Jeszcze raz przypominamy, że pod koniec roku WhatsApp przestanie obsługiwać starsze „telefony komórkowe”. Firma ogłosiła to w lutym. Ale to nie potrwa długo do 2017 roku. Filia Facebooka najwyraźniej zalicza również iPhone'a 3G do tych telefonów komórkowych. Ponadto obsługa iOS 6 nie jest już oferowana, iOS 7 lub nowszy będzie wtedy obowiązkowy.

Facebook uzasadniał wtedy ten krok spojrzeniem w przyszłość i pracami nad świetnymi nowymi funkcjami, które niestety nie są obsługiwane na „starszych” urządzeniach. W tym roku WhatsApp otrzymał już kilka świetnych nowych funkcji, takich jak kompleksowe szyfrowanie i rozmowy wideo. W listopadzie znacznie poprawiono również integrację animowanych GIF-ów, które cieszą się popularnością wśród użytkowników. Obsługa Siri została również dodana w systemie iOS 10, dzięki czemu możesz wysyłać wiadomości bezpośrednio przez asystenta głosowego Apple bez otwierania Messengera. Dalsze funkcje mają nastąpić. Aby jednak zmniejszyć wysiłek, aplikacja nie będzie już obsługiwana na starszych „smartfonach”.

Te platformy nie są już obsługiwane

Oprócz iPhone'a 3G firmy Apple, dotyczy również urządzeń z systemem Android i telefonów z systemem Windows. Jeśli chodzi o oprogramowanie, iOS 7 będzie wymagany do końca roku. Użytkownicy iPhone'a 4, 4s lub 5, którzy nie zaktualizowali jeszcze systemu operacyjnego, również zostaną wykluczeni z WhatsApp, chyba że zaktualizowali system operacyjny.

Smartfony i tablety z systemem Android 2.1 i Android 2.2 nie będą już obsługiwane w przyszłości, podobnie jak urządzenia z systemem Windows Phone 7. Urządzenia z systemem BlackBerry OS, BlackBerry 10 oraz Symbian S40 lub S60 firmy Nokia nie będą obsługiwane od czerwca 2017 r.

Czytanie wskazówka

WhatsApp: jak wysyłać animowane pliki GIF

Czy często zastanawiałeś się, skąd niektórzy znajomi otrzymują te fajne animowane GIF-y przez cały czas? jeszcze

Więcej na te tematy:

Whatsapp

iPhone 3GS

iOS 6

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „WhatsApp: Ten stary iPhone nie jest już obsługiwany”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Ponieważ telefon komórkowy jest nadal używany przez tak wielu ...

Więc ja sam mam jeszcze 3GS jako 2 działające telefony komórkowe ;-)

Cóż, więcej ludzi niż myślisz. Jest to pokazywane Tobie i nam raz za razem w sposób weryfikowalny statystycznie. Apple prowadzi statystyki aktywnych urządzeń iOS. To zawsze pokazuje niski odsetek osób, które nie korzystają z najnowszej wersji iOS. Apple sprzedało już prawie miliard iPhone’ów, a nawet mając kilka procent można obliczyć, że użytkownicy nadal będą poszkodowani. Obecnie jest to 8% (patrz https://developer.apple.com/support/app-store/) Nie trzeba dodawać, że uwzględniono również iOS 8 i 7, ale także starsze. Najnowsza wersja działająca na 3G to iOS 6.1.6, który został wydany w lutym 2014 roku.

O tak, i jest też niezgłoszona liczba tych, którzy już nie odwiedzają lub nie korzystają z App Store.