Od miesięcy donosimy, że Apple przejdzie z wyświetlaczy LCD na wyświetlacze OLED w ciągu najbliższych kilku lat. Dotychczas zakładano jednak, że zostanie on wprowadzony najwcześniej w 2018 lub 2019 roku. Według nowego raportu chińskiego serwisu informacyjnego Nikkei, Apple wydaje się chcieć przyspieszyć ten proces i może uruchomić swój pierwszy iPhone OLED już w przyszłym roku.

Apple powinno planować wprowadzenie iPhone’a z wyświetlaczem OLED już w przyszłym roku. Dotychczas dostawcy nie spodziewali się tak szybkiej zmiany i przewidywali ją jedynie na 2018 lub 2019 rok. Wraz ze zmianą planu pierwszy iPhone OLED miałby pojawić się rok wcześniej niż oczekiwano.

Czytanie wskazówka

Samsung inwestuje 7,5 miliarda w elastyczne wyświetlacze OLED do iPhone'a

Samsung najwyraźniej planuje bardzo dużą inwestycję w rozwój i produkcję elastycznych wyświetlaczy OLED. Około 7,5 miliarda dolarów ... więcej

Od grudnia Apple prowadzi rozmowy ze swoimi dostawcami wyświetlaczy, Samsungiem i LG, na temat zwiększenia produkcji OLED, aby sprawdzić, czy harmonogram dla iPhone'a OLED w 2017 roku może zostać dotrzymany i czy można udostępnić wystarczające ilości. Według Reutersa, umowa ma zmyć do kasy Samsunga i LG ponad 12 miliardów dolarów.

Czytanie wskazówka

Dostawca Apple Foxconn przejmuje firmę Sharp

Od kilku lat producent wyświetlaczy Sharp znajduje się pod presją finansową. Trudności produkcyjne sprawiają, że Japończycy ... więcej

Wczesny przełącznik prawdopodobnie będzie miał jakiś haczyk. Do tej pory zakładano przeprojektowanie z zakrzywionym wyświetlaczem. Ze względu na krótki czas wdrożenie wydaje się na razie niemożliwe. Nie powinno to jednak przerodzić się w problem, ponieważ Apple i tak w przyszłym roku wprowadzi na rynek model S. Konstrukcja serii S jest tradycyjnie oparta na bezpośrednich poprzednikach, których konstrukcja została przyjęta prawie bez zmian. Tylko wbudowany sprzęt zostanie całkowicie zmieniony, choć przejście na wyświetlacz OLED również wydaje się możliwe w przyszłym roku.

Przyczyna szybszej zmiany może mieć związek z bieżącą sprzedażą i nasyceniem rynku. Apple ma zatem nadzieję, że dzięki nowej technologii utrzyma dotychczasowych klientów i pozyska dla siebie nowych.

Więcej na te tematy:

iPhone

Wyświetlacz OLED

OLED

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Apple przyspiesza przejście na wyświetlacze OLED”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.