Apple kontra Samsung: bajka o iPhonie ze stabilnymi cenami? Samsung zaprezentował niedawno nowe modele swojego flagowego smartfona Galaxy S. Urządzenia konkurenta mają opinię niestabilnych cenowo. To jest poprawne. Ponieważ już po trzech miesiącach od wprowadzenia istnieje ogromny potencjał oszczędności wynoszący 30 procent i więcej. Warto poczekać. Największa różnica w cenie pojawia się około rok po wydaniu. Ale jak to jest w Apple? Powszechnie mówi się, że iPhone'y są stabilne cenowo. Ale czy tak jest naprawdę? Przyjrzeliśmy się rozwojowi cen ostatnich modeli.

iPhone’y Apple’a stają się coraz droższe

Jedno jest jasne na pierwszy rzut oka: iPhone’y Apple’a stają się w ostatnich latach coraz droższe. Obecnie iPhone XS można kupić za 1149 euro, a XS Max za 1249 euro. Jakiś czas temu cena powyżej 1000 euro była nie do pomyślenia. Ale konkurencja wykorzystuje to zjawisko również do podnoszenia cen podstawowych swoich nowych flagowych smartfonów.

Ceny wstępne ostatnich modeli iPhone'a (Zdjęcie: Falkemedia)

Jak stabilne są iPhone'y pod względem ceny?

Jednak zadaliśmy sobie trud porównania cen poszczególnych iPhone'ów za pomocą odpowiedniej bazy cenowej. Sprawdziliśmy wszystkie modele z iPhone’a 6s, każdy w swojej „najmniejszej” wersji. Na przykład nie wzięliśmy pod uwagę 32-gigabajtowej wersji iPhone'a 6s, którego Apple wypuścił około rok później.

Nasze punkty danych odnoszą się tylko do wybranych danych, a mianowicie do czasu prezentacji lub publikacji iPhone'ów w Niemczech.

Jak widać na diagramie, na iPhony jest bardzo duża zniżka. Ale to różni się w zależności od modelu. Podaż i popyt określają tutaj cenę. Dwa lata po premierze iPhone 6s stał się znacznie droższy, ponieważ warto było ulepszyć starsze iPhone’y nową baterią.

Rozwój cen iPhone'ów w ostatnich latach (Zdj .: Falkemedia)

W rzeczywistości największy spadek cen w krótkim czasie odnotował iPhone X. Niecały rok później był o prawie 30 proc. tańszy. W tym momencie ceny innych modeli spadły w większości tylko od 20 do 25 procent. Natomiast iPhone XS i XS Max są bardziej stabilne cenowo. iPhone X stracił w ciągu sześciu miesięcy prawie 20 proc., podczas gdy nowy XS stracił w tym samym czasie niewiele ponad 10 proc.

Jeśli porównasz rozwój cen z modelami Samsung Galaxy S, iPhone'y są znacznie bardziej stabilne cenowo. Galaxy S5 z lutego 2014 kosztował prawie połowę w lutym 2015 roku. Modele S6, S7 i S8 straciły w ciągu roku po 40 procent swojej wartości.

Najważniejsze dane dotyczące rozwoju cen iPhone’a

Wstępne ceny iPhone'a gwałtownie wzrosły w ostatnich latach.

iPhone X jest jednym z największych przegranych pod względem wartości (obecnie wynosi 72 procent pierwotnej ceny).

Niektóre modele (iPhone 6s) przeżywają nową, wysoką fazę w połowie czasu działania.

Pod koniec okresu, gdy urządzenia nie są już sprzedawane, osiągnięta wtedy cena pozostaje stabilna lub nawet rośnie.

iPhone'y są nadal znacznie stabilniejsze cenowo niż smartfony Samsunga.

Więcej na te tematy:

jabłko

Samsung

iPhone

Dyskutować z!

Tutaj możesz pobrać artykuł „Apple kontra Samsung: bajka o stabilnym iPhonie?” Zostaw komentarz. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Odsprzedałem mojego iPhone'a X 900 €, ponieważ jest dobry i ktokolwiek go kupił, powiedział, że to najlepszy iPhone

Ci, którzy muszą oszczędnie gospodarować swoimi pieniędzmi, nie czerpią korzyści z obniżek cen w Apple tak bardzo, jak konkurencja. Pakiet APPLE składa się z iPhone'a i iOS, dotychczas zwycięskiej kombinacji. Dopóki konkurencyjne produkty będą dostarczane tylko z Androidem, pozostanę przy Apple. Jednak sam Apple gryzie swój sukces swoją restrykcyjną polityką oprogramowania. Byłbym ciekaw, jakie są zniżki na iPhone'y, które mają największą pamięć w serii. Czy są jakieś informacje na ten temat?

Niestabilne ceny produktu automatycznie powodują, że trzeba trochę poczekać przy planowaniu zakupu. Jeśli spadki cen będą rosły tak szybko i mocno, jak w przypadku iPhoneX, to w przyszłości poczekam z zakupem nowego iPhone’a lub iPada.

Nie mogę powiedzieć, że moje iPhony zrobiły wiele w ich odsprzedaży. Mój iPhone 4 przyniósł 170 euro po 3,5 roku, mój iPhone 6 po 3 latach również 170 euro, ale trzecie urządzenie zastępcze zostało odnowione. Mój plan ponownej sprzedaży iPhone’a X w tym roku na razie nie zadziała, utrata wartości jest dla mnie zdecydowanie za duża i szczerze mówiąc, boję się, nie spodziewałem się tak dużej utraty wartości. Myślę, że moim następnym smartfonem będzie ten od Samsunga lub OnePlusa, dopłata do iOS i chmury jest teraz dla mnie za wysoka, ubytek wartości jest ogromny, 72% hola leśna wróżka…

Utrata wartości iPhone’a X to aż 2 Samsung Galaxy S8, teraz jestem naprawdę wkurzony.

Nie 72%, ale 28% spadek cen !!

iPhone'y i urządzenia Apple są zwykle Zazwyczaj bardzo stabilna cena. Niemniej jednak w sieci zawsze jest wystarczająco dużo ofert. Wszelkie słabości cenowe są związane z:

- iPhone X "już nie w programie" dlatego stary "(nadal dostępny online i od Apple poza programem) - może w przyszłości ponownie zmienić się w krótkim czasie - Apple rzekomo nie oferuje żadnych innowacji w cenie - nic nie pochodzi z Apple z wyjątkiem podwyżek cen

Ściśle rzecz biorąc, jest to raczej błędny osąd i podobnie jak chwilowy spadek cen na rynku wtórnym, opiera się na „efemerydzie” wywołanej giełdą, pewnymi oczekiwaniami klientów i wypaczeniami reklamowymi również ze strony konkurencji:

-Huawei i Co

Wszystko po drodze! w Apple, a utrzymanie wartości urządzeń Apple będzie stopniowo wracać do normy.

Więc moja opinia (...)

Z drugiej strony ceny Samsunga stają się coraz bardziej stabilne, a iPhone'y stopniowo tracą stabilność.

ale co to wszystko przynosi? Może, jeśli co roku dostaniesz nowe modele, w przeciwnym razie nie ma to znaczenia. Nie możesz się doczekać, aż będzie taniej za 3 miesiące.

... po trzech miesiącach wkrótce pojawi się nowy model i znów wrócisz do kolejki. ;) Dzisiaj natknąłem się na stronę i ludzie byli tak samo podekscytowani Samsungiem, jak Apple tutaj, żadnych innowacji w wysokich cenach itp. pp. Wszyscy czekają na crackera, który po prostu nie nadchodzi. Z fałdy też się uśmiecha, a nie celebruje. Jeśli moje SE się utrzyma, będzie mi służyło jeszcze przez długi czas. Od kilku lat niczego nie przegapiłem. ;)

Jako użytkownik XS widzę to inaczej, właśnie ładowanie bezprzewodowe (które już jest asbachem), lepszy wyświetlacz i ogromna prędkość to ogromny krok naprzód. Może nie do Galaxy S10, ale zdecydowanie do SE.

Ogromny nagłówek. Z ?. Brak informacji z jaką bazą cen.

A potem na zakończenie: „Jeśli porównasz rozwój cen z modelami Samsung Galaxy S, iPhone'y są znacznie bardziej stabilne cenowo”.

Mogłem też napisać wyszukiwarkę cen. To by niczego nie zmieniło. Istnieją dziesiątki wyszukiwarek cen. Żaden z nich nie przedstawia rażąco innych figur niż którykolwiek z konkurentów. Możesz więc wybrać, czy spojrzysz na Idealo, Geizhals czy gdzie indziej. Nie chciałem tego reklamować.

Konkluzja może być taka, ponieważ Spiegel Online opublikował artykuł o cenach Samsunga Galaxy S. Jest nawet połączony. Wykorzystaliśmy to jako okazję do sprawdzenia tego na przykładzie iPhone'a. A podczas badań obliczyłem różnice w cenie. Dane znajdują się w tabelach, na których oparte są wykresy. Obliczyłem również spadek cen modeli Galaxy na podstawie danych z SpOn. Możesz to również zrozumieć, jeśli po prostu porównasz ceny wstępne z np. cenami, które pojawiły się w bazach danych rok później. Ale to wszystko wyjaśniono w artykule.