Po ponad siedmiu latach Apple i Samsung kończą spór patentowy. Firmy zgadzają się poza sądem. Chodziło o zaokrąglone rogi i pierwotnie 2,5 miliarda dolarów, które sąd w Kalifornii obniżył do 539 milionów dolarów. Teraz Samsung i Apple chowają swój topór w tej wojnie proxy, która była czymś więcej niż zaokrąglonymi rogami i mnóstwem pieniędzy.

Spór patentowy przeciwko Samsungowi dotyczył także Androida i spuścizny Steve'a Jobsa. Podczas prezentacji iPhone'a Jobs podkreślił, że Apple opatentował iPhone'a i będzie bronił jego patentów. Spór prawny między Apple a Samsungiem trwa od 2011 roku. W tym czasie Apple wytoczył kilka pozwów przeciwko Samsungowi w związku z naruszeniem patentów projektowych Apple przez pięć modeli smartfonów Samsunga z systemem operacyjnym Android. Urządzenia te były sprzedawane w latach 2010-2011.

W 2012 roku Samsung został uznany winnym naruszenia patentów Apple. Ale dwie firmy spędziły ostatnie sześć lat na kłótniach o wielkość szkód. Apple pierwotnie poprosił o 2,5 miliarda dolarów, które w kilku procesach sądowych i apelacjach zostały zredukowane do 539 milionów dolarów.

Czytanie wskazówka

Samsung musi zapłacić Apple 539 milionów dolarów

Spór patentowy między Apple i Samsungem trwa już od kilku lat, ale prawdopodobnie na razie dobiegł końca. Samsung potrzebuje... więcej

Strony zobowiązały się nie ujawniać warunków ugody pozasądowej. Niemniej jednak odpowiedzialna sędzia kalifornijska Lucy Koh zamknęła sprawę w środę (27.6). Przy całej banalności zaokrąglonych rogów w przypadku iPhone'a 3GS Apple zajęło się zasadami, ponieważ Apple wielokrotnie podkreśla wartość designu i korzyści płynące z estetyki wzornictwa.

„Przesuń, aby odblokować”, kolor aplikacji telefonu i zaokrąglone rogi to pozycje, w których Apple do tej pory skutecznie bronił swojego biznesu ze smartfonami za pomocą iPhone'a. Chodziło też o pieniądze – ale bardziej o kontrowersyjną groźbę Steve’a Jobsa, że ​​Apple będzie walczył o iPhone’a.

Więcej na te tematy:

Samsung

iPhone

Patenty

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Apple i Samsung kończą spór patentowy – poza sądem”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Samsung chciałby ulepszyć swoje karty przy przyznawaniu chipów A13, spór prawny zawsze jest wadą przy składaniu zamówień!

Prawnicy chętnie zbierają do 10% kwoty.