Patenty i zgłoszenia patentowe firmy Apple zawsze dają wgląd w ekscytujące pomysły. Tak więc i tym razem: w Cupertino MacBook jest wyobrażany jako stacja dokująca dla iPhone'a.

„Zadokuj” iPhone'a w MacBooku

Spojrzenie w „przyszłość” nie trafia do kryształowej kuli analityków, ale raczej do patentu USA o numerze 10 545 542.

Apple złożył wniosek o patent 10 września 2018 r. Brett W. Degner jest wymieniany jako wynalazca - ten sam projektant, który wyobrażał sobie iMaca wykonanego ze szkła.

Degner opisuje „elektroniczne urządzenie dodatkowe”. Opierając się na tytule, można by początkowo zgadywać, że temat jest raczej nieciekawy.

Pomysł Apple na MacBooka jako stację dokującą dla iPhone'a (Zdjęcie: Apple)

Ale jest odwrotnie. Bo opisane w patencie urządzenie elektroniczne to pełnoprawny „MacBook”, a przynajmniej odpowiednia obudowa z klawiaturą, ekranem i złączami. Jedyną rzeczą jest to, że urządzenie nie może działać samodzielnie, a jedynie w połączeniu z iPhonem lub iPadem. Urządzenie iOS jest wsunięte do odpowiedniego wybrzuszenia, aby od teraz iPhone'a używać jako gładzika XXL.

Podobna koncepcja do iPada

Podczas gdy iPhone’a można znaleźć tam, gdzie zwykle znajduje się gładzik, Apple opracował również pomysł umieszczenia iPada w obudowie MacBooka. iPad służyłby wówczas jako wyświetlacz.

Pomysł Apple MacBooka jako stacji dokującej dla iPada (Zdjęcie: Apple)

W każdym razie ta „obudowa” zrekompensowałaby również wąskie gardła wydajności, które mają smartfony lub tablety, na przykład pod względem pamięci masowej, i oferowałaby na przykład dodatkową pamięć masową.

„Jednakże ze względu na ograniczoną ilość dostępnego miejsca przenośne urządzenie komputerowe może wymagać dodatkowych zasobów, aby zapewnić rozszerzoną funkcjonalność”.

W drodze na MacBooka ARM?

Ten patent jest przypomnieniem plotek, które istniały o MacBooku Apple z procesorem ARM. Wreszcie, dopiero niedawno powiedziano, że procesor nadchodzącego iPhone'a 12 powinien być tak szybki, jak MacBook Pro 15 cali.

Uwaga o produkcie Apple AirPods z etui do ładowania bezprzewodowego (2. generacji) 148,79 €

Apple AirPods z etui do ładowania bezprzewodowego (2. generacji)

Więcej na te tematy:

iPhone

iPada

MacBook

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „MacBook jako iPhone Dock”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.