Najlepsze narzędzia systemowe dla iPhone'a. Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego iPhone czasami działa wolno, która aplikacja zużywa dane i kiedy lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o swoim urządzeniu, możesz skorzystać ze specjalnej aplikacji. Powiemy Ci, który jest najlepszy.

Cała gama aplikacji w sklepie obiecuje właścicielom iPhone'ów i iPadów dostarczenie im wszystkich informacji o ich urządzeniu, aplikacjach oraz zużyciu energii elektrycznej i miejsca. W ten sposób aplikacje sugerują wydajniejsze korzystanie z urządzenia i uwalnianie zasobów.

Ale czasy, w których programy mogły uczynić komputer jeszcze szybszym niż defragmentator dysku twardego dawno już minęły, dziś chodzi tylko o informacje i odpowiedzi na pytania. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zajęty jest procesor lub czy w urządzeniu jest jeszcze wolna pamięć, możesz skorzystać z jednego z przedstawionych tutaj narzędzi. Ale iOS również dobrowolnie podaje najważniejsze dane: Informacje o używanej sieci, dane urządzenia i inne są dostępne w ustawieniach, tylko Ty musisz mozolnie zbierać odpowiednie informacje, a przedstawione tutaj aplikacje dobrze je podsumowują i dobrze je przygotowują lepszy.

Czytanie wskazówka

Test: Apple Smart Battery Case, "Quasimodo" wśród etui na baterie do iPhone'a

Etui Apple Smart Battery Case do iPhone’a 6 (s) w teście. Wraz z wprowadzeniem Smart Battery Case, Apple wywołał pogardę i kpiny. Etui przenosi ... więcej

Jednak informacje o tym, ile miejsca lub mocy zużywają poszczególne aplikacje, są dostępne tylko w ustawieniach w "Pamięć masowa i wykorzystanie iCloud" lub "Bateria". Aplikacje innych firm najwyraźniej nie mogą uzyskać dostępu do tych danych, a od iOS 9 nie ma już dostępu do listy uruchomionych procesów.

Dla właścicieli Apple Watch

Ministaty (0,99 euro) nie są tak naprawdę narzędziem systemowym, a raczej specjalnym etui dla posiadaczy Apple Watcha. Mała apka pokazuje na wyświetlaczu Apple Watch najważniejsze dane dotyczące iPhone'a. Możesz więc zobaczyć poziom naładowania baterii i - po wprowadzeniu informacji w aplikacji iPhone - ile danych mobilnych można jeszcze wykorzystać. Więc nie jest to prawdziwe narzędzie analityczne, ale nadal cenne.

Narzędzia systemowe są szczególnie przydatne, jeśli mogą graficznie rejestrować i pokazywać obciążenie procesora i inne parametry, ponieważ można ich użyć do śledzenia pożeraczy zasobów. Pomimo pewnych obietnic przeciwnych, musisz jasno powiedzieć, że żadna z aplikacji nie może i nie może nigdzie interweniować ani wprowadzać zmian. Nie ma więcej niż kontrola, a jeśli nie ufasz samonaprawiającym się mocom iOS, musisz działać sam. Ale dobre narzędzia systemowe pomagają odpowiedzieć na pytanie, gdzie warto handlować.

01 Monitor systemu Ultimate

System Monitor Ultimate jest jednym z prostszych, ale przejrzystych narzędzi systemowych i pokazuje, czego możesz oczekiwać od tego gatunku: Po wybraniu procesora, sieci lub pamięci aplikacja wyraźnie pokazuje wszystkie istotne dane na ten temat. Dla wielu punktów dostępny jest prosty, ale przejrzysty wyświetlacz aktywności z sekwencją chronologiczną. W ten sposób można stwierdzić, czy ładowanie i wyświetlanie strony powoduje jedynie obciążenie sieci, czy też procesor nie nadąża za wyświetlaniem. Podobnie jak wszystkie narzędzia systemowe, aplikacja kontynuuje logowanie przez maksymalnie trzy sekundy w tle. To, co wyróżnia System Monitor Ultimate, to możliwość wyświetlania listy wszystkich otwartych połączeń sieciowych. Bardziej doświadczeni użytkownicy mogą zobaczyć, która aplikacja w jaki sposób dzwoni do domu. Aplikacja dobrze wykorzystuje większy ekran iPada.


 


deweloper:

Arvydas Sidorenko


system:

iPhone lub iPad z przynajmniej iOS 7


Cena £:

za darmo

+

Przejrzyście posortowane i funkcjonalnie zaprojektowane informacje.

-

Niestety czasami się zacina, informacje zagłębiają się tylko w obszarze sieci.


stopień:

2,0


Wniosek:

Przejrzyste i proste narzędzie systemowe z dobrymi możliwościami sieciowymi.

