 i 6,5 cala (odpowiednio 14,7 i 16,5 centymetra). Tańszy iPhone 11 jako następca iPhone’a XR wciąż ma wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala (15,5 centymetra).

Technicznie rzecz biorąc, Apple dokonało niewielkich zmian w nowych wyświetlaczach. Topowe modele nadal będą wyposażone w wyświetlacz OLED, który Apple nazywa teraz „Super Retina XDR Display” – analogiczny do wyświetlacza Maca Pro. Możesz odtwarzać zawartość HDR. Oba mają rozdzielczość 2436x1125 i 2688x1242 pikseli do gęstości pikseli 458 PPI (pikseli na cal). Tańszy iPhone 11 jest wyposażony w wyświetlacz LC („Liquid Retina HD Display”) o gęstości pikseli 326 PPI.

Według Apple wyświetlacz jest chroniony najtwardszym i najbardziej stabilnym szkłem w branży. Tylko przyszłość pokaże, czy to wystarczy, aby powstrzymać epidemię aplikacji Spider.

Co z tego masz? Wyświetlacze instalowane przez Apple od dawna są ponad wszelką krytyką. A podobno gorszy wyświetlacz w iPhonie 11 nadal jest świetny. Mało kto instaluje wyświetlacze LC tej samej jakości co Apple. W zeszłym roku nie spotkaliśmy nikogo, kto byłby rozczarowany wyświetlaczem w swoim iPhonie XR. Z wyświetlaczami OLED w modelach iPhone'a 11 Pro, podobnie jak ostatnio w iPhone'ach XS i iPhone'ach XS Max, jeszcze jeden krok. Różnica w wyświetlaniu obrazu jest niewątpliwa w bezpośrednim porównaniu - ale w codziennych warunkach tylko w bezpośrednim porównaniu.

Na zewnątrz prawie wszystko jest takie samo jak wcześniej

Nawet jeśli Jony Ive wyjeżdża do Apple, jedna z jego mantr projektowych będzie trwać długo: zmiany wizualne muszą służyć celowi. Nic się nie zmienia, tylko po to, by zrobić to inaczej. Innowacje techniczne modeli iPhone’a 2019 nie wymagają żadnych zmian w konstrukcji obudowy – poza powiększonym garbem aparatu – i nie istnieją. Jeśli postawisz nowego iPhone’a 11, a także iPhone’a 11 Pro i iPhone’a 11 Pro Max obok poprzedniej generacji, gołym okiem nie zauważysz żadnej różnicy.

Nowy iPhone 11 ma wymiary 150,9 x 75,7 x 8,3 milimetra i waży 194 gramy. Nowy iPhone 11 Pro mierzy 144,0 x 71,4 x 8,1 milimetra i waży 188 gramów. Nowy iPhone 11 Pro Max ma wymiary 158,0 x 77,8 x 8,1 milimetra i waży 226 gramów.

Oznacza to, że wszystkie wymiary nie zmieniają się, lub tylko nieznacznie, w porównaniu do modeli z poprzedniego roku. Odczujesz tylko wzrost wagi o 11 gramów w przypadku iPhone'a 11 Pro i przede wszystkim o prawie 20 gramów w przypadku iPhone'a 11 Pro Max. (iPhone XR: 150,9 mm x 75,7 mm x 8,3 xx przy 194 gramach. iPhone XS: 143 x 6 mm x 70,9 mm x 7,7 mm przy 177 gramach. iPhone XS Max: 157,5 mm x 77,4 mm x 7,7 mm przy 208 gramach.)

Co więcej, wszystkie nowe modele iPhone'a są klasyfikowane co najmniej zgodnie z normą IEC 60529 pod kątem IP67. Oznacza to, że są wodoodporne do 30 minut na głębokości jednego metra. W przypadku modeli Pro dotyczy to nawet głębokości od dwóch do czterech metrów. Mniejsze wypadki w wannie lub umywalce nie mogą uszkodzić iPhone'a.

