Jak porównują się obecne topowe smartfony, takie jak iPhone Xs, Google Pixel 3 i Huawei P20 Pro? Wszystkie trzy modele regularnie zdobywają najwyższe noty w testach. A czy iPhone Xr może nadążyć? A co ze skokiem na czteroletniego iPhone'a 6? Dowiemy się na naszym foto safari.

Porównaliśmy wiele smartfonów i ich aparatów pod kątem migawek. Nagrania powinny obejmować trzy różne obszary:

Rozdzielczość i ostrość: Dzięki 8 megapikselom i czteroletniej technologii aparatów iPhone 6 musi oczywiście przyznać się do porażki aktualnym smartfonom pod względem rozdzielczości i szczegółów. iPhone X, iPhone XR i iPhone Xs również zapewniają stosunkowo podobny wynik. Przy bliższym przyjrzeniu się wszystkie trzy oferują dużo szczegółów, ale w porównaniu mają więcej szumu w słabszym świetle. Urządzenia Huawei nie mogą w naszym teście wykorzystać znacznie wyższej rozdzielczości, a ekspozycja jest nieco ciemniejsza niż pozostałe. Naszym zdaniem Google Pixel 3 trafia tutaj na najlepszy środek.

Balans bieli: Jeśli chodzi o balans bieli, pierwsze różnice pojawiają się od razu. Co ciekawe, podzielone przez producenta. Modele iPhone'a mają stosunkowo naturalny balans bieli. Google Pixel 3 również jest zdecydowanie w naturalnym zasięgu. Huawei pozwala jednak swoim smartfonom produkować nieco cieplejsze, niemal żółtawe zdjęcia. Mate20 Pro jest tutaj najcieplejszy.

Tryb portretowy: Z pracownikiem falkemedia, Chantal Seiter, celowo wybraliśmy sytuację z podświetleniem. IPhone 6 (bez trybu portretowego) tutaj zawodzi. W przypadku iPhone'a X tło jest prześwietlone, a Xs mniej. Xr jest tutaj. P20 i Mate20 Pro rysują skórę sztuczną inteligencją zbyt miękką jak na nasz gust. Pixel 3 pokazuje większość szczegółów pomimo podświetlenia.

Więcej informacji:

Wszystkie zdjęcia w pełnej rozdzielczości do porównania można znaleźć na stronie www.maclife.de/fotovergleich.

Nagrania balansu bieli (Zdjęcie: Falkemedia)

Nagrania w trybie portretowym (zdjęcie: Falkemedia)

Przegląd testowanych smartfonów (Zdjęcie: Falkemedia)

Więcej na te tematy:

iPhone

kamera

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Pojedynek fotograficzny gigantów: porównanie migawek ze smartfona". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Brakuje konkluzji, nawet jeśli mówiono, że Apple jest tutaj za sobą…

Witam Piotrek ciekawa opinia.. przeczytałeś artykuł i obejrzałeś zdjęcia? Co mnie zaskoczyło, że Huawei P20 Pro tak bardzo upada. Portret jest śmieszny, a balans bieli żartem.

To, że tło portretu iPhone’a X jest „prześwietlone”, to zapewne nie tyle zasługa iPhone’a, co niekompetentnego fotografa. Słyszałeś kiedyś o tym, że możesz wybrać obszar do odsłonięcia?

Jeśli zawsze powinieneś mieć tę samą pozycję, każde zdjęcie jest inne! Więc gdzie powinieneś zobaczyć różnicę? Jeśli to naprawdę nie bełkot!

Niestety test oferuje tylko odległą wartość odniesienia. W każdym razie zbyt subiektywny. Aby uzyskać bardziej obiektywny widok, należało wybrać statyw z tymi samymi ustawieniami. Porównując tryb portretowy, widać to bardzo ładnie… Zostawmy na boku, czy Pixel3 miałby tu uzyskać najlepszy wynik – chyba tak jest – ale iPhone Xs i X potrafią radzić sobie lepiej niż na zdjęciach. Nie mówię tego jako fan Apple (naprawdę nie, Pixel 3 może nadal być z przodu). Nie, mówię to jako ambitny fotograf-hobbysta, który robi dużo zdjęć za pomocą SRK, ale lubi też robić zdjęcia iPhonem. Całą kamerą wystarczyło zejść tylko kilka milimetrów w dół, poza tym, że obraz byłby wtedy bardziej spójny, jak w przypadku Pixela 3.

Tak więc bardziej obiektywny tylko przy absolutnie tych samych warunkach i pozycjach kamery.

Wszyscy wiedzą, że iPhone jest rzeczywiście lepszy niż bzdury z Androidem! Kosztuje więcej, ale może też więcej i ma znacznie lepszy sprzęt i jakość. Jednym z powodów, dla których zawsze kupuję i kupuję tylko Apple. Zastanawiam się, co takie testy mają tu robić. Pixel lub Huawei kosztują połowę ceny iPhone'a, więc nie mogło być lepiej. Poza tym, kto biega z takimi tanimi rzeczami? W moich kręgach każdy ma iPhone’a XS Max. A kto robi dobre zdjęcia swoim telefonem komórkowym? Aby to zrobić, kupujesz aparat!

Dokładnie Mina, tylko drogie produkty są dobrymi produktami. A jeśli tak jak Ty masz więcej pieniędzy niż rozumu, powinieneś kupować tylko produkty Apple. W przeciwnym razie skończysz z przyjaciółmi i znajomymi.

To był zdecydowanie sarkazm :-). A jeśli nie troll bez hobby… więc zignoruj ​​​​to

Mina, jesteś zakłopotana. Naucz się trochę matematyki i niemieckiego przez następny tydzień.

..... Ja też nie znam się na mahte i niemieckim, ale nie mam problemów z moimi ukochanymi telefonami ANDROID! I tak nie rozumiem tych wszystkich doodli iPhone'a! Kto kupuje gówno jak iPhone?

Myślę więc, że nie ma lepszego sprzętu pod względem interakcji z oprogramowaniem + Mac -> iPhony są po prostu świetne dzięki iOS. Trzeba jednak wyraźnie powiedzieć, że obraz Pixela 3 jest zdecydowanie przekonujący. Muszę się jednak z wami zgodzić, że obraz iPhone'a i być może innych urządzeń byłby prawdopodobnie równie dobry lub lepszy w dokładnie takich samych warunkach.

Jak zostało powiedziane. Nie ma to nic wspólnego z Fanboyem ani Apple. Testy obiektywne działają tylko w tych samych warunkach.

To, czy wynik jest później taki sam, to inna sprawa

Kto kupuje takie gówno jak Android. Hahaha

Znajdź wszystkie dobre zdjęcia!

Przede wszystkim wszystkie zdjęcia należy wykonywać w tej samej pozycji, nawet niewielkie odchylenie kąta może zmienić regulację ekspozycji. Nie można dokonać takiego porównania, to byłoby niesprawiedliwe. Więc lepiej następnym razem proszę.

Czy znowu szarpnęłaś się używając mojego imienia?