Dzięki aplikacji programista Florian Schminke rozwiązuje problem, z którym z pewnością spotkało się wielu użytkowników iOS. Apple oferuje tylko wybór czcionek – prosta ponowna instalacja bez jailbreakingu lub Mac z aplikacją profilu konfiguracji nie jest możliwa. Aby użyć dodatkowych czcionek przynajmniej w aplikacjach takich jak Pages, Keynote lub innej preferowanej aplikacji do edycji tekstu, za pomocą aplikacji AnyFont za 1,79 euro można wybrać i zainstalować czcionki bezpośrednio na urządzeniu z systemem iOS za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

AnyFont w wygodny sposób wprowadza dodatkowe czcionki do iPhone'a, iPoda touch i iPada. Mogą być one następnie używane w całym systemie w większości aplikacji – ale nie zastępują czcionki używanej przez sam iPhone do wyświetlania tekstów w menu.

W tym celu możesz zainstalować czcionki w formacie TrueTypeFont- (.ttf) lub OpenTypeFont- (.otf), a następnie używać ich na przykład w ulubionej aplikacji do edycji tekstu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli utworzyłeś prezentację na przykład na komputerze Mac lub PC, a faktycznie używane czcionki nie mogą być wyświetlane na iPhonie. Czcionki Microsoftu można również doposażyć w pakiet Office.

W tym miejscu znajdziesz zewnętrzne treści z YouTube, które uzupełniają artykuł. Możesz go wyświetlić i ponownie ukryć jednym kliknięciem.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Pozwala to na przekazywanie danych osobowych stronom trzecim. Przeczytaj więcej o naszej polityce prywatności.

Sama instalacja odbywa się w kilku krokach. Aby to zrobić, potrzebujesz odpowiednich plików na iPhonie. Możliwe jest na przykład wysłanie czcionki jako e-mail lub zapisanie jej w skrzynce. Stamtąd wystarczy otworzyć plik jednym kliknięciem i wybrać AnyFont w obszarze „Otwórz w”.

Z archiwum .zip można również zainstalować kilka czcionek jednocześnie. Umożliwia to utworzenie archiwum żądanej czcionki na komputerze, a następnie wysłanie go na urządzenie z systemem iOS. Czcionki można również ponownie odinstalować w aplikacji. W najnowszej aktualizacji dostępne są również podglądy czcionek.

AnyFont kosztuje 1,79 euro. Aplikacja jest uniwersalna i działa z iOS 7.0.

Więcej na te tematy:

Sklep z aplikacjami

iOS

iPhone

głos_13

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „AnyFont: Zainstaluj więcej czcionek na iPhonie”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Anyfont nie działa poprawnie z pakietem Office na iPada...