Gdyby Apple kiedykolwiek wprowadził na rynek telewizor Apple, to iPhone, iPad lub iPod touch najprawdopodobniej służyłyby przynajmniej jako dodatkowy pilot. Jednak urządzenia Apple z systemem iOS mogą w przyszłości oferować znacznie więcej niż poprzednia zdalna aplikacja dostępna w App Store.

Dzięki temu można już obsługiwać iTunes na Macu i obecny Apple TV. W nowym patencie Apple opisuje teraz coś w rodzaju uniwersalnego pilota, który powinien pomóc użytkownikowi skonfigurować urządzenia w salonie za pomocą zaledwie kilku ruchów.

W tym celu Apple chce udostępnić tzw. sceny, np. „noc filmowy romantyczny” czy „kolacja”. Jednym napiwkiem można było zamknąć okiennice, włączyć kuchenkę gazową i włączyć telewizor, system surround i Apple TV. W przypadku kolacji do pomyślenia byłoby tylko włączenie systemu hi-fi przy obniżonym poziomie głośności.

(Obraz: ikona)

(Zdjęcie: Jabłko)

Jednak Apple musiałby zapewnić własną stację bazową do sterowania niektórymi urządzeniami, które nie są sterowane przez interfejs WLAN, ale przez podczerwień lub radio. Byłoby to możliwe między innymi dzięki przyszłej wersji AirPort Extreme czy AirPort Express. Telewizor Apple z tymi interfejsami do sterowania innymi urządzeniami również byłby możliwym rozwiązaniem.

Więcej na te tematy:

jabłko

iPhone

Patenty

głos_13

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Apple otrzymuje patent na iPhone'a jako uniwersalny pilot”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Czy ktoś wierzył, że w przyszłości Apple będzie miał więcej nudnych lub gorszych rozwiązań niż Microsoft?

Oczywiście Apple będzie innowacyjny.

To chyba szczególny patent, skoro uniwersalne piloty są z nami od wielu lat. Każdy, kto kiedykolwiek miał styczność z Logitech Harmony, nie będzie już chciał czytać wpisów takich jak „Odbiornik A/V” lub „Media Box” (patrz wyżej). Wystarczą zwiększanie / zmniejszanie głośności i odtwarzanie / pauza.