Teraz nadszedł czas. Od 31 marca 2016 roku klienci po raz pierwszy mogą wybierać pomiędzy trzema obecnymi smartfonami. iPhone SE, iPhone 6s i iPhone 6s Plus są już dostępne w sklepach Apple. Klienci mogą wybierać spośród trzech różnych urządzeń, z których każde ma inny rozmiar wyświetlacza. Powstaje pytanie, który z trzech iPhone'ów jest „właściwym” iPhonem. Zebraliśmy trzy powody, które przemawiają za iPhone SE i przeciw dwóm innym smartfonom Apple obecnej generacji.

Pod względem technologicznym iPhone SE jest niemal na równi z iPhonem 6s. Tylko wyświetlacz jest mniejszy. Ale istnieją inne różnice, które przemawiają za iPhonem SE i przeciwko iPhone'owi 6s lub iPhone'owi 6s Plus.

Bardzo dobra żywotność baterii

Bateria iPhone'a SE ma pojemność 1624 mAh. Oznacza to, że bateria jest o 64 mAh większa od baterii iPhone'a 5s i prawie 200 mAh większa od baterii iPhone'a 5. Jednocześnie iPhone SE z procesorem A9 i 2 GB RAM ma szybszy sprzęt niż dwa "5s -iPhone'y". Sprzęt jest również szybszy niż iPhone 6 i w wielu obszarach na równi z iPhonem 6s. Procesor i pamięć RAM iPhone’a SE znajdziemy w iPhone’ie 6s, podobnie jak moduł aparatu. Ten ostatni ma baterię o pojemności 1715 mAh.

Czytanie wskazówka

3 powody, które przemawiają przeciwko iPhone SE (i iPhone 6s)

Od kilku dni klienci mogą wybierać między trzema obecnymi iPhone'ami. Oprócz iPhone'a 6s i iPhone'a 6s Plus, Apple ... więcej

Mimo to iPhone SE ma znacznie lepszą żywotność baterii niż iPhone 6s. Według testów, w długoterminowych dyskusjach mały iPhone wytrzymuje około 30 procent dłużej niż obecny flagowiec Apple. iPhone 6s Plus ma nieco lepszą żywotność baterii niż iPhone 6s, ale wciąż jest gorszy od iPhone'a SE w tej dziedzinie. Jeśli więc przywiązujesz szczególną wagę do dobrej żywotności baterii, iPhone SE może być dokładnie właściwym wyborem.

Niska cena

iPhone SE jest dostępny w dwóch wersjach: jedna z 16 GB pamięci i druga z 64 GB pamięci. Pierwsza wersja kosztuje 489 euro, druga 589 euro. iPhone SE jest więc znacznie tańszy niż dwa ponad roczne urządzenia iPhone 6 (635 euro z 16 GB) i iPhone 6 Plus (745 euro z 16 GB), ale ma lepszy sprzęt.

iPhone SE jest najnowszym członkiem rodziny iPhone'ów (Zdjęcie: Apple)

Każdy z trzech obecnych iPhone'ów ma inny rozmiar ekranu (Zdjęcie: Apple)

Różnica w cenie między iPhonem 6s (745 euro z 16 GB) a iPhonem 6s Plus (855 euro z 16 GB) jest jeszcze większa. Oba te urządzenia mają funkcje, których iPhone SE nie ma, takie jak 3D Touch czy lepszy przedni aparat. Więc jeśli możesz obejść się bez jednej lub drugiej nowatorskiej funkcji, powinieneś wziąć iPhone'a SE, ponieważ jest bardzo dobry, nowoczesny sprzęt w stosunkowo niskiej cenie.

W tym miejscu znajdziesz zewnętrzne treści z YouTube, które uzupełniają artykuł. Możesz go wyświetlić i ponownie ukryć jednym kliknięciem.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Pozwala to na przekazywanie danych osobowych stronom trzecim. Przeczytaj więcej o naszej polityce prywatności.

Mała obudowa

Jak już wspomniano, iPhone SE ma w zasadzie tę samą obudowę, co iPhone 5s. Wymiary koperty to 123,8 x 58,6 x 7,6 milimetrów. Oznacza to, że iPhone SE jest znacznie mniejszy od iPhone’a 6s, choć nieco grubszy – o iPhone’ie 6s Plus nie wspominając. Ale wyświetlacz ma tylko 4 cale, podczas gdy iPhone 6s ma wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala, a ekran iPhone'a 6s Plus ma nawet 5,5 cala. Jeśli potrafisz obsłużyć 4-calowy wyświetlacz lub nawet go chcesz, a obudowa iPhone’a 6s jest za duża, iPhone SE jest właśnie dla Ciebie.

Wniosek

iPhone SE jest znacznie bardziej kompaktowy niż iPhone 6s, a nawet iPhone 6s Plus. Żywotność baterii jest również znacznie lepsza, choć pod względem wydajności i funkcji niemal zbliża się do iPhone’a 6s. Do tego iPhone SE jest znacznie tańszy. Wystarczy pogodzić się ze stratami związanymi z kilkoma funkcjami, na przykład brakiem dotyku 3D, słabszym przednim aparatem i 4-calowym wyświetlaczem, który dla niektórych jest być może za mały.

Więcej na te tematy:

iPhone SE

iPhone

iPhone 6s

iPhone 6s Plus

doradca

porównanie

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „iPhone SE: te 3 powody, dla których warto kupić Mini-iPhone”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Trzymanie się 16 GB to nowoczesny wariant trzymania się napędów CD-ROM zamiast Superdrive. ;-)

16 GB jest naprawdę nieaktualne. Wersja 16 wystarczała mi na długi czas, ale przy wyższej rozdzielczości 12 MP 64 GB jest obowiązkowe. Nawet 32 ​​GB byłoby za mało. A rozszerzenie z 16 do 64 jest możliwe do zarządzania dzięki SE.

Moja umowa wygasła i nie chciałem wymieniać większego (za cienkiego) 6S na ukochanego 5S. Naprawdę zawiesiłbym teraz cykl i czekał na siódmy. Ale prawdopodobnie Apple to usłyszał i dał mi SE. 6S on technika w naprawdę świetnym 5 stroju. az 64 GB około 400, - € taniej. Rewelacyjny. Znam funkcję 3D Touch z mojego MacBooka Pro i właściwie rzadko jej używam. 5 MP Selficam też niekoniecznie jest warte dążenia, ponieważ jestem bardzo zadowolony z tego w 5S, a jeśli chodzi o Facetime, wyższa rozdzielczość przy mniejszej przepustowości jest raczej przeszkodą. Więc dla mnie SE jest szyte na miarę. Mam nadzieję, że po serii 7 pojawi się znowu taki wspaniały wariant SE, jeśli seria 7 nie przemówi do ciebie.