Wraz z Sonos Controller 6.0 amerykański specjalista ds. dźwięku multiroom Sonos udostępnił dziś nową wersję swojej aplikacji na iOS. Sercem zaktualizowanego oprogramowania jest nowa funkcja o nazwie „Trueplay”, która ma umożliwić dostrojenie obsługiwanych głośników Sonos do indywidualnych warunków akustycznych pomieszczenia.

Trueplay ma na celu zapewnienie dodatkowej jakości dźwięku, gdy głośniki są umieszczone w trudnych akustycznie miejscach, na przykład w rogach pokoju lub przy ścianie. W tym celu Trueplay wykorzystuje mikrofon zintegrowany w iPhonie lub iPadzie, aby stworzyć indywidualny profil pomieszczenia na podstawie nagrania tonu testowego. Pierwszy krótki test w dziale redakcyjnym wykazał, że Trueplay jest nie tylko łatwy w użyciu, ale także może przynieść poprawę dźwięku.

W tym miejscu znajdziesz zewnętrzne treści z YouTube, które uzupełniają artykuł. Możesz go wyświetlić i ponownie ukryć jednym kliknięciem.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Pozwala to na przekazywanie danych osobowych stronom trzecim. Przeczytaj więcej o naszej polityce prywatności.

Trueplay jest kompatybilny z modelami głośników Sonos PLAY: 1, PLAY: 3 i PLAY: 5. Jak tylko aktualizacja zostanie pobrana do aplikacji Sonos Controller, krótki film instruktażowy pokazuje użytkownikowi, jak wykonać pomiar.

(Zdjęcie: zrzut ekranu)

(Zdjęcie: Sonos)

(Zdjęcie: zrzut ekranu)

(Zdjęcie: zrzut ekranu)

(Zdjęcie: zrzut ekranu)

(Zdjęcie: zrzut ekranu)

(Zdjęcie: zrzut ekranu)

(Zdjęcie: zrzut ekranu)

(Zdjęcie: zrzut ekranu)

(Zdjęcie: zrzut ekranu)

(Zdjęcie: zrzut ekranu)

Aplikacja Sonos Controller jest dostępna bezpłatnie w App Store [Link do App Store], głośniki systemu Sonos kosztują od 229 euro (model PLAY:1). Pod koniec listopada pojawi się poprawiona wersja PLAY: 5. Recenzja w jednym z nadchodzących numerów Mac Life. Wsparcie dla Apple Music jako usługi muzycznej zostało obiecane przez Sonos na koniec 2015 roku.

Więcej na te tematy:

Sonos

Audio

iOS

iPhone

iPada

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Sonos Controller 6.0 wydany: Lepszy dźwięk dzięki Trueplay”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.