Google podobno pracuje nad tańszym wariantem Pixela. Mówi się, że ten telefon jest już w teście. Może to oznaczać, że ten smartfon będzie można kupić już latem, a nie jesienią. Szczegóły tego urządzenia są zupełnie niejasne. Nie wiemy więc, w jaki sprzęt będzie wyposażony, ani ile to ostatecznie będzie kosztować.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy, że kolejny piksel powinien być wodoodporny. A już dziś pojawia się nowa, jeszcze bardziej ekscytująca plotka: Google, oprócz drugiej generacji smartfonów pikselowych z wyższej półki, planuje tańsze urządzenie.

Wersja high-end, Pixel 2, będzie miała lepszy sprzęt w porównaniu z obecną generacją w postaci lepszego procesora i lepszej kamery. Ale to jeszcze bardziej podniesie cenę smartfona. Podobno ten Pixel 2 powinien być jeszcze droższy niż Pixel czy Pixel XL.

LG G6: pierwszy „bezpikselowy smartfon” z Asystentem Google

Oczekuje się, że LG zaprezentuje nowy flagowiec, LG G6, na Mobile World Congress pod koniec lutego. W porównaniu do ... więcej

Szczegóły dotyczące „taniego piksela” są nadal nieznane

Jednocześnie powinien być też tańszy piksel. Ten wariant smartfona Google jest obecnie testowany. Niższą cenę podobno kupuje przeskalowany sprzęt. Nadal nie jest jasne, jaki sprzęt firma zainstaluje w tym tańszym pikselu i ile będzie wtedy kosztował. Nie wiadomo też, czy wszystkie nowe smartfony pikselowe powinny być wodoodporne, czy tylko wersja premium będzie czerpać z tego korzyść.

Zaskakujące w tej wiadomości jest również to, że tani piksel jest już w teście. Właściwie nowej generacji pikseli spodziewamy się dopiero jesienią. Smartfony powinny zatem nadal znajdować się w fazie planowania. Może to zatem wskazywać, że tańszy piksel pojawi się na rynku znacznie wcześniej.

więcej na ten temat

#Piksel

#Google Pixel

#Google

#Smartfon

#Piksel 2