I znowu Apple prawdopodobnie będzie musiał wydać trochę pieniędzy na zakup praw do nazwy. Apple i brazylijska firma IGB Eletrônia, która rości sobie prawa do nazwy „iPhone'a”, wkrótce zawrą kosztowne porozumienie.

W zeszłym miesiącu brazylijski Instytut Własności Przemysłowej stwierdził, że Apple nie ma wyłącznych praw do nazwy handlowej iPhone'a w Brazylii. Teraz obie firmy szykują się do porozumienia, które prawdopodobnie oznacza, że ​​Apple wykupi markę „iPhone”.

W 2000 roku firma Gradiente, która później przekształciła się w IGB Eletrônia, chroniła nazwę iPhone. W czasach, gdy tylko iPod i iTunes były dostępne nie tylko w Brazylii i wciąż nie było mowy o iPhonie. Gradiente otrzymał prawa do nazwy iPhone dopiero siedem lat później.

W tym samym roku na rynku pojawił się iPhone Gradient, urządzenie z systemem Android. Od tego czasu Apple zastrzegł sobie tę nazwę. Ponieważ Apple zapłacił już miliony na całym świecie, aby móc używać wyłącznie terminu iPhone, IGB Eletrônia również może liczyć na niewielką sumę.

Więcej na te tematy:

jabłko

iPhone

głos_13

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Apple prawdopodobnie będzie musiał wykupić markę" iPhone "w Brazylii". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.