Samsung oferuje nabywcom smartfona Galaxy Note 7 z Androidem w USA rekompensatę za to, że przez jakiś czas będą musieli obejść się bez telefonu komórkowego. Powodem jest wymiana urządzeń, które mogą eksplodować z powodu problemu technicznego podczas ładowania akumulatorów. Jednak ankieta sugeruje, że przynajmniej niektórzy kupujący są teraz zainteresowani przejściem na iPhone'a Apple.

Oczywiście nie była to tylko kwestia pieniędzy. Samsung musi wymienić kilka milionów Galaxy Note 7 na całym świecie, ponieważ ich baterie mogą „eksplodować”. W USA firma była nawet naciskana przez rzeczników konsumentów, aby wprowadzić obowiązek zwrotu. Koreański producent nie miał jednak wyboru, bo ostatnio nawet linie lotnicze ostrzegały przed smartfonem i w razie potrzeby zmuszały pasażerów do jego wyłączania.

Kupujący Note 7 chcą przejść na iPhone'a

Wyobraź sobie smartfon, który może eksplodować w każdej chwili, jeśli go naładujesz. Co robisz? Tego właśnie próbował dowiedzieć się operator systemu ankiet „SurveyMonkey” w USA. W tym celu przeprowadzono ankietę wśród łącznie 507 dorosłych Amerykanów, którzy są w posiadaniu Note 7.

Podczas gdy 35 procent zdecydowałoby się na zwrot ceny zakupu, 26 procent stwierdziło, że chciałoby przejść na iPhone'a. W ryzyko eksplozji smartfona Samsunga dwukrotnie gra Apple, ponieważ Samsung chciał wprowadzić na rynek swojego nowego Note’a 7 przed prezentacją iPhone’a 7, co mogło doprowadzić do „niechlujstwa”.

Czytanie wskazówka

Test zginania: czy iPhone 7 Plus może wytrzymać większe obciążenia niż Galaxy Note 7?

SquareTrade sprawdził, czy na iPhonie 7 jest inny Bentgate, a także ma bardzo niebezpiecznego Galaxy Note 7 od Samsunga ... więcej

Według ankiety SurveyMonkey kolejne 21 procent chce przejść na inny smartfon Samsunga, taki jak Galaxy S7 lub S7 Edge. Tylko 18 procent chciałoby nadal korzystać z Note’a 7. Fakt, że klienci Samsunga są nie tylko niezadowoleni, ale także żądają znacznie więcej niż kupon o wartości 25 USD, pokazuje niedawny proces sądowy przeciwko stronie poszkodowanej. Według agencji Reuters doznał poparzeń, gdy smartfon w jego kieszeni nagle się przegrzał. Jednak to jeszcze nie zostało udowodnione. Ponieważ znanym problemem z Note 7 jest to, że bateria urządzenia jest naładowana.

Więcej na te tematy:

iPhone

Uwaga Galaxy 7

Samsung

jabłko

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Eksplodacja Samsunga Galaxy Note 7 napędza użytkowników w ramiona iPhone'a Apple”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Oprócz problematycznych wydarzeń istnieje wiele innych powodów, dla których warto przejść na iPhone'a.

dla użytkowników Samsunga.

A czym by były? Prestiżowy?

Myślałem, że Maclife pozbył się ponurych nagłówków. Prawdopodobnie nie.

Witryna nazywa się Mac Life. My, pracownicy, uczymy się tego zawsze w pierwszej kolejności. ;)

Ankieta w kraju z milionami ludzi przeprowadzana jest na 507 osobach, a Maclife wnosi zupełnie nijakie informacje. Gratulacje.

Powinieneś czytać tutaj częściej, wtedy wiesz, co myślę o ankietach. Niestety nie tak to przedstawiasz. Nie ma znaczenia, ilu mieszkańców mają Stany Zjednoczone, ponieważ nie musisz ich przesłuchiwać. Ankietowani są właściciele Note 7, których na całym świecie było niewiele ponad dwa miliony. W USA jest 507 właścicieli Note 7, którzy zostali zapytani o swoje urządzenie. Przydałoby się jeszcze więcej uczestników, ale widać tendencję, bo ponad połowa chce się rozstać z urządzeniem (zwrot pieniędzy 35 proc. i przejście na iPhone 26 proc.). Są kwestie bardziej złożone, w których skrytykowałbym liczbę 507 uczestników.

Właśnie dlatego wracam do iPhone'a. Kupiłem Samsung Note 7. Byłem mile zaskoczony funkcjami. Ocena była naprawdę świetna. Jednak problem z baterią okazał się tak irytujący, że moje zaufanie i pragnienie Androida ponownie wyparowały. Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem iPhone'a 7. Jakość, której przyzwyczaiłem się oczekiwać, a moje inne urządzenia Apple są szczęśliwe i doskonale ze sobą współpracują.