Corning jest znany ze swoich odpornych na zarysowania i pękania powierzchni wyświetlacza, które są również stosowane w iPhone'ach. Teraz firma ogłosiła nową generację swoich produktów z Gorilla Glass 4. Podczas opracowywania tym razem firma nie tylko zadbała o to, aby szkło było szczególnie odporne, ale także dostosowała Gorilla Glass 4 specjalnie do potrzeb użytkowników smartfonów.

Corning ogłosił nową wersję swojej odpornej na zarysowania i pęknięcia powierzchni wyświetlacza, Gorilla Glass. Opracowując Gorilla Glass 4, Corning powiedział, że dokładnie przeanalizował, gdzie i w jaki sposób wyświetlacze smartfonów zwykle pękają i odpowiednio reagują. Rezultatem jest produkt Gorilla Glass 4, który nie powinien pękać, zwłaszcza po upuszczeniu na chropowate powierzchnie, takie jak beton i smoła. Według Corning te szorstkie powierzchnie są największym wyzwaniem dla wyświetlaczy.

W tym miejscu znajdziesz zewnętrzne treści z YouTube, które uzupełniają artykuł. Możesz go wyświetlić i ponownie ukryć jednym kliknięciem.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Pozwala to na przekazywanie danych osobowych stronom trzecim. Przeczytaj więcej o naszej polityce prywatności.

Apple właściwie nie komentuje producentów poszczególnych komponentów swoich urządzeń. Wiadomo jednak, że Apple używa szkła Gorilla Glass firmy Corning we wszystkich swoich iPhone'ach, w tym w pierwszym iPhonie wprowadzonym na rynek w 2007 roku. Eksperci zakładają, że obecne flagowce Apple, iPhone 6 i iPhone 6 Plus, są wyposażone w Gorilla Glass 3.

Corning twierdzi, że jego nowe szkło Gorilla Glass 4 jest mniej więcej dwa razy stabilniejsze niż inne wzmocnione powierzchnie wyświetlacza. W specjalnie opracowanych obiektach testowych prawie we wszystkich przypadkach pękały między innymi szkła sodowo-wapniowe, podczas gdy urządzenia testowe ze szkłem Gorilla Glass 4 przetrwały około 80 procent testów.

Czytanie wskazówka

Dostawca Apple GT Advanced Technologies: Apple chce nadal korzystać z lokalizacji w Arizonie

Apple planuje otworzyć fabrykę w Arizonie, początkowo obsługiwaną przez dostawcę Apple GT Advanced Technologies (GTAT) do produkcji szafirowego kryształu ... więcej

Apple prawdopodobnie jeszcze długo będzie używało Corning's Gorilla Glass. Odkąd wyszło na jaw, że GT Advanced zbankrutowało w trakcie prac nad Saphir Glas dla Apple, Apple nie miał innego wyboru.

Więcej na te tematy:

Szkło goryla 4

Szkło Gorilla

Wyświetlacz

Smartfon

iPhone

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Corning wypuszcza Gorilla Glass 4 - harder, harder, Gorilla Glass". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.