Najpierw komentarze Phila Schillera do różnych amerykańskich magazynów, teraz przegląd strony internetowej. Odwiedzających witrynę Apple w USA wita teraz iPhone 5 i nowy slogan. Apple szuka porównania z konkurencją.

Nowe hasło brzmi: „Kochanie jest łatwe. Dlatego tak wielu ludzi to robi”. Na stronie „Dlaczego iPhone” podkreślono wyjątkowość niektórych funkcji iPhone'a, podczas gdy Apple unika konkretnego wyboru konkurenta.

Dlatego nie wspomina się bezpośrednio o Androidzie, nawet jeśli stwierdzenia takie jak „pofragmentowany krajobraz sklepu z aplikacjami, sfrustrowani programiści, zagrożenia bezpieczeństwa” prawdopodobnie odnoszą się do systemu operacyjnego Google.

Serwis powtarza w ilustrowanej formie wypowiedzi Phila Schillera: iPhone to doskonale skoordynowany pakiet sprzętu i oprogramowania, bez kompromisów w doborze materiałów. Nawet bez dużej baterii iPhone oferuje długą żywotność baterii.

Apple zostawia zestawienie danych z konkurencją, która jednak miała przed Galaxy S4 większe wyświetlacze i większość rdzeni procesorów. Takie porównania mają swoje słabości: 13 megapikseli i 4 rdzenie CPU wyglądają „lepiej” na karcie katalogowej, ale niekoniecznie tak jest w praktyce. Z drugiej strony Apple dedukuje z popularności iPhone’a jako aparatu na Flickr, że musi to być szczególnie dobry aparat do smartfona. Ponadto wciąż podkreślana jest wyjątkowość wyświetlacza Retina, chociaż wyświetlacze HiDPI są obecnie standardem w wysokiej jakości smartfonach. Jeśli Apple zwiększy liczbę megapikseli w aparacie iPhone'a 5S i podwoi liczbę rdzeni procesora, to z pewnością nie będzie to ukrywane w prezentacji iPhone'a 5S.

Więcej na te tematy:

Android

iPhone 5

głos_13

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Apple rewiduje stronę iPhone'a 5 po prezentacji Galaxy S4". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Temat jest obecnie bardzo popularny na amerykańskich blogach i myślę, że np. John z AllThingsD naprawdę przesadza. Apple właściwie nie jest zależny od tego wsparcia mediów ze sceny, ale prawdopodobnie wszyscy trzymają się Phila, który wyszedł z kąta na krótko przed premierą S4 i umieścił kampanię „obronną”.

Myślę, że Apple nie powinno komentować tych punktów i raczej czekać, a następnie wprowadzić na rynek świetny nowy produkt, zamiast reklamować fanfary.

Widzę dokładnie w ten sam sposób. Kiedy masz lepszy produkt, lepiej zignorować konkurenta, niż zwracać na niego uwagę, lub jak to się zawsze mówi w amerykańskich serialach komediowych: nawet go nie ignoruj.

Gdyby...

Dzięki tej małej zmianie Apple zdołał być bardziej w centrum uwagi niż Samsung podczas premiery S4. Dlatego pełny sukces.

Głupie gadanie. Śnij dalej, Apple Fanboy. Apple podupada.

@nd70 - ziewanie - zostań przy monopolu na złom elektryczny samsung i słuchaj innych ludzi tutaj na czakrze, czy jesteś znudzony bracie wah?