Znacznie więcej osób na całym świecie korzysta ze smartfonów z Androidem niż iPhone'ów. Zgodnie z oczekiwaniami liczba pobrań z aplikacji na Androida jest zatem znacznie wyższa niż pobrań z aplikacji na iOS. Niemniej jednak sklep z aplikacjami na iOS generuje znacznie większą sprzedaż niż sklep Google Play. Konsekwencją dla wielu twórców aplikacji jest to, że najpierw piszą programy na iPhone'a, które często są również lepiej zaprojektowane niż ich odpowiedniki na Androida.

Jak powszechnie wiadomo, Android jest zdecydowanie najczęściej używanym systemem operacyjnym dla smartfonów na świecie. Znajduje to również odzwierciedlenie w pobieranych aplikacjach. Użytkownicy Androida pobrali w ciągu ostatniego roku około 60 procent więcej aplikacji niż posiadacze urządzeń z systemem iOS. Jednocześnie jednak Apple App Store wyprzedza pod względem monetyzacji. Twórcy aplikacji na iOS zarobili w 2014 roku ponad 10 miliardów dolarów – około 70 procent więcej niż twórcy aplikacji na Androida w tym samym okresie.

Czytanie wskazówka

Tych 5 aplikacji na OS X jest dostępnych na każdym komputerze Mac — nie tylko dla początkujących

Podobnie jak w App Store dla aplikacji na iOS, w Mac App Store dostępnych jest wiele programów. Prowadzenie tutaj przeglądu jest spowodowane ... więcej

Zarówno sklep z aplikacjami na iOS, jak i sklep Google Play są podobnie dobrze zaopatrzone w ponad 1,3 miliona aplikacji. Jednak na całym świecie jest w obiegu nieco ponad cztery razy więcej smartfonów z Androidem niż iPhone'ów, co tłumaczy przewagę pobrań aplikacji ze sklepu Google Play.

Pojedynek App Store: iOS v. Android (Zdjęcie: androidguys.com)

Szansa na większy zysk daje również lepsze aplikacje (Zdjęcie: AppAnnie)

Niemniej jednak twórcy aplikacji na iOS zarabiają znacznie więcej. Właściciele iPhone'ów i iPadów są zatem znacznie bardziej skłonni wydawać pieniądze na aplikacje, a reklamodawcy inwestują znacznie więcej pieniędzy w reklamę w iOS niż w aplikacje na Androida.

Czytanie wskazówka

Szef BlackBerry wzywa do „neutralności aplikacji”: użytkownicy powinni mieć możliwość korzystania z iMessage & Co. na innych platformach

Szef BlackBerry wzywa do „neutralności aplikacji” dla aplikacji na smartfony. Neutralność sieciowa ... więcej służy jako podstawa jego argumentacji

Ponieważ na aplikacjach na iOS można zarobić znacznie więcej pieniędzy niż na aplikacjach na Androida, sklep z aplikacjami na iOS jest dla wielu programistów bardziej interesujący niż sklep Google Play. Dlatego aplikacje są często programowane najpierw dla systemu iOS, a nie dla szerzej używanego systemu operacyjnego. Ponadto aplikacje na iOS wydają się być nieco lepiej zorganizowane niż aplikacje na Androida. Szansa na większy zysk daje również lepsze aplikacje.

Więcej na te tematy:

Aplikacje

Android

iOS

iPhone

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Android kontra iOS: To dlatego iPhone ma lepsze aplikacje”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

„Właściciele iPhone'ów i iPadów są zatem znacznie bardziej skłonni do wydawania pieniędzy na aplikacje”. Aha.

Jeśli spojrzysz na wiele niezrozumiałych i często obraźliwych „recenzji” właścicieli iPhone'ów i iPadów w AppStore, którzy krytykują oburzonych programistów za to, że chcą zarabiać na swojej pracy, niekoniecznie to rozumiesz.

Z drugiej strony, jak to często bywa, jest zwykle duża większość, która zachowuje dla siebie pozytywną opinię. W związku z tym nie bierz najpierw wszystkiego, co jest wyryte w komentarzach lub ocenach. Lub ?

Zobacz sklep Android. Aplikacje za darmo i obelgi użytkowników wobec programistów, nawet nie lepsze, prawda?

Kiedyś trzeba było „spłacać” iPhone'a. Grupa docelowa była po prostu inna. Ci ludzie są po prostu bardziej dojrzali - podobnie jak recenzje w AppStore.

W międzyczasie prawie każdy ma szansę na iPhone'a (taniego w umowie, starego używanego,...) i trzeba tylko przyjrzeć się, jak antyspołeczni zachowują się na ulicach. To samo jest oczywiście używane w wyrażeniach w recenzjach.

