Plotka nie jest nowa, ale teraz zyskuje nowe jedzenie: The Wall Street Journal ponownie donosi, że Apple podwoi pamięć iPhone'a 7. Jeden odsyła do źródeł, które znają plany producenta z Cupertino. Smartfon powinien mieć co najmniej 32 GB pamięci zamiast dotychczasowych 16 GB.

Fani od dawna wyrażali swoje niezadowolenie z powodu niskiej pamięci podstawowego modelu smartfona Apple. Czy teraz wszystko będzie inne? Nie po raz pierwszy pojawiły się plotki na ten temat. Ale teraz Wall Street Journal opiera się na źródłach zaznajomionych z planami Apple. Według nich producent z Cupertino wyposaży we wrześniu podstawowy model iPhone'a 7 w 32 zamiast 16 GB pamięci, podwajając w ten sposób pamięć. Mówimy: najwyższy czas.

Sztuczka psychologiczna dotycząca przechowywania

Apple zastosował na iPhonie psychologiczny trik, z którego korzystały również inne firmy. Potencjalni nabywcy zawsze będą wybierać kolejny lepszy model, jeśli po prostu sprawisz, że model podstawowy będzie wystarczająco „zły”. 16 GB miejsca to dla wielu za mało. Ale model „środkowy” oferował 64 GB pamięci. Czyli nie dwa razy więcej, ale cztery razy więcej. W ten sposób Apple był w stanie uzasadnić wzrost cen i, w sumie, utrzymać wysoką marżę zysku.

iPhone 7 nawet z pamięcią do 256 GB?

Jak to wygląda na górze? W fazie przygotowań pojawiły się spekulacje, podsycane przez analityków, którzy chcą, aby modele smartfonów z górnej półki były wyposażone nawet w 256 GB pamięci. Wariant z 64 GB pamięci pomiędzy tymi dwoma modelami może już nie istnieć. Zamiast tego po wariancie z 32 GB pamięci pojawi się wariant z 128 GB. Były jednak inne tony z młyna plotek. Niektórzy widzą, że normalna seria 7 nadal jest wyposażona w 64 GB, ale nie model Plus. Wątpliwe jest również, czy Apple zmieni oznaczenie modelu Plus na Pro, aby dostosować go do iPada i MacBooka. Lub Apple zaoferuje nowy model Pro iPhone'a 7, który będzie oferował obsługę Apple Pencil jako możliwej funkcji.

Wskazówki dotyczące czytania

21 najbardziej kontrowersyjnych aplikacji, które wysadziły sklep z aplikacjami

Aplikacje na iPhone'a lub iPada są regularnie usuwane z App Store. Co jakiś czas czytasz o tym, bo użytkownicy lub... więcej

27 lat strony głównej Apple: upływ czasu na zdjęciach

Strona domowa Apple istniała już przed 1997 rokiem. Ale z pomocą archiwum internetowego na Archive.org odmierzanie czasu w przypadku Apple zaczyna się dopiero 22... więcej

Więcej na te tematy:

iPhone

iPhone 7

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Apple podwoi pamięć w iPhonie 7”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.