iPhone 11 (Pro) testowany przez Stiftung Warentest. Organizacja konsumencka przyjrzała się również nowym smartfonom Apple. Czyniąc to, nie tylko przekazujesz pochwały, ale także krytykę. Ponadto wnioski dotyczące poszczególnych urządzeń są znacząco różne. O dziwo, 11 Pro dostaje gorszą ocenę niż 11 Pro Max. A nowy model klasy podstawowej Apple ląduje tuż za swoim poprzednikiem.

iPhone 11 jest oceniany co najmniej jako najlepszy iPhone, a modele Pro jako „jeszcze lepsze” urządzenia. Urządzenia zostały również dobrze przyjęte w redakcji.

iPhone 11 gorzej od XR?

Ale teraz przychodzi Stiftung Warentest i wywraca wszystko do góry nogami? Nie do końca. Ale organizacja konsumencka twierdzi na przykład, że iPhone 11 jest solidny i ma dobry aparat, ale nie może przewyższyć iPhone'a XR pod względem ceny i wydajności. Ponieważ Apple nie zawiera lepszego zasilacza z urządzeniem klasy podstawowej, szczególnie krytykowany jest długi czas ładowania.

iPhone 11 Pro gorszy od Pro Maxa?

W dodatku organizacja dochodzi do dziwnego osądu, ale to też nie jest takie dziwne. Ponieważ: W przeszłości istniały pewne różnice między dużymi a jeszcze większymi modelami Apple. Przykładem jest „Bendgate”. Podczas gdy jedno urządzenie nie przeszło takiego testu, drugiemu uszło podbite oko ze względu na konstrukcję.

To samo najwyraźniej dotyczy teraz iPhone’a 11 Pro i modelu Max. Bo „mniejszy” Pro wypadł w drop teście znacznie gorzej niż ten duży.

Wniosek: bardzo dobre smartfony ze świetnymi aparatami

Nie tylko Apple, prezentując urządzenia, zwrócił szczególną uwagę na aparaty nowej generacji iPhone'a. Wielu testerów zrobiło to samo co producent i przeprowadziło porównania. W związku z tym Stiftung Warentest podkreśla teraz, że kamery w urządzeniach są wyjątkowe.

więcej na ten temat

#iPhone 11

#iPhone 11 Pro

#iPhone 11 Pro Max