iPod touch to w zasadzie nic innego jak iPhone bez funkcji telefonu. Aby uwielbiony odtwarzacz MP3 był ciekawszy, Apple oferuje teraz urządzenie w sześciu kolorach. Firma przekazała również iPodowi touch 5-megapikselową kamerę iSight.

Firma Apple ogłosiła dzisiaj, że iPod touch jest teraz dostępny w kolorze niebieskim, żółtym, różowym, srebrnym, gwiezdnej szarości oraz jako (PRODUCT) RED z 5-megapikselową kamerą iSight. Wersja 32 GB kosztuje niecałe 250 euro, wersja 64 GB niecałe 300 euro. Nowa wersja 16 GB kosztuje teraz niecałe 200 euro. Apple pakuje urządzenia w cienką i lekko anodowaną aluminiową konstrukcję.

Apple dostarcza iPoda touch z systemem iOS 7, który oferuje ponad 200 funkcji, w tym filtry w aplikacji aparatu, które generują różne efekty fotograficzne w czasie rzeczywistym. Ponadto aplikacja Zdjęcia oferuje opcje automatycznego porządkowania zdjęć na podstawie czasu i miejsca.

Wskazówka dotycząca łącza — Apple iPhone, iPad i iPod touch: 10 najbardziej dryfujących powodów, aby nie robić jailbreak

Podobnie jak iPhone i iPad, użytkownik może instalować różne aplikacje na iPodzie touch. W App Store dostępnych jest obecnie około 1,2 miliona bezpłatnych i płatnych aplikacji.