Badacze rynku Canalys określają ogromny 369-procentowy wzrost smartfonów z dużymi wyświetlaczami na całym świecie w pierwszym kwartale 2014 roku. Zauważono trend: „Konsumenci oczekują dziś dużych wyświetlaczy od urządzeń z najwyższej półki. Nieobecność Apple na tym rynku z pewnością nie potrwa długo.”

Spośród 279,4 mln smartfonów sprzedanych na całym świecie w pierwszym kwartale 2014 r. 81 proc. to urządzenia z systemem Android, a 16 proc. to iPhony, donosi Canalys. Prawdziwy boom przeżywa zwłaszcza chiński rynek smartfonów, który w tym roku odnotuje dalszy wzrost dzięki radiu LTE. Xiaomi jest wyróżniona jako nowicjusz wśród 3 najlepszych chińskich dostawców smartfonów dzięki linii produktów Redmi.

(zdj.: Martin Hajek)

(Zdjęcie: Canalys)

(Zdjęcie: Sąd Okręgowy w San José)

Segment rynku smartfonów z wyświetlaczami większymi niż 5 cali nadal jest liderem Samsunga, ale trend wśród wszystkich producentów jest niewątpliwie w kierunku większych urządzeń w obszarze high-end. Analityczka Canalys, Jessica Kwee, podsumowuje: „Apple oczywiście potrzebuje smartfona z większym wyświetlaczem, aby zachować konkurencyjność. Apple zajmie się tym w najbliższych miesiącach.”

(zdj.: Martin Hajek)

(Zdjęcie: Canalys)

(Zdjęcie: Sąd Okręgowy w San José)

Sam Apple również wydaje się analizować rynek w tym kierunku. Na początku kwietnia Samsung przedstawił w sądzie wewnętrzną prezentację Apple'a, której konkluzją było: „Konsumenci chcą tego, czego my nie mamy”.

Więcej na te tematy:

iphone 6

głos_13

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Apple pod presją: jedna trzecia wszystkich smartfonów sprzedawanych z wyświetlaczami większymi niż 5”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

66 procent z wyświetlaczami mniejszymi niż 5 cali pokazuje grafika? To nie jest tak naprawdę trend w kierunku dużych wyświetlaczy.

trend, jak sama nazwa wskazuje, nie reprezentuje obecnego stanu, ale rozwój… kluczową informacją jest wspomniany na wstępie 369% wzrost segmentu.

+1

Czy może to być również spowodowane tym, że duża liczba nowych urządzeń (Samsung itp.) Jest dostępna tylko w rozmiarze 5 cali lub większym?

Nie, to dlatego, że jabłko to tylko śmieci.

... śmieci siekają.

Uważaj na osobiste obelgi.

No, skoro i ty piszesz takie bzdury?

Mówi tu niczego niepodejrzewająca osoba ... bardzo niefortunna

Nie chcę trzymać cegiełki przy uchu, żeby zadzwonić. Kiedy chcę intensywnie surfować, biorę tablet. Przydatność coraz większych wyświetlaczy mi się nie objawia...

+1

Nie możesz wykonywać połączeń telefonicznych za pomocą cegiełki ani surfować po Internecie za pomocą tabletu. I oba nie mają wyświetlaczy.

11

Tu nie jest inaczej niż w ADAC – badacze rynku już wiedzą, kogo zapytać, aby uzyskać pożądany efekt. Mam wielką nadzieję, że Apple zdecyduje, co ich zdaniem jest słuszne, nawet bez pracy i nie pozwoli analitykom i firmom giełdowym skierować ich na złą ścieżkę. Jeśli 4s jest dla Ciebie za małe, powinieneś kupić okulary. Z 5s mój osobisty limit bólu został osiągnięty. Inni mogą chodzić po mieście z łóżkiem przed głową, ja nie.

++ 1

Gówno na to!

. O dziwo, zwykle wypróżnia się między 16:30 a 17:15 ???

Ewentualnie wyładuj swoją frustrację zaraz po pracy. Jeśli jest taki niezdolny...

Moim zdaniem duże urządzenia mają również tendencję do dostarczania zepsutych wyświetlaczy. Widzisz ich pod dostatkiem u młodych ludzi. Niby lepszy, bo większy - wcale nie musi być lepszy. Większa waga, zwiększone ryzyko pęknięcia, wątpliwa wydajność baterii, niewygodna obsługa i kto wie co jeszcze --- wszystko na korzyść większego ekranu?

To chyba bardziej psychologiczne, jak wtedy z megahercowymi komputerami czy wczoraj z megapikselowymi aparatami: więcej znaczy lepiej. Nie wyrzucasz tego tak szybko z głowy.

I niestety prasa znowu oszukuje tłum. Powaga?

Nie wiem, w czym tkwi problem miłośnikom owoców, gdy oferowane są różne rozmiary, bo każdy może wybrać model, który mu odpowiada. Słyszałem od wielu właścicieli iPhone'ów, że chcieliby mieć większy rozmiar, więc dlaczego nie zaoferować obu?

Do tej pory Apple zdecydowało za mnie, teraz muszę sama zdecydować, czy jest kilka rozmiarów. W przyszłości nikt nie podejmie za mnie decyzji. Nie sądzę, żeby to była dobra rzecz od Apple, bo do tej pory zawsze wiedziałem, że kupując iPhona mam to, co najlepsze. A w przyszłości nie będę wiedział, czy ma to być mały iPhone, czy ten duży. Trudna dla mnie decyzja. Może Apple wyda rekomendację, która byłaby bardzo przyjazna.

Twój komentarz to naprawdę krzyk! Ktoś nie może sam decydować i chciałby, żeby Apple podjął za niego decyzję „duży lub mały wyświetlacz”. Słowa naprawdę mnie zawodzą. Potrząsanie głową - ale tyle!

Ktoś nie rozumiał ironii. Albo to zostało napisane przez fandroida, by wyśmiać fanboys, albo fan Apple wyśmiewał ataki hejterów, które użytkownicy Apple uważają za głupie. Zrozumiany.

To jest problem. Do tej pory plotki nie mówiły o starym plus nowym rozmiarze, a jedynie o jednym lub dwóch nowych. Jeśli więc uważasz, że obecny rozmiar jest optymalny, ponieważ nadal mieści się w kieszeni, obawiasz się, że będzie tylko większy. Nikt nie ma nic przeciwko kilku wariantom.

Robię kupę i odurza!

NIE CHCĘ ŻADNEGO WIĘKSZEGO IPHONE !!!!!!! NIE NIE NIE! Wystarczy rozmiar 5S, nie chcę bloku...

Hans chce tylko czarnych samochodów! Gerda tylko się nawraca, a Franz w ogóle nie lubi samochodów! Co teraz?! Po prostu: Hans kupuje czarną, Gerda kabriolet, a Franz wchodzi online i obraża kierowców! Wszystkiego najlepszego!

Ciekawe… znają tylko osoby, które chcą maksymalnie 4 cale. Nie chcę telefonu komórkowego z lat 90-tych, chcę SMARTphone'a.

Dlaczego nie większy wyświetlacz, ale obsługa jedną ręką, tj. klawiatura wsuwa się w lewy lub prawy róg (lewy lub prawy), ale pozostaje tak duża, jak jest teraz. Wygląda dziwnie, ale byłoby to rozwiązanie. A wolną przestrzeń można wtedy czymś wypełnić, nie wiem czym, ale żeby znów wyglądała symetrycznie. Właśnie złożyłem to w urzędzie patentowym, uśmiech.

"Jabłko pod presją" .... Fakt, że tak dużo śmieci jest tam dozowanych, jest niewiarygodny. Dziwne, że nadal czerpią dobre 60% sprzedaży na całym rynku smartfonów i że z udziałem w rynku wynoszącym zaledwie 15%… Więc pod presją wygląda to inaczej.

Lepiej, więcej, szybciej, dłużej to credo tych, którzy nie mają własnego zdania i dlatego trzymają się rzekomo bezpiecznego środka. Harz4 wzrasta, podobnie jak noszenie wełnianych czapek latem. A co z tego wnioskują analitycy? Potrzebujemy więcej ubóstwa i bezrobocia i musimy jeszcze bardziej ogłupiać ludzi. Plus wełniane rękawiczki i zimowe płaszcze będą kolejnym szaleństwem w lecie.

Huh ?? Czy nadal wszystko w porządku w swojej głowie? Smartfon to przede wszystkim telefon z opcją surfowania po Internecie, a nie substytut 28-calowego wyświetlacza. Są już do tego tablety, które też są tylko kompromisem. Każdy, kto chce kompromisu między kompromisami, powinien. Ale będzie z tego tak samo niezadowolony jak hip skejter (czy cokolwiek robi) w swojej wełnianej czapce latem. Jest po prostu inny od innych, ale bynajmniej nie wyznacza nowego trendu.

Po co więc denerwować się bzdurami, które inni uważają za dobre? Najważniejsze, że Apple na tym zarabia. To jedyny powód, dla którego możesz (ale nie musisz!) zaakceptować.

To dziwne dla chłopców Apple, kiedy iPhone miał jeszcze 3,5 cala, a konkurencja 4 cale, więc wszyscy tutaj wypowiadali się przeciwko 4 calom i że był zbyt duży i nieporęczny. dopóki iPhone nie miał 4 cali, nagle nie był zbyt duży i nieporęczny. a kiedy kolejny Iphone będzie miał 4,7 lub nawet 5 cali zgodnie z oczekiwaniami, każdy tutaj znajdzie, że coś dobrego, i że nie jest za duży i nieporęczny. i poważnie: kto z was używa iPhone'a tylko do wykonywania połączeń? starej Nokii z 2 calowym wyświetlaczem i normalnymi przyciskami wystarczy.....PS. sam jestem użytkownikiem Apple. Pracuję w agencji pracy, a wielu bezrobotnych ma Iphone'a. więc mówienie źle o tych ludziach jest naprawdę nieodpowiednie .....

Dlaczego mam kupować stary telefon Nokii tylko po to, aby móc *tylko* dzwonić, gdy smartfon ma jeszcze dostęp do Internetu? Ale jeśli potrzebuję Internetu tylko w ruchu, to nie potrzebuję smartfona, tylko tablet lub notebook.

Niedawno czytałem parę Apple różnych rozmiarów iPhone'a 6 (lub Air), ale nadal wątpię, czy to prawda :/ fajnie by było, gdybyś mógł napisać o tym artykuł lub po prostu potwierdzić to tutaj w komentarzach lub po prostu odpowiedzieć na moje pytanie. Dziękuję. Mfg derhadi