Nowością jest teraz zmatowiony tył modeli Pro, który ma zapewniać lepszą przyczepność.

Co z tego masz? Jako właściciel i użytkownik iPhone'a, nic. Apple mógłby tutaj bez problemu zbierać punkty bonusowe. Ponieważ podstawowe cechy konstrukcji iPhone'a zostały zmienione po raz ostatni wraz z przejściem z iPhone'a 5S na iPhone'a 6. Od tego czasu iPhone ma zaokrąglone krawędzie ze wszystkich stron i od tego czasu wielu nabywców iPhone'a narzeka, że ​​nie czuje się już tak dobrze w dłoni, jak iPhone 5S z jego kanciastą konstrukcją. Oczywiście wiele się wydarzyło od czasu iPhone’a 6 i nikt nie pomyliłby iPhone’a 6 z iPhone’em 11 (choćby poprzez wyeliminowanie przycisku Home). Niemniej jednak, jak wielu innych, tęsknimy za większym skokiem. Apple wytyczyło kierunek: z modelami iPad Pro. Adaptacja ich projektów do nowych modeli iPhone'a. To by było coś!

A nawet jeśli chodzi o różnorodność kolorów, Apple wciąż ma w kieszeniach drut kolczasty. Nowe topowe modele są nadal dostępne w tej samej triadzie kolorystycznej: ciemnoszarej, srebrnej i złotej. Wszystkie trzy zmieniają się z roku na rok, czasem więcej, czasem mniej, ale ostatecznie zawsze pozostają podobne. W przeciwieństwie do zeszłego roku w przypadku iPhone'a XR, a teraz iPhone'a 11. Apple zachowało zabawę z różnych modeli iPodów, a ostatecznie także z iPhone'a 5c. Rozumiemy, że topowe modele powinny wyglądać z klasą, wartością, a nawet luksusem. Jednocześnie szkoda, że ​​Apple tak bardzo ogranicza wybór koloru dla klientów, którzy kładą na stole absurdalne sumy za telefon. W końcu: znaną triadę uzupełni w tym roku ciemna zieleń. Z drugiej strony jednak w Cupertino można by pomyśleć: „Właściwie potrzebujemy tylko jednego koloru, ludzie i tak kupują pokrowiec…”

Koniec 3D TOUCH

W zeszłym roku Apple nie zintegrowało 3D Touch z iPhonem XR, ale zamiast tego wdrożyło „Haptic Touch”. Apple podejmuje teraz ten krok we wszystkich nowych modelach iPhone'a. Zakłada się, że funkcjonalność dotykowa 3D po prostu nie jest wystarczająco dobra dla użytkowników iPhone'a i jest obecnie konsekwentnie usuwana.

Co z tego masz? Nie bardzo jako użytkownik. Oczywiście znajdą się tacy, którzy tęsknią za 3D Touch – jak zawsze, gdy funkcja zostanie usunięta. Większość z nich nie będzie jednak dbała o eliminację 3D Touch. Powiązana z tym funkcjonalność nie znika nawet całkowicie, ale jest teraz wywoływana tylko inaczej, mianowicie przez „stukanie i przytrzymywanie”, a nie przez „mocny nacisk”.

Rozpoczęcie sprzedaży i ceny

Podobnie jak w poprzednich latach, nowe modele iPhone'a będzie można zamawiać w przedsprzedaży. Rozpoczyna się w piątek 13 września 2019 r. iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max będą dostarczane od 20 września 2019 r. Urządzenia są dostępne od 799 euro (iPhone 11 z 64 gigabajtami pamięci), odpowiednio od 1149 euro (iPhone 11 Pro z 64 gigabajtami pamięci) i 1249 euro (iPhone 11 Pro Max z 64 gigabajtami pamięci).

więcej na ten temat

#iPhone 11

#iPhone XI

#iPhone 11 Pro

#iPhone 11 Pro Max

#Nowy iPhone

#Nowy iPhone 2019