Apple wykazał zainteresowanie systemami obiektywów aparatów w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Z wniosków patentowych wynika, że ​​Apple pracuje nad wymiennymi obiektywami do aparatu iPhone'a. Do tej pory wymienne obiektywy były dostępne tylko od stron trzecich.

Apple nie chce pozostawiać pola dostawcom zewnętrznym, jeśli chodzi o wymienne obiektywy do iPhone'a. Z opublikowanego wniosku patentowego wynika, że ​​Apple pracuje nad zamkiem bagnetowym do podłączania wymiennych obiektywów do iPhone'a. Mechanizm mocowania to mocowanie obiektywu, które wykorzystuje sworzeń cylindryczny lub śrubę do łączenia funkcji mechanicznych i elektronicznych między obiektywem a aparatem i zapewnia bezpieczne trzymanie obiektywu.

Według Apple ten sposób mocowania jest lepszy niż inne rozwiązania, takie jak osobna nasadka czy uchwyt magnetyczny. Patent szczegółowo wyjaśnia, w jaki sposób obiektyw jest mocowany do iPhone'a lub innego urządzenia za pomocą mocowania bagnetowego i wnęki wyciętej bezpośrednio w iPhonie. Patent opisuje również sposób szybkiego mocowania.

Taki wymienny obiektyw byłby również możliwy do wyobrażenia w przypadku iPoda touch i mógłby nadać spadającej sprzedaży iPoda jeszcze większego tempa.

Więcej na te tematy:

jabłko

fotografia

iPhone

głos_13

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Apple pracuje nad wymiennymi obiektywami do aparatu iPhone'a". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.