„Konsekwencją dla wielu twórców aplikacji jest to, że najpierw piszą programy na iPhone'a…”

Tak było kiedyś. Obecnie jest odwrotnie.

Dlaczego nie? Masa sprawia, że… Ciekaw jestem, kiedy ważne aplikacje nie są już pisane po raz pierwszy dla iDevices, bo wysiłek dla kilku ropuch już nie jest tego wart. To spowoduje osunięcie się ziemi, które rozleje Apple.

Czy czytałeś artykuł? Właściwie mówi, że masy tego nie robią.

Wy biedni fanboye Androi musicie być bardzo zdesperowani. Czy to takie złe i nie do zniesienia, aby zawsze być na drugim miejscu? Wolałbyś się okłamywać, bez względu na to, jakie rekordy pobije Apple, po prostu nie może być tak, że postawiłeś na niewłaściwego konia.

głupi komentarz, który muszę ci powiedzieć jako użytkownik Apple! Możesz korzystać z Androida w ten sam sposób, po prostu tracisz dużo wolnego czasu, dopóki nie będziesz mógł go używać w połowie łatwo, ale oszczędzasz pieniądze przy zakupie sprzętu i masz znacznie większy wybór pod względem sprzętu. Inaczej postrzegam Androida i Windowsa jako zdrową konkurencję :-), co może być dobre tylko dla nas użytkowników Apple (ja też używam Androida z ciekawości), bo nawet Apple nie ma wielu przydatnych funkcji. W Apple nie wszystko jest super, po prostu działa trochę inaczej i wyjątkowo niezawodnie :-). To, co jeden „prawdziwy” koń wniósł na rynek, wiemy już z wiecznej stagnacji Microsoftu, ponieważ nie ma presji na innowacje z powodu braku konkurencji. O tak i napisz to za bezczelnymi uszami! Nie każdy, kto korzysta z iOS lub Androida, jest fanboyem czegoś.

Źle, aplikacje zostaną przekonwertowane

Nie, nadal tak jest. Ponadto my, programiści, nie możemy pisać niektórych aplikacji na androidy, ponieważ system operacyjny po prostu nie oferuje funkcji, na których oparta jest aplikacja na iOS.

Masz na myśli coś w rodzaju WhatsApp Web? Świetnie współpracuje z iPhonem. kupa śmiechu

Nie, taka aplikacja dla drumbos z pewnością nie jest przeznaczona. Bardziej jak taśma garażowa ...

Chociaż to wcale nie jest ważne. W przypadku iPhone'a 6 i 6Plus powinno to ponownie znacznie się zmienić. Pytanie tylko, na jakie statystyki patrzysz :-).

Android działa tylko jakoś i dokładnie, to jest problem, który zauważyłem od kilku tygodni podczas własnych testów z Galaxy S4 Mini. Wymiana multimediów przez Maca i coś podobnego do iTunes i niezawodne ???? Na próżno szukałem... oczywiście nie kupuję tam ani jednej aplikacji, bo nie chcę płacić dwa razy za aplikację. Ale to nie ma nic wspólnego z tym, że programista nie chce tego honorować, liczy się tylko aspekt kosztów i korzyści. To dla mnie po prostu zabawkowe urządzenie i powinno rekompensować wady iPhone'a w różnych wakacyjnych krajach. W przeciwnym razie Android miałby świetlaną przyszłość, gdyby udało im się to zrobić z Playstore i rozsądną synchronizacją i BEZ chmury! Powrót do artykułu: Najważniejsze aplikacje, z których korzystam na moim 5s, byłyby również dostępne na Androida. Mam nadzieję, że Apple stanie się nieco bardziej otwarty na szereg przydatnych funkcji, które od dawna były oczywistością na innych platformach, np. mniej programowania dostawcy na urządzeniu, aby ukryć ważne menu (w dzisiejszych czasach jest to bardziej szkodliwe niż przydatne), Karty V-Bluetooth (w większości samochodów zawsze potrzebujesz, aby móc rozsądnie korzystać z systemu głośnomówiącego, włączanie NFC dla innych APLIKACJI tylko dla Apple Pay jest dość głupie, implementowanie bezpośredniego przesyłania danych multimedialnych również do urządzeń innych niż Apple (tylko przez e -poczta, która i tak jest śmieciem do wymiany zdjęć) Również do standardowych interfejsów do telefonów z systemem Android i Windows Phone bezpośrednio przez Bluetooth lub WiFi oraz do wspólnej puli danych na dysku USB, do której mają dostęp wszystkie aplikacje, pod warunkiem, że użytkownik ustawi to BEZ iTunes, tak jak czytanie i pisanie zdjęć pod OSx i Windows Moim zdaniem są to obecnie największe wady iOS-a i zupełnie niepotrzebne przyniesiesz.

