LCD iPhone 2018 cieńszy niż jego poprzednik? Plotka głosi, że nadchodzący iPhone LCD z wyświetlaczem o przekątnej 6,1 cala niewiele różni się od obecnego modelu. Aby był nieco cieńszy niż obecny model, Apple powinien podobno postawić na nowy czujnik podświetlenia od Nichii.

Apple nie robi tego sam, ale według doniesień mediów firma z Cupertino używa nowego układu podświetlenia od Nichii w swoim nadchodzącym 6,1-calowym iPhonie LCD.

Nichia sprawia, że ​​jest cieńszy

Jeśli młyn plotek ma swoją drogę, Apple współpracuje z japońskim producentem Nichia nad nadchodzącym modelem iPhone'a z ekranem LCD. Firma ma dostarczyć nowy chip dla iPhone'a LCD 2018 z wyświetlaczem o przekątnej 6,1 cala i to na wyłączność.

Model LCD ma zostać wydany wraz z dwoma nowymi wariantami smartfonów OLED od Apple jesienią. Wrzesień jest bardzo prawdopodobny.

LCD podejmuje walkę z OLED

Korzystanie z nowego chipa może spowodować, że wyświetlacz stanie się nieco cieńszy. Obecnie używane warianty mają ramki wyświetlacza o grubości około czterech do czterech i pół milimetra. Używając chipów firmy Nichia, które w rzeczywistości są przeznaczone do wyświetlaczy OLED, przestrzeń może się skurczyć do dwóch do dwóch i pół milimetra. W związku z tym model LCD byłby znacznie bardziej konkurencyjny w porównaniu z modelami OLED.

Czytanie wskazówka

Nowy film pokazuje modele iPhone 2018 w porównaniu rozmiarów

Trzy nowe modele iPhone'a mają pojawić się jesienią 2018 roku. Teraz w Alibaba pojawiły się pierwsze atrapy drukarki 3D z chińskiego rynku ogłoszeń ... więcej

Apple stawia na LCD przez krótki czas

Podczas gdy firma początkowo polegała na technologii OLED jako technologii wyświetlania dla iPhone'a X, ma nadzieję na osiągnięcie większych zysków dzięki nadchodzącemu smartfonowi LCD w krótkim okresie. W związku z tym Tim Cook and Co. podobno zamówił w tym roku więcej iPhone'ów LCD niż modeli OLED od swoich dostawców.

Ta ostatnia byłaby również przeszkodą dla klientów ze względu na droższe wyświetlacze. iPhone X był dość popularny. Jednak zainteresowałaby się jeszcze większą liczbą kupujących, gdyby była trochę tańsza. Uzależnienie Apple od Samsunga w kwestii wyświetlacza OLED w iPhonie X utrudniało negocjacje cenowe. W nadchodzących modelach Apple najwyraźniej również polega na LG jako partnerze w przypadku „modelu plus” X. Najważniejsze jest to, że urządzenia byłyby wtedy tańsze.

Więcej na te tematy:

iPhone

LCD

OLED

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Jeszcze cieńszy: Apple nakręca wyświetlacz LCD iPhone'a na 2018 rok". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Nie sądzę, że wtedy będą tańsze, polityka cenowa będzie taka sama, jeśli wydarzy się wszystko, co do tej pory przewijało się przez gazety.

Cóż, jeśli weźmiemy pod uwagę niedawną aktywność Donalda Trumpa w zakresie importu surowców i / lub towarów specjalnych, to może stać się to problematyczne. Ale w zasadzie są argumenty biznesowe, które mogłyby skłonić Apple do obniżenia ceny modelu LCD.