Apple ma w zanadrzu niemiłą niespodziankę dla producentów obudów na iPhone'a. Każdy, kto chce licencjonować swoje etui zgodnie z programem Made for iPhone (MFi), musi teraz upewnić się, że chronią drogie smartfony przed upadkiem z wysokości metra – bez względu na to, jak upadną. Jest to szczególnie problematyczne w przypadku wyświetlacza.

Etui na iPhone'a certyfikowane zgodnie z programem Made for iPhone (MFi) muszą teraz zapewniać, że upadek z wysokości jednego metra na twarde podłoże nie uszkodzi iPhone'a. O tym informuje strona internetowa 9to5Mac, powołując się na osoby z wewnątrz. Nowe wytyczne pojawiły się po wydaniu iPhone'a 6 i iPhone'a 6 Plus. Pokrowce muszą zatem amortyzować uderzenie z dowolnego kierunku na wysokości jednego metra. Dotyczy to również wyświetlacza. Jeśli urządzenia znajdują się do góry nogami na płaskiej powierzchni, osłona musi zapewniać minimalną odległość 1 mm, aby nie zarysować szyby osłonowej. Można to osiągnąć za pomocą osłony, która również otacza wyświetlacz, lub za pomocą wystających krawędzi. Wiele przypadków ma już tę funkcję. Oczywiście żaden producent kopert nie musi przystąpić do programu MFI. Ale wtedy również nie wolno mu umieszczać promocyjnej pieczęci na opakowaniu. Według raportu 9to5Mac, Apple zakazuje również producentom skrzynek używania niektórych substancji chemicznych. Należą do nich formaldehyd, ftalany i różne perfluorowane środki powierzchniowo czynne, środki zmniejszające palność zawierające brom, polibromowane bifenyle i materiały pochodzące z zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. Może dlatego nie jest tak źle uważać na uszczelkę MFI, bo osłony masz w ręku na co dzień.

Więcej na te tematy:

jabłko

MFi

pokrycie

iPhone

Etui na iphone

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Apple wymaga bardziej stabilnych obudów na iPhone'a". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Więc oryginalne etui na iPhone'a też nie są odporne na MFI? Zabawa... ;-)

... lub Apple po prostu buduje iPhone'a, który nie pęknie, jeśli spadnie lub ulegnie zamoczeniu.

Czy własne etui Apple spełniają te wymagania?

Co powiesz na bardziej stabilne produkty z własnego domu? Wtedy Apple nie musiałby o nic prosić innych. Nawiasem mówiąc, Apple nie ma o co prosić, tylko dostarcza.