Wielka tajemnica Apple dotycząca nowej fabryki szafirowego kryształu w amerykańskim stanie Arizona wkracza w kolejną rundę: pierwsze rozbudowy są już planowane na miejscu jeszcze przed zakończeniem budowy. Powodem powinno być jak najszybsze zwiększenie tempa produkcji – w przeciwnym razie Apple najwyraźniej obawia się ponownego wystąpienia presji terminów i problemów z dostawą.

Jeśli spojrzysz wstecz na ostatnie premiery na rynku iPhone'a, w rzeczywistości zawsze charakteryzował się tym samym problemem: Apple miał problemy z dostawą i nie był w stanie zaspokoić dużych ilości, o które prosili klienci na początku nowej generacji. Dzięki bardziej niezależnemu bezpieczeństwu planowania poprzez zakłady produkcyjne zbudowane z różnymi partnerami w USA, Apple faktycznie chce wyeliminować takie problemy.

Dobrym przykładem jest produkcja kryształów szafirowych prowadzona wspólnie z GT Advanced w Arizonie. Przewiduje się, że taśmy będą tam krążyć od czerwca, a według niepotwierdzonych doniesień ich zakończenie jest odkładane. W lutym hale produkcyjne powinny być gotowe i pracownicy powinni mieć możliwość startu. Apple pracuje obecnie nad dużym projektem, który według szacunków analityka Matta Margolisa może wyprodukować z nowego materiału około 110 milionów 5-calowych wyświetlaczy.

Dla porównania: Apple sprzedaje obecnie od 40 do 50 milionów iPhone'ów kwartalnie.

Oczywiście szafirowe szkło byłoby interesujące nie tylko dla iPhone'a, ale także dla serii iPodów i modeli iPad. Ze względu na wyższą cenę bardziej prawdopodobne jest, że iPady przestawią się na szkło szafirowe niż na stosunkowo tanie iPody. Jednak Tim Cook już wcześniej podał do wiadomości publicznej, że szafirowe kryształy służyły tajnemu projektowi – co może oznaczać Apple Smartwatch iWatch. Wtedy jednak dane o produkcji w zakładzie w Arizonie byłyby żartem.

(Zdjęcie: 9to5Mac)

Według AppleInsider firmy wnoszące wkład mają teraz na oku sąsiednie tereny fabryki Apple i GT Advanced. Jest tam na sprzedaż działka, dzięki której Apple mógłby z łatwością podwoić teren fabryki. To, co dokładnie jest planowane, nie zostało jeszcze ogłoszone przez władze. Jeśli Apple rzeczywiście będzie dalej budować w najbliższej przyszłości, wkrótce pojawią się odpowiednie publikacje od społeczności.

To, że Apple bardzo poważnie podchodzi do nowego materiału, ujawniło nowy patent dopiero w tym tygodniu. Apple szczegółowo opisuje, w jaki sposób można rozwiązać problem powłoki odpornej na tłuszcz dzięki nowej powierzchni kryształu szafirowego. Do tej pory Apple eksperymentował tylko z nowym szkiełkiem szafirowym w małych komponentach, od osłony obiektywu w iPhonie 5 po Touch ID w iPhonie 5s.

Więcej na te tematy:

iPhone

Kryształ szafirowy

głos_13

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Apple i GT Advanced już planują rozbudowę fabryki szafirowego kryształu”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

„… Apple najwyraźniej obawia się, że ponownie wpadnie w presję terminową i problemy z dostawą”. Cóż, dopóki chodzi tylko o „pozorny” strach, wszystko jest w porządku. Prawda, Nadine?

Różnica między „pozornie” a „pozornie” powoli staje się znana tylko nielicznym oświeconym ludziom.

@Nadine nie jestem Niemką, ale przynajmniej mieszkam w "jednym", a nie w "jeden" domu...

. Szkło Mumpitz to klapa polityki energetycznej. Kto kiedykolwiek rysuje szkło iPhone'a ???

Myślę, że byłoby to ok dla obiektywów do aparatów, ale wyposażyć w to cały wyświetlacz ??? Czy to szkło jest bardziej przezroczyste, czy mniej odbija, czy też jaka jest jego wielka zaleta?

W porządku, nie musisz sapać. To tylko plotki. Dopóki ta „energetyczna klapa polityczna” stanie się rzeczywistością (lub nie), możesz wykorzystać swoje życie na coś bardziej znaczącego. Na przykład naprawa klucza „?” na komputerze. Wydaje się, że jest jakoś zepsuty.

Nadine pilnie musi zmienić styl pisania.