02 U Status Lite

U Status Lite jest wciąż nowy, ale bardzo obiecujący, od pełnej wersji różni się jedynie banerem reklamowym. Aplikacja, która została przetłumaczona z japońskiego na angielski nieco niezgrabnie, ale w miarę zrozumiała, jest kolorowa i niezbyt poważnie zaprojektowana, ale pokazuje bardzo ładnie przygotowane informacje i wyświetla je w czytelnej grafice. przykład przez e-mail wysłać. Niestety nie można zmienić szybkości, z jaką dokonywane jest nagranie, dlatego krzywa dla np. stanu naładowania akumulatora nie ma większego sensu. Ale przekonujące są szczegóły, które aplikacja dowiaduje się o systemie i urządzeniu. Jaskrawy wygląd wygląda nieco poważniej na iPadzie, gdy przechylisz urządzenie do formatu poziomego. Niestety, aplikacja nie obsługuje jeszcze „prawdziwej” wielozadaniowości, w której dwie aplikacje współdzielą ekran.


 


deweloper:

Kenichi Yoshikawa


system:

iPhone lub iPad z przynajmniej iOS 6


Cena £:

za darmo

+

Dobre wyświetlanie krzywych obciążenia procesora itp., wiele informacji na pierwszy rzut oka.

-

Bardzo kolorowy design, bez prawdziwej wielozadaniowości na iPadzie.


stopień:

2,1

Wniosek:

Wizualnie przyzwyczajone, ale funkcjonalnie dobre narzędzie systemowe

03 Pulpit narzędziowy systemu

(Zdjęcie: producent)

Darmowa wersja System Utility Dashboard to odpowiednia aplikacja dla tych, którzy byliby zdezorientowani rykiem informacji. Aplikacja pokazuje wszystkie podstawowe informacje dobrze posortowane na sześciu kafelkach, a wskazówka na jej temat pokazuje dalsze szczegóły. Symbol baterii podaje szacunkowy czas, przez jaki można kontynuować pewne czynności, takie jak słuchanie muzyki lub granie w gry, przy pozostałym naładowaniu, a nawet prowadzi do – raczej przyziemnych – wskazówek dotyczących zmniejszania zużycia energii. Oprócz tej specjalności, która dla niektórych z pewnością nie jest nieistotna, informacje zawarte w tej aplikacji ograniczają się do absolutnych podstaw. Brakuje specjalnych informacji, takich jak tablice routingu dla połączeń sieciowych, o których wielu użytkowników i tak niewiele mówi. Zaletą może być również ograniczenie do niezbędnych rzeczy.


 


deweloper:

Zakia Mahzabin


system:

iPhone z przynajmniej iOS 8


Cena £:

za darmo

+

Wyraźny, elastyczny wyświetlacz dla pozostałego czasu.

-

Mała głębia, brak eksportu danych.


stopień:

2,3


Wniosek:

Łatwy w użyciu, ale ubogi w funkcje.

Narzędzia systemowe nie mają dostępu do wielu rzeczy w systemie iOS, ale nadal dostarczają cennych informacji.

Cztery rodzaje przechowywania?

Grafika obciążenia może być powiększana. Wiele aplikacji obiecuje przyspieszyć iPhone'a, czyszcząc pamięć. Zarządzanie pamięcią w iOS zna w sumie cztery typy pamięci: „Wired” to obszar, który niezmiennie zajmuje sam system, „wolny” lub „bezczynny” nie jest obecnie przypisany. „Aktywny” to pamięć używana przez aplikacje, gdy są aktywne. Jeśli staną się one nieaktywne, nie muszą natychmiast czyścić pamięci, ponieważ można je szybciej reaktywować. Jeśli systemowi zabraknie pamięci, zabiera ją z nieaktywnej aplikacji. Niektóre narzędzia mieszają się z automatycznym zarządzaniem pamięcią systemu i wymuszają zwolnienie nieaktywnej pamięci, ale nie ma to zauważalnego efektu – po prostu reaktywacja aplikacji zajmuje więcej czasu. Żadna aplikacja nie działa szybciej, ponieważ gdzieś jest wolna pamięć, której w ogóle nie potrzebuje.

04 Informacje o urządzeniu Lirum

(Zdjęcie: producent)

Żadna aplikacja nie podaje tylu informacji, co Lirum Device Info, ponieważ przechowywane są tutaj ostatnie pomiary dla każdego urządzenia iOS. Oryginalna funkcja porównania pokazuje wartości dwóch urządzeń równolegle. Wykorzystanie pamięci i obciążenie procesora można również wyświetlić w formie graficznej, przy czym obciążenie wszystkich rdzeni procesora jest wyświetlane osobno. Jest to symptomatyczne dla tej aplikacji, ponieważ ostatecznie ta informacja jest bezużyteczna dla użytkownika, ponieważ nie ma on wpływu na to, czy aplikacja efektywnie wykorzystuje procesor. A biorąc pod uwagę naprawdę wyczerpujące informacje, nie jest łatwo znaleźć szczegóły, których szukasz. Wiele informacji, takich jak wymiary i wagi, również nie jest mierzonych logicznie, ale pochodzi z bazy danych. Praktyczna funkcja eksportu uzupełnia funkcjonalność tego almanachu iPhone'a i iPada.


