W odpowiedzi na śmiertelne porażenie prądem spowodowanym użyciem ładowarki innej firmy Apple uruchomiło teraz podstronę na swojej chińskiej stronie internetowej, na której Apple podaje swoim klientom szczegółowe informacje na temat zasilaczy. Zalecenie Apple: Należy używać wyłącznie ładowarek Apple.

Dokładne okoliczności nagłej śmierci dwóch chińskich użytkowników iPhone'a nie zostały jeszcze wyjaśnione. Obecne badania wskazują jednak, że przyczyną śmiertelnego porażenia prądem nie było przebywanie w wannie, a użycie prawdopodobnie wadliwego adaptera USB innego producenta. W międzyczasie Apple udzielił odpowiedzi i umieścił w sieci podstronę z oświadczeniem o incydencie oraz informacją o wyborze odpowiedniego adaptera.

Tłumaczenie oświadczenia Apple brzmi:

„Bezpieczeństwo użytkownika jest zawsze najważniejsze w Apple. Z tego powodu wszystkie nasze produkty podlegają nie tylko międzynarodowym normom bezpieczeństwa, ale także rygorystycznym testom bezpieczeństwa i niezawodności. Dotyczy to również zasilacza USB do iPhone'a i iPada.

Ten przegląd powinien pomóc w wyborze oryginalnego zasilacza Apple USB. Zawsze, gdy musisz naładować iPhone'a lub iPada, zalecamy użycie standardowego zasilacza i kabla USB. Są one również dostępne retrospektywnie w Apple lub u wyspecjalizowanych sprzedawców.”

(Zdjęcie: Apple / Montaż)

(Zdjęcie: Jabłko)

Wreszcie, Apple pokazuje w ilustrowanym przeglądzie, jak można rozróżnić różne zasilacze USB do urządzeń Dock i Lightning.

Więcej na te tematy:

jabłko

iPhone

głos_13

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Apple prosi chińskich klientów, aby używali tylko oryginalnych ładowarek Apple”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.