Apple podobno inwestuje w nową fabrykę OLED LG Display. Powinno to powstać tylko dla nadchodzących iPhone'ów. Ale tak naprawdę Apple powierzyło Samsungowi produkcję aż 92 milionów OLED-ów. Co kryje się za planami?

Podczas gdy Samsung jest czołowym światowym dostawcą paneli OLED, a Apple dostarczy w ciągu najbliższych dwóch lat aż 92 mln ekranów OLED, pojawia się doniesienie, że Apple chce również powierzyć LG produkcję tej technologii wyświetlaczy.

Apple zawsze stara się mieć nie jednego, ale dwóch dostawców ważnych komponentów. Ułatwia to rozwiązywanie problemów z jakością, ilością lub innymi niewiadomymi niż z jednym źródłem dostaw.

Czytanie wskazówka

Apple Watch: OLED ma zostać zastąpiony przez microLED już w 2018 roku

Plany Apple dotyczące microLED wydają się być mocno zaawansowane. Mówi się, że firma rozpoczęła już produkcję pilotażową. Jeszcze jeden

Podobno LG inwestuje w fabrykę LG OLED od 1,75 miliarda do 2,62 miliarda dolarów. Nowa fabryka E6 będzie produkować wyłącznie dla Apple, donosi Korea Herald. Produkcja ma rozpocząć się dopiero w 2019 roku. To powinno być trochę za późno na iPhone’a 8, który ma trafić na rynek we wrześniu 2017 roku. Plotka głosi, że Apple planuje w przyszłości wyposażyć wszystkie iPhone'y w tę technologię wyświetlania.

Ale całkiem możliwe, że wkrótce Apple ponownie odejdzie od OLED-ów. Japoński magazyn biznesowy Nikkei donosi, że Apple dokonał przełomu w produkcji microLED.

microLED lub micro-LED, mLED lub µLED to bardzo nowa technologia płaskiego ekranu. Jak sama nazwa wskazuje, wyświetlacze składają się z mikroskopijnych diod LED, które tworzą poszczególne elementy piksela. W porównaniu ze znaną technologią LCD, z których niektóre są wyposażone w diody LED jako oświetlenie tła, MicroLED powinny oferować znacznie wyższy współczynnik kontrastu. Ponadto powinny mieć znacznie lepszą szybkość reakcji i znacznie mniejsze zapotrzebowanie na energię.

Więcej na te tematy:

OLED

iPhone

iPhone 8

MikroLED

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Apple inwestuje w OLED od LG”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.