 


deweloper:

Rogerio Hirooka


Sieć:
system:


www.lirumlabs.com

iPhone lub iPad z przynajmniej iOS 8


Cena £:

2,99 euro

+

Bardzo obszerne dane na wszystkich urządzeniach.

-

Zalew danych przesłania to, co najważniejsze.


stopień:

1,8


Wniosek:

Niezwykle kompletne źródło informacji dla urządzeń iOS.

Sieć:

system:

www.lirumlabs.com

iPhone lub iPad z przynajmniej iOS 8

Sieć:

System:

www.lirumlabs.com

iPhone lub iPad z przynajmniej iOS 8

05 Wybór redaktora: Status systemu

(Zdjęcie: producent)

W rzeczywistości Stan systemu nie może zrobić niczego, czego nie mogą zrobić inne narzędzia systemowe. Ale są dwie rzeczy, które wyróżniają aplikację nad innymi: Z jednej strony aplikacja ma krótką, ale łatwą do zrozumienia instrukcję obsługi oraz szereg często zadawanych pytań, które dokładnie wyjaśniają, dlaczego niektóre informacje i funkcje dotyczące stanu systemu, a także inne narzędzia systemowe są niedostępne. Z drugiej strony aplikacja imponuje przejrzystą strukturą powierzchni, która jest dobrze wykonana graficznie, nie wyglądając na zabawną, jak wiele innych aplikacji. Otrzymasz bardzo szybki i dobry przegląd najważniejszych informacji od stanu naładowania baterii po obciążenie procesora i najważniejsze informacje o sieci. Widok graficzny jednocześnie pokazuje obciążenie procesora, pamięć, baterię i miejsce na „dysku twardym”, który w przeciwieństwie do innych aplikacji można powiększyć za pomocą zwykłych gestów szczypania. Żadna inna aplikacja nie dostarcza informacji tak szybko, dyskretnie i kompletnie jak Status systemu.


 


deweloper:

Jiri Techet


Sieć:
system:


www.techet.net

iPhone lub iPad z przynajmniej iOS 8


Cena £:

2,99 euro

+


Bardzo udana prezentacja, pełne informacje, dobra dokumentacja.

-

Nie wszystkie informacje od razu zrozumiałe, tylko w języku angielskim, wielozadaniowość na iPadzie.


stopień:

1,4


Wniosek:

Bardzo dobrze wykonana aplikacja z dobrze przygotowanymi, kompletnymi informacjami.

Sieć:

system:

www.techet.net

iPhone lub iPad z przynajmniej iOS 8

Bardzo udana prezentacja, pełne informacje, dobra dokumentacja.

Sieć:

System:

www.techet.net

iPhone lub iPad z przynajmniej iOS 8

Bardzo udana prezentacja, pełne informacje, dobra dokumentacja.

Dobry dodatek

Korzystanie z narzędzi systemowych pod iOS jest bardzo ograniczone, ponieważ mogą one jedynie informować, a nie działać. Możesz nawet zrozumieć ograniczenia iOS, którym podlegają wszystkie narzędzia systemowe: Informacje o innych aplikacjach na urządzeniu są traktowane jako prywatne i nie są dostępne dla innych aplikacji, co jest oczywiście niepraktyczne dla narzędzi systemowych. Równie niefortunne jest to, że narzędzia nie mogą podsłuchiwać obciążenia procesora i innych rzeczy w tle, ale zamiast tego są wyłączane przez system po około trzech minutach, ponieważ żadna aplikacja nie może działać stale w tle na telefon. Wszystkie aplikacje muszą żyć z tymi ograniczeniami, co skazuje narzędzia systemowe na bycie wyłącznie dostawcami usług informacyjnych. Jeśli już to robisz, powinieneś być przynajmniej tak przejrzysty, a jednocześnie w pełni wyposażony, jak Status systemu, który wyróżnia się na tle często zabawnych innych aplikacji. Nie uruchamiasz codziennie aplikacji takiej jak Stan systemu, a spojrzenie na zużycie energii i wymagania dotyczące pamięci w ustawieniach często prowadzi do szybszego osiągnięcia celu. Jednak Stan systemu często dostarcza dokładnie tych dodatkowych informacji, których wciąż brakowało.

Więcej na te tematy:

iPhone

iOS

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Narzędzia dla iPhone'a: ​​to najlepsi mali pomocnicy oprogramowania". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.