Apple najwyraźniej postanowiło wyprodukować coś w rodzaju „niezniszczalnego” iPhone'a. Tłem tego jest niedawna decyzja amerykańskiego sądu, która zmusza Apple do zainstalowania tylnych drzwi w iPhonie. Dzięki „niezniszczalnemu” iPhone’owi, który wciąż znajduje się w fazie rozwoju, sam Apple nie powinien już mieć możliwości instalowania tylnych drzwi z mocą wsteczną. Jednak okaże się, czy to może zadziałać.

Apple najwyraźniej chce zbudować „niezniszczalny” iPhone. Firma rzekomo pracuje obecnie nad metodą, która uniemożliwi ominięcie funkcji blokowania i szyfrowania iPhone'a. Ani organy bezpieczeństwa, ani sam Apple nie powinny być wtedy w stanie „złamać” telefonu. Tylko kod zabezpieczający lub odcisk palca ustawiony przez użytkownika powinien nadal być w stanie odblokować iPhone'a.

Czytanie wskazówka

Oto: 100 kompaktowych porad wideo dla iOS 9

falkmedia opublikowała nową aplikację z poradami i wskazówkami dla mobilnego systemu operacyjnego Apple iOS 9. Aplikacja zawiera 100 opisowych i ... więcej

Ta decyzja Apple najwyraźniej wraca do obecnego sporu z amerykańskimi organami bezpieczeństwa. Niedawno FBI zmusiło Apple do umieszczenia tylnych drzwi w iPhonie w orzeczeniu sądu. Apple publicznie sprzeciwił się tej decyzji i obawia się, że z jednej strony tylne drzwi mogą wpaść w niepowołane ręce, narażając „setki milionów iPhone’ów”. Po drugie, stworzy precedens. Amerykańskie agencje bezpieczeństwa mogą powołać się na ten przypadek i zażądać tylnych drzwi od dowolnego producenta oprogramowania lub sprzętu w celu uzyskania drobnych szczