Apple najwyraźniej planuje wyposażyć swoje przyszłe generacje iPhone'a w funkcję, z której Samsung już korzysta. Nowy patent, który Apple otrzymał wczoraj, we wtorek, ujawnia, że ​​Apple chce w przyszłości korzystać z elastycznych wyświetlaczy. Pozwoliłoby to na przykład na panel krawędziowy, który jest używany na przykład w Samsungu Galaxy S7 Edge. Jeśli zostanie to zrobione poprawnie, jest to technologia o dużym potencjale.

Apple najwyraźniej lubi funkcję w smartfonie Samsunga. Wyświetlacz Edge w Galaxy S7 Edge jest najwyraźniej tak zajęty Apple, że planuje teraz podobną funkcję dla iPhone'a. Firma złożyła już wniosek patentowy na taką funkcję wyświetlacza. Apple nazywa tę funkcję w zgłoszeniu patentowym „Sidewall Displays” i oznacza coś więcej niż tylko wyświetlacz krawędziowy.

Czytanie wskazówka

iPhone 7 może uzyskać wyższą rozdzielczość wyświetlacza

Według najnowszych plotek iPhone 7 firmy Apple mógłby zostać wyposażony w nowy wyświetlacz. Zdjęcia elementów ... więcej

Według patentu Apple chce w przyszłości korzystać z elastycznych wyświetlaczy. Z jednej strony tę technologię można wykorzystać do wygięcia całego wyświetlacza. Ten pomysł nie jest nowy. Zarówno Samsung, jak i LG eksperymentowały już z zakrzywionymi wyświetlaczami. Przynajmniej wyświetlacz LG był „naprawdę elastyczny” i można go było łatwo zginać. Jednak ani Samsung, ani smartfon LG nie oferowały realnej przewagi pod względem użytkowania. Dla Samsunga był to jednak dopiero wstępny etap. Obecnie trwają prace nad smartfonem, którego wyświetlacz można złożyć i złożyć, co pozwoliłoby na ogromne zwiększenie rozmiaru wyświetlacza bez mniej kompaktowego smartfona.

iPhone z wyświetlaczem krawędziowym umożliwiłby wiele nowych funkcji

Z drugiej strony elastyczne wyświetlacze umożliwiają panele krawędziowe, takie jak Galaxy S7 Edge. Skróty, ważne informacje i inne rzeczy mogą być przechowywane na tym panelu krawędziowym, dzięki czemu są łatwo dostępne. W średniej perspektywie Apple najwyraźniej planuje podobną funkcję dla iPhone'a. To byłby bardzo dobry pomysł. W końcu smartfony stają się coraz bardziej złożone, ponieważ systemy operacyjne są wyposażone w coraz więcej funkcji. „Pasek szybkiego dostępu”, który może również wyświetlać wiele przydatnych informacji, byłby wielką zaletą w obliczu coraz większej złożoności, także iOS. Pod warunkiem prawidłowego wdrożenia technologii.

Więcej na te tematy:

Wyświetlacz

iPhone

Krawędź

Elastyczna elektronika

sprzęt komputerowy

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Apple chciałby zastosować tę funkcję Samsunga”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Jabłko naśladowcy, lol. Jeśli nie możesz wymyślić niczego nowego, po prostu ukradnij kilka pomysłów jeszcze raz. W tym czasie wykonywał już zadania w Centrum powiadomień.

Dlaczego naśladowca? Jeśli użytkownicy lubią korzystać z funkcji i potrafią sobie z nią poradzić, dlaczego nie zaimplementować jej w Apple? Inni robią to samo, oddzielając się od Apple i wdrażając go nieco inaczej. Jednak trzeba zapytać, czy wyświetlacz na krawędzi jest naprawdę prawdziwą cechą? Osobiście uważałbym to za okropne, ponieważ nie mogę z tego czerpać żadnych realnych korzyści, są inne rzeczy, które byłyby znacznie bardziej sensowne i użyteczne.

Drogi redaktorze. Świetny nagłówek. Niestety nie bardzo podekscytowany. Patent Apple został zgłoszony na początku 2014 roku. Samsung S6, który był pierwszym telefonem komórkowym z takim narożnikiem, został zaprezentowany w marcu 2015 roku i nawet nie złożył wniosku patentowego. A teraz zgadnij dlaczego? Ponieważ Apple zrobił to rok wcześniej. Kto kopiuje od kogo?

Regergiert?