Według doniesień medialnych Apple pracuje nad elektronicznym przewodnikiem po programach (EPG) dla swojego Apple TV czwartej generacji. Ponadto powinien być również możliwy do użycia na iPhonie lub iPadzie. Celem jest zapewnienie użytkownikom innej opcji nawigacji za pośrednictwem programu do przesyłania strumieniowego od dostawców aplikacji. Należy się obawiać, że przyniesie to korzyści przede wszystkim użytkownikom w USA.

Re/code informuje, że Apple chce dać użytkownikom elektroniczny przewodnik po programach dla swojego dekodera. Ta lista ma na celu integrację treści z aplikacji takich jak HBO, Netflix, ESPN i innych.

Mówi się, że informacje, które opublikował Peter Kafka, wracają do kręgów przemysłowych. Wtajemniczony mógł anonimowo ujawnić plany Apple. Mówi się, że Apple prowadzi negocjacje z dostawcami treści w celu zbierania metadanych, takich jak teksty opisów, godziny, miniatury itp.

Nie podano szczegółów tego, jak może wyglądać interfejs użytkownika. Wspomniano jednak, że można zgłaszać użytkownikom sugestie, podobne do funkcji „Dla Ciebie” w Apple Music.

EPG jako rozszerzenie uniwersalnego wyszukiwania?

Producent z Cupertino już teraz oferuje użytkownikom możliwość przeszukiwania programów wielu aplikacji/dostawców za pomocą funkcji „wyszukiwania uniwersalnego”. Baza danych z pewnymi informacjami jest więc dostępna w tle.

W związku z tym EPG działa jak rozszerzenie tej funkcjonalności. Jak jednak wspomniano na początku, należy się obawiać, że z oferty skorzystają głównie użytkownicy z USA. Bo uniwersalna wyszukiwarka jest obecnie dostępna na rodzimym rynku Apple’a dla kilkudziesięciu ofert. W Niemczech i wielu innych krajach funkcja ta jest jednak ograniczona do iTunes i Netflix. Nic się nie zmieniło od czasu wprowadzenia go w październiku 2015 roku. Z kolei w Stanach Zjednoczonych nowe treści były regularnie dodawane co kilka tygodni, dzięki czemu lista obsługiwanych usług wzrosła do 35. Apple dokumentuje to na własnej stronie pomocy technicznej.

Szansa na Europę i Apple TV?

Ponieważ EPG nie ma być opracowywane wyłącznie dla pojazdów ATV, użytkownicy w Europie mogliby z niego ostatecznie skorzystać. Ponieważ w tym kraju jest znacznie więcej aplikacji do przesyłania strumieniowego na iPhone'a i iPada niż na Apple TV.

Apple grzebie plany dla własnej oferty

Publikacja elektronicznego przewodnika po programach dla treści stron trzecich byłaby wsparciem dla wiadomości z ostatnich kilku tygodni. Pierwotnie jakiś czas temu mówiono, że Apple planuje własną ofertę streamingową. Ale dopiero niedawno okazało się, że dostawcy treści poczuli się urażeni ofertą Apple. Najpierw jednak Eddy Cue zwrócił uwagę, że Apple nigdy nie zamierzał konkurować z Hollywood.

Wskazówki dotyczące czytania

Prawda czy fałsz? 14 faktów na temat Steve'a Jobsa

Założyciel Apple Steve Jobs niestety nie żyje już od ponad czterech lat, o nim jest wiele filmów, filmów dokumentalnych i książek... więcej

7 produktów Apple Steve Wozniak uważał za głupie

Były założyciel Apple Steve Wozniak to człowiek otwartych słów. Często wypowiadał się publicznie na tematy, gdy ... więcej

Więcej na te tematy:

Telewizor apple

EPG

iPhone

iPada

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Apple pracuje nad EPG dla Apple TV, iPhone'a i iPada". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Mam taką część Apple TV, ale do tej pory zastanawiałem się dlaczego? Ok, mogę odtwarzać na moim odbiorniku. Ale więcej? Najczęściej oglądam telewizję na iPadzie, ponieważ przynajmniej jest tam dostępna aplikacja mojego dostawcy telewizji. Tych i wielu innych aplikacji po prostu brakuje w Apple TV. Kiedy go kupiłem, pomyślałem, że mogę uzyskać dostęp do całego App Store. Ale niestety nie jest dostępna nawet część moich upragnionych aplikacji. Brakuje również gier, które zostały już zakupione na iPhonie. Ponieważ Apple musi ponownie gwałtownie przewrócić książki.

Tak, to wstyd. Generalnie w Niemczech i Europie ATV 4G nie oferuje jeszcze takiej samej funkcjonalności jak w USA.

Amazon Stick, Google Stick czy ATV?Wszystkie trzy bzdury! Niestety kupiłem Das ATV z nadzieją posiadania wszystkiego w jednym interfejsie użytkownika bez konieczności zmiany wejścia HDMI, jeśli chcesz oglądać telewizję na żywo. Z ATV musisz zapłacić za aplikację telewizyjną na żywo. Największy nonsens, jaki możesz dostać u klientów. Tak więc mój ATV jest włączony na stałe tylko dzięki automatyce domowej Elgato. Tym, co do tej pory ekscytowało mnie jako multimedia, jest XBOXONE, ponieważ mam wszystko w jednym interfejsie użytkownika, mój sygnał telewizyjny jest zapętlony, świetny jeden przewodnik, mogę oglądać Internet, DVD, słuchać muzyki i to wszystko bez zmiany HDMI wyjście. Do tego dochodzi najszybsza praca ze sterownikiem. Wszystkie inne piloty zniknęły ze stołu. Apple mówi o wszechstronnym produkcie. Zgadza się, nie może nic zrobić.