System płatności mobilnych Apple, Apple Pay, ma zostać dziś rozszerzony na Kanadę. O tym informuje strona internetowa „iPhone w Kanadzie”. Według doniesień, amerykański Express, partner Apple Pay, potwierdził uruchomienie systemu płatności mobilnych w Kanadzie. Dzięki temu Kanada będzie drugim po Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii krajem trzecim, w którym klienci mogą dokonywać płatności za pomocą Apple Pay. Apple Pay ma zostać wprowadzony w innym kraju jeszcze w tym roku.

Apple Pay ma zostać dziś rozszerzony na kraj trzeci. Według doniesień serwisu iPhone w Kanadzie, Apple Pay zostanie wprowadzony jako opcja płatności w Kanadzie 17 listopada. Mówi się, że American Express, partner Apple Pay, to potwierdził.

Ograniczenia Apple Pay w Kanadzie

Według doniesień na początku wprowadzenia Apple Pay na kanadyjskich klientów obowiązują pewne ograniczenia: tylko klienci American Express posiadający specjalną kartę kredytową mogą początkowo używać Apple Pay jako środka płatniczego. Możesz płacić za pomocą Apple Pay w uczestniczących sklepach, w tym w sklepach Apple, McDonald's i Walmart. Nie wiadomo jeszcze, kiedy inni dostawcy kart kredytowych będą obsługiwać Apple Pay w Kanadzie. TechCrunch donosi, że kanadyjskie banki, Visa i Master Card nadal niechętnie oferują Apple Pay swoim klientom. Jednym z powodów może być to, że niektóre banki i dostawcy kart kredytowych planują rozwój własnych systemów płatności mobilnych.

Czytanie wskazówka

System płatności mobilnych Apple: sieć kawiarni Starbucks wprowadzi Apple Pay

System płatności Apple, Apple Pay, jest rozszerzany na inne sklepy w USA. Wkrótce powinno być nawet możliwe dołączenie do sieci kawiarni... więcej

Kolejny kraj z Apple Pay

Usługa Apple Pay jest obecnie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Zakłada się, że system płatności trafi w tym roku również do Australii przy wsparciu American Express. W przyszłym roku dołączą do nich Hiszpania, Singapur i Hongkong. Eksperci spekulują również, że Apple Pay może wkrótce zostać uruchomiony w Chinach, ponieważ Apple radykalnie przyspiesza ekspansję w Chinach.

Czytanie wskazówka

Tim Cook: 2015 będzie rokiem Apple Pay

Prezes Apple Tim Cook opublikował we wtorek nie tylko rekordowe dane kwartalne, ale także informacje o systemie płatności mobilnych Apple... więcej

Apple Pay został wprowadzony w Stanach Zjednoczonych w październiku 2014 roku. W lipcu Apple Pay został wprowadzony do Wielkiej Brytanii. Wciąż nie wiadomo, kiedy system płatności trafi do Niemiec.

Więcej na te tematy:

jabłko

Apple Pay

Płatności mobilne

System płatności mobilnych

Kanada

Stany Zjednoczone

Wielka Brytania

Początek

iOS

iPhone

Dyskutować z!

Możesz skomentować artykuł „Wprowadzamy Apple Pay w Kanadzie” tutaj. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Teraz Kanada, to widzę duże szanse, że Niemcy będą tam niedługo za 20-30 lat. ;-)

Więc nadal nie widzę Apple Pay przyjeżdżającego do Niemiec w dającej się przewidzieć przyszłości. Niemieckie banki są na to zbyt nieelastyczne i zbyt zacofane. Przez kilka lat będą się zastanawiać, ile mogą zebrać jako opłatę od własnych klientów, żeby sprawę załatwić. Poza tym chcieli stworzyć coś własnego, co pojawi się na rynku dopiero za 10 lat, a potem i tak nie zadziała, ponieważ jest to prawdopodobnie zbyt skomplikowane i zdecydowanie za drogie. Więc nadejdzie.

O tak, złe banki! Są zbyt zacofani, prawie z epoki kamienia, ... Niezależnie od tego, czy jest to SafeHarbor, MaRisk czy BDSG, po prostu podpisz wszystko, czego Apple wymaga do tej usługi. Oczywiście klienci nie powinni ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

Po prostu niesamowite, dlaczego wszystko jest takie skomplikowane, skoro było takie proste!

„Bank żyje ze złych transakcji, które zaniedbuje”. Autor: dr. Hermann Josef Abs