Proszę o przykłady! Dla mnie jako programisty wyraźnie skupiam się na iOS.

Jeśli kupię iPhone'a, to już wyrzucam 700 € ... Kilka euro na aplikacje już nie ma znaczenia!

Nie, to strata pieniędzy, jeśli nie kupujesz iPhone'a, ale coś innego.

Nie musisz usuwać wirusów z Androida? 80% wydajności twojego sprzętu jest do tego wykorzystywane! A poza plastikowym bombowcem, który trzymasz w rękach

Szczerze mówiąc nie lubię pisać komentarzy, ale tutaj zrobię wyjątek. Najpierw miałem Windows Phone: ładny, ale dla mnie nieporęczny, zbyt gorączkowy z wieloma kafelkami. App Store… cóż. Potem przez długi czas telefon komórkowy z systemem Android. To było dobre i szybkie, dużo aplikacji i niezawodne, ale na dłuższą metę wyczerpujące w użyciu i denerwujące zasady aktualizacji między Google a producentami. Świetna klawiatura i naprawdę dobry słownik do pisania. Wsparcie rSAP do góry!

Co sprowadziło mnie teraz do iPhone'a 6. Muszę przyznać, że aplikacje są naprawdę przyjemniejsze, w Apple sporo kosztują, ale widać to też, gdy się z nich korzysta. Niezależnie od tego, czy są to aplikacje, czy sam telefon komórkowy. Do klawiatury trzeba się trochę przyzwyczaić. Szybko popełniasz błąd (myślę, że to kwestia praktyki). Cholera: brak obsługi rSAP dla telefonii samochodowej.

Każdy telefon ma zalety i wady. Dlaczego zawsze musi się to skończyć złym ... Porównanie z obelgami?

Faktem jest… Powyższy artykuł jest poprawny i każdy, kto narzeka na pewien system ze względu na „manie fanów” bez możliwości wyciągania porównań, powinien znowu iść do szkoły i uczyć się manier oraz „moje auto, moja łódź, mój jacht” Pozostawione postawy nastolatkom i neurotykom profilowym

Powitanie

Wreszcie ktoś z rozsądną opinią. Nawet jeśli mój jest zupełnie inny. Jestem użytkownikiem iPhone'a od lat i wcale nie znalazłem tam lepszych aplikacji. Wręcz przeciwnie, zawsze przeszkadzało mi, że chcąc zmienić ustawienie lub np. sprawdzić swój status w WhatsApp, musiałem wyjść z aplikacji i zajrzeć do ustawień iPhone'a. Nigdy nie miało dla mnie sensu. Pasek menu w Androidzie jest bardziej wyrafinowany. Ponadto nie chcę już przegapić przycisku „wstecz” w Androidzie. To jest po prostu niesamowite. Zawsze w tym samym miejscu. Dostępne w każdej aplikacji, a czasami nawet wyposażone w dodatkowe funkcje (na przykład jedną stronę wstecz w przeglądarce). Z drugiej strony iPhone'y ma też wiele pozytywnych stron. Aktualizacje m.in. Lub że aplikacje czasami pojawiają się najpierw na iOS. Pod koniec dnia masz absolutną rację. Każdy powinien dostać to, co najbardziej mu odpowiada, to ciągłe czarne porównanie jest niezwykle denerwujące. Z drugiej strony redakcje takie jak MacLife nie pomagają w powstrzymaniu tego. Przeczytaj ponownie powyższy raport. W trzech akapitach trzy razy napisano to samo: mianowicie, że App Store generuje większą sprzedaż niż Play Store. Całość można było napisać jednym linijką.

i wreszcie jeden z rozsądnym kontrargumentem.

Z czym muszę się nawet zgodzić w wielu sprawach, bo nie chciałem zagłębiać się w sprawę tak głęboko, ale czasem inaczej, zgodnie z moim doświadczeniem.

Cudownie ... więc komentowanie i dyskutowanie jest zabawne.

Dziękuję za dobrą odpowiedź

A wczoraj koledzy z pracy skarcili aktualizację Androida, bo wszystko znów zostało wywrócone do góry nogami. Nic nie jest tam, gdzie było, a częściowe funkcjonalności nie są już dostępne.

Zastanawiam się, gdzie są dowody na informacje zawarte w artykule? Stwierdzenie takie jak „także aplikacje na iOS wydają się być nieco lepiej zorganizowane niż aplikacje na Androida” to tylko puste zdanie bez przykładów i wyjaśnień. Niestety autor nie dostarcza dalszych dowodów na poparcie swojej tezy, ponieważ to, co jeszcze pisze, można łatwo zinterpretować w taki sposób, że użytkownicy ios, którzy skłonni są wydać więcej na swój sprzęt, są również bardziej skłonni wydać więcej na swój sprzęt. ich oprogramowanie. Ponieważ sprzęt i jego walory w stosunku do ceny można już doskonale dyskutować i na pewno niektóre produkty ios opisałyby produkty ios jako raczej zawyżone, bo lepsze jakościowo, argumentacja jest dla mnie wyraźnie za cienka.

Niemiecki?

Bez niemieckiego, bez pieniędzy, bez iOS. Dlatego zazdrosny ...

Myślę, że głównym powodem wyższej sprzedaży w AppStore jest to, że oferowane tam aplikacje prawie zawsze coś kosztują lub są droższe niż porównywalne aplikacje na Androida i odpowiednio generują sprzedaż. Z drugiej strony na Androidzie są darmowe aplikacje do prawie wszystkiego, ale często są one oblepione reklamami lub jeśli za nie zapłacisz, reklamy znikną lub zostaną aktywowane dodatkowe funkcje. W przypadku aplikacji, której potrzebujesz tylko od czasu do czasu (lub po prostu dla zabawy), niekoniecznie chcesz niepotrzebnie wydawać pieniądze i po prostu akceptować reklamę. Mimo powszechnego korzystania z Androida generuje to również mniejsze przychody. Mogę jednak tylko częściowo potwierdzić, że aplikacje na iOS powinny być konsekwentnie lepsze niż aplikacje na Androida. Na mój smartfon z Androidem mam wiele darmowych aplikacji, które w niczym nie ustępują płatnym aplikacjom na iOS. Tylko znalezienie odpowiedniej dla mnie aplikacji jest trudniejsze pod Androidem, ponieważ wybór jest czasami po prostu ogromny.

Fakt, że aplikacje na Androida muszą być skalowane na wielu urządzeniach ze względu na wiele różnych rozmiarów ekranu, sprawia, że ​​aplikacje na iOS są lepsze. Ponieważ po prostu wyglądają znacznie lepiej na urządzeniach IS.

Różnica wynika nie tylko z polityki cenowej Apple. Jest to raczej kwestia chęci zakupu i ceny ze strony użytkownika.

Telefony komórkowe z Androidem są (zazwyczaj) znacznie tańsze niż iPhone'y. Użytkownicy są znacznie bardziej przywiązani do „wolnej kultury”, co oczywiście przekłada się również na chęć kupowania aplikacji.

Ma to mniej wspólnego z tym, który system operacyjny / telefon osobiście lubię bardziej, ale bardziej z czynnikami społeczno-demograficznymi. Potwierdzają to powyższe statystyki (podobnie jak wiele innych przed nią)

Jestem zadowolona z iKram i nie obchodzi mnie żadna z Was! A ja mam większą czarną... Dane o ruchu iMortan dowodzą, że... Haha

Kiedyś było to heretyckie „Apple nie żyje”. Dziś lepiej powiedzieć „Android jest dla gotów”

Ciekawe, jak niektórzy się wkurzają, ponieważ aplikacja coś kosztuje. Nieważne, czy iOS czy Android. Deweloperzy też pracują i chcą zarabiać. Ktoś, kto jest samozatrudniony i ma na przykład sklep z owocami, nie oddaje swoich towarów i chce z niego żyć. Lub?? Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach wszystko musi być wolne. Więc nikogo nie powinno dziwić, jeśli w pewnym momencie coś już nie istnieje. Jak również. I który AppStore jest lepszy czy nie, albo na jakim systemie APPS wyglądają lepiej, każdy użytkownik powinien sam zdecydować.

Przerzuciłem się z iOS na Androida w zeszłym miesiącu po 6 latach. Pobierz wszystkie aplikacje w cenach podobnych do tych z App Store w Google Play. Nie potrzebuję już niektórych aplikacji (np. Good Reader) ze względu na istniejącą strukturę folderów.

Ja rok temu! Jasne, Android jest dobry, ale znalazłem iOS i jakoś wszystko w Apple mądrzejszy. W tej chwili cena części Apple jest dla mnie po prostu za wysoka. Nawet jeśli nie wziąłem tutaj pod uwagę odpowiednich cen odsprzedaży.