Dwie luki w zabezpieczeniach Meltdown i Spectre zostały odkryte latem, ale dyskutowano o nich publicznie tylko przez kilka dni. Początkowo nie było do końca jasne, które urządzenia są teraz dokładnie dotknięte i w jakim stopniu dotyczy to Apple. Teraz grupa ogłosiła, że ​​dotyczy to wszystkich urządzeń iOS i macOS. Jednocześnie Apple daje wszystko jasne.

Za terminami „rozpad rdzenia” i „niedźwiedź” kryją się dwie luki w zabezpieczeniach, które nigdy wcześniej nie istniały na taką skalę. Nie odnosi się to do konkretnego wykorzystania podatności lub wynikających z niej szkód, ale do tego, ile milionów urządzeń jest podatnych łącznie, a także całkowicie niezależnie od używanego systemu operacyjnego. Wyjątkowe jest również to, że dotyczy to teoretycznie wszystkich chipsetów wyprodukowanych od 1995 roku. Luki nie mogą zostać wypełnione przez samych producentów chipów, ale muszą zostać załatane przez dostawców systemów operacyjnych.

Czytanie wskazówka

Kupa paruje! Intel, AMD i ARM wyglądają głupio po praniu procesora

„Teatr chipów” w nowym roku nabiera tempa. Po tym, jak eksperci ds. Bezpieczeństwa wykazali lukę w zabezpieczeniach (stopienie), która była powiązana z ... więcej

Dotyczy wszystkich urządzeń macOS i iOS

Firma Apple potwierdziła teraz w oficjalnym dokumencie pomocy technicznej, że wszystkie urządzenia z systemami macOS i iOS są dotknięte przez Meltdown i Spectre. Apple Watch nie jest podatny. Jednak najwidoczniej nie wiadomo jeszcze, że luki w zabezpieczeniach, które mogłyby mieć wpływ na użytkowników, są wykorzystywane. Niemniej jednak Apple już zaczął zamykać lukę w systemach iOS 11.2, macOS 10.13.2 i tvOS 11.2. W najbliższych dniach pojawi się również aktualizacja Safari, która powinna chronić system przed luką Spectre. Apple testuje dalsze procedury przeciwko lukom i jeszcze bardziej je osłabi w przyszłych aktualizacjach. Nawiasem mówiąc, wydajność procesora nie powinna być spowolniona.

Informacja o produkcie Na tropie sprawców: Ekscytujące przypadki z dziedziny bezpieczeństwa IT i informatyki śledczej 17,99 €

Śladami sprawców: Ekscytujące sprawy z dziedziny bezpieczeństwa IT i kryminalistyki IT

Więcej na te tematy:

iPhone

iPada

Prochowiec

MacBook Pro

iMac

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Apple potwierdzone: wszystkie modele iPhone'a, iPada i Maca dotknięte luką chipową". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

„Nawiasem mówiąc, wydajność procesora nie powinna być spowalniana.” Jeśli to prawda, słaba bateria tak.

@ Leo: Mogłeś zapisać komentarz. Co jest gorsze? Afera VW czy to, że producent stara się utrzymać przy życiu „stare” urządzenia z rozładowaną baterią? Nie zauważyłem więc powolnego iPhone'a, dopóki nie stał się znany. I nawet to jest dla mnie latte, bo jestem zadowolona. Wymień baterię i jest dobrze. Mój Boże, Intel buduje środki i to wina wszystkich innych. Intel musi łatać procesor za pomocą BIOS-u lub innego narzędzia, a nie producenta systemu operacyjnego. Intel może być szczęśliwy, że MS Apple i CO współpracują i dostarczają łatkę dla systemu operacyjnego. Co kilka dni męczą mnie negatywne nagłówki. Następnie Google będzie narażone na katastrofę. Co więc robisz? Przestać używać Google?

@Leo Znowu jesteś kimś, kto ma ZERO pomysłu na cokolwiek w kierunku Apple.

Myślę, że Leo jest dobry ;-)

Leo zachował poczucie humoru i nie ma na niego wpływu religijna powaga wielu komentatorów. Więc kciuki do góry dla Leo.

... ale muszą zostać załatane przez dostawców systemów operacyjnych.

Policzkować?

muszą być producentami innych systemów, a nie Apple. Bo nie robią nic dla swoich użytkowników ze słabymi bateriami i pozwalają im umrzeć z głodu lub zmusić ich do przedwczesnej wymiany baterii, na czym pewnie dużo zarabiają.

Cześć,

aby wrócić do tematu ponownie. Mam poważne pytanie. Pierwszym faktem jest to, że dotyczy to wszystkich technologii procesorowych. W przeciwnym razie tylko Intel zostałby naruszony. Ale ponieważ wszystkie Intel, ARM i AMD są teraz dotknięte, należy pożegnać się z dyskusją, taką jak „Twoje urządzenie jest teraz niepewne” lub „moje nie jest”.

Teraz zrozumiałem, że technologie i architektury są wszędzie takie same. W przeciwnym razie nie wszyscy mieliby ten sam problem. Po długiej dygresji: SecureEnclave to także procesor i system pamięci masowej, który przechowuje dane FaceID i TouchID i przekazuje je do przetwarzania. Ale ten system piaskownicy i system dalszego przetwarzania jest teraz dokładnie z tym kiełkującym problemem z procesorem ant acta.

Innymi słowy, czy dane nie są również otwartymi księgami? Nie korzystam z zabezpieczeń firmy Apple, ale to nie znaczy, że nie interesuje mnie, czy zabezpieczenia, a tym samym dane biometryczne użytkowników, są otwarte.

Na samym końcu. Mam na myśli Apple, bo znam system, tak jak jest z Androidem a więc Samsung itd. Nie wiem. Myślę, że inni producenci będą mieli te same problemy. Byłbym szczęśliwy, gdybym otrzymał odpowiedź.

Moja opinia: Najpóźniej, gdy wydajność powinna wyraźnie spaść (w każdym razie niekoniecznie zauważalna dla użytkownika końcowego) w wyniku aktualizacji, Apple prawdopodobnie będzie mieć roszczenia wobec Intela. Z kolei klienci mogą dochodzić roszczeń wobec Apple. Na wszelki wypadek otrzymałem dzisiaj numer sprawy ze wsparcia Apple. Na początku to nie boli i jesteś po bezpiecznej stronie. Jako klient masz oczywiście prawo do chipa o bezbłędnej konstrukcji i obiecanej mocy obliczeniowej. Przecież za momentami odrobinę wyższą moc obliczeniową Apple zawsze doliczał do kilkuset euro dodatkowo – niezależnie od tego, czy chodziło o wyposażenie podstawowe, czy za opcje CTO. Przynajmniej część tej dopłaty będzie można zgarnąć. Apple może wtedy uchronić się przed Intelem. Możesz też udać się prosto do dealera ...

Czy Apple podejmuje również kroki prawne przeciwko sobie? Ponieważ, jak wiadomo, chipy Apple są używane w urządzeniach z systemem iOS.

Nie sądzę, by Intel został pozwany. Intel zapłaci w ten sposób.