Google oficjalnie zaprezentowało Chromebooka Pixel 2. Dzięki najlepszemu wyposażeniu nowy Chromebook ma służyć przede wszystkim jako platforma programistyczna dla komputerowego systemu operacyjnego Google Chrome OS. W porównaniu do pierwszego Chromebooka Pixel, Google zmodernizował głównie procesor i rozszerzył opcje łączności. Chromebook Pixel 2 oferuje między innymi dwa porty USB z nową uniwersalną wtyczką typu C. Obecnie jednak Google ogranicza sprzedaż do USA.

W przyszłości standard USB 3.1 powinien nie tylko ułatwiać podłączanie urządzeń USB, ale także oferować większą prędkość, wyższą moc ładowania oraz możliwość podłączenia zewnętrznych wyświetlaczy o rozdzielczości do 4K przez adapter. Po wprowadzonym w poniedziałek MacBooku firmy Apple, Google Chromebook Pixel 2 to drugi nowy notebook z portami USB 3.1. W przeciwieństwie do Apple, Google nie tylko instaluje dwa porty Type-C zamiast jednego, ale także oferuje dwa porty USB 3.0 i gniazdo kart SD.

Dotykowy wyświetlacz nowego Chromebooka Pixel oferuje przekątną ekranu 12,85 cala i rozdzielczość 2560 x 1700 pikseli, co daje gęstość pikseli na poziomie 239 PPI. Jeśli nie masz ochoty dotykać ekranu, Chromebooka Pixel 2 możesz też obsługiwać za pomocą podświetlanej klawiatury i szklanego gładzika. Bateria powinna wytrzymać nawet dwanaście godzin i sprawić, że Chromebook Pixel 2 będzie mobilny – przemawia za tym również stosunkowo niska waga 1,5 KG.

Szybki procesor, mało pamięci

Google oferuje szlachetnego Chromebooka w dwóch wersjach: jednej z procesorem Intel® Core i5 o taktowaniu 2,2 GHz i drugiej z procesorem Intel Core i7 2,4 GHz. Konfiguracja pamięci RAM to 8 lub 16 GB. Jak to jest typowe dla Chrome OS, pamięć wewnętrzna jest dość ciasna i wynosi 32 lub 64 GB, ponieważ system jest przeznaczony do pracy online. Ponadto nabywcy Chromebooka Pixel otrzymają bezpłatnie 1 terabajt pamięci w chmurze z Dysku Google przez trzy lata.

Niestety, ci kupujący będą dostępni tylko w USA: Google sprzedaje Chromebooka Pixel 2 wyłącznie w swoim kraju. Tańsza wersja przechodzi tam za 999 dolarów plus podatki, podczas gdy Google pobiera 1299 dolarów za pełną konfigurację Chromebooka Pixel 2. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Chromebooka Pixel 2.