Nowe dane dotyczące rynku smartfonów w USA pokazują, że za okres od listopada ubiegłego roku do stycznia 2013 roku Apple odnotował ponad trzyprocentowy wzrost w porównaniu z poprzednim kwartałem. W ten sposób Apple ponownie rośnie w USA i pozostaje liderem rynku przed Samsungiem pod względem sprzedanych urządzeń. Jeśli chodzi o korzystanie z systemów operacyjnych, iOS był w stanie zdobyć popularność jako Android, który ma ponad 50 procent udziału w rynku.

Nowe dane dotyczące udziału w rynku smartfonów firmy Comscore pokazują kolejny wzrost w przypadku iPhone'a i iOS firmy Apple. Opublikowane obecnie statystyki dotyczą okresu od listopada 2012 r. do stycznia 2013 r., a więc okresu świątecznego oraz okresu z większą dostępnością iPhone'a 5.

(Zdjęcie: Samsung, Apple)

(Zdjęcie: Comscore)

(Zdjęcie: Comscore)

Udział Apple w rynku wzrósł w porównaniu z poprzednim kwartałem o 3,5 procent do 37,8 procent i nadal znacznie wyprzedza Samsunga. Koreański producent zyskał 1,9 proc., z 21,4 proc. udziałem w rynku.

(Zdjęcie: Samsung, Apple)

(Zdjęcie: Comscore)

(Zdjęcie: Comscore)

Pod względem dystrybucji systemów operacyjnych rozwijał się iOS, a także statystyki producentów, ale Android stracił udział w rynku o 1,3 proc.

Więcej na te tematy:

iPhone

iphone 4

iPhone 4S

iPhone 5

Smartfon

głos_13

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Udziały w rynku smartfonów: Apple znów ustawia się w USA". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Liczby są wybierane losowo, tak aby uwolnienie iPhone'a zawsze stanowiło granicę obliczeń. Mimo to schyla się tylko 3,5%? Kiepska wydajność.

Więc cicho, cicho, jastrzębiem trochę zapasów jabłek ...

A co ze słowem „ćwiartka” nie zrozumiałeś? ^^

Przynajmniej jeśli chodzi o smartfony, Amerykanie mają większy gust i nie ta nędzna skąpstwo to fajna mentalność jak Niemcy…

Niemcy kupują głównie samochody niemieckie, podobnie jak Francuzi wolą jeździć rodzimymi markami (Renault, Peugeot). W Azji wolą biegać z telefonami komórkowymi Samsung, LG itp. A Amerykanie woleliby kupować swojego iPhone'a niż smartfony z Dalekiego Wschodu.

W rezultacie ma to bardzo mało wspólnego ze smakiem lub skąpstwem, to chłodna mentalność. ;-)

Edytuj do mojego poprzedniego posta:

Zanim znowu zagrzmi: „IPhone'y są produkowane w Azji”… Tu nie chodzi o to, gdzie wszystko się poskleja, ale o to, że jest to FIRMA amerykańska i dlatego ma się swój patriotyzm (szczególnie silny wśród Amerykanów) chce się wyrazić.

Ale poza Apple jest więcej amerykańskich producentów smartfonów ;)

W Niemczech kupujesz tylko VW ...

Zapominasz, że Amerykanie mają silną mentalność „Made in America”. Trzeba jednak również wspomnieć, że Amerykanie przemyśleli branżę motoryzacyjną. Zagraniczni producenci osiągnęli ostatnio zwiększoną sprzedaż na rynku amerykańskim.