Minie jeszcze kilka miesięcy do następnego iPhone'a, więc Apple musi być pomysłowy, aby zwiększyć sprzedaż iPhone'a. Według Bloomberga Apple chce handlować starszymi iPhone'ami przy zakupie iPhone'a 5, a stare iPhone'y będą wtedy sprzedawane w krajach rozwijających się.

Program wymiany ma być prowadzony przez Brightstar, firma już dba o AT&T i T-Mobile, aby starsze smartfony były wycofywane z obiegu. Klienci zwracali swojego iPhone'a do sklepu Apple. AT&T płaci do 200 dolarów za iPhone'a 4 lub 4S.

Israel Ganot ze specjalisty ds. handlu Gazelle szacuje, że 20 procent nabywców smartfonów w USA w tym roku wymieni starsze urządzenie, aby sfinansować nowy zakup. W Apple możesz sprzedawać wszystko, od iPhone'a po Maca Pro, ale nie ma gotówki na sprzęt, tylko kredyt dla sklepów internetowych Apple. Ceny są szacowane przez specjalistę ds. handlu PowerOn.

Sprzęt Apple jest bardzo poszukiwany, a ponieważ Apple zwykle aktualizuje sprzęt tylko raz w roku, zachowuje swoją wartość. Zrozumiałe jest, że Apple chce odgrywać większą rolę na rynku, zwłaszcza że zapewnia klientom pozostanie przy iPhone’ie.

Więcej na te tematy:

Bloomberg

iPhone 4S

Stany Zjednoczone

głos_13

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Apple powinno wymieniać starsze iPhone'y w Apple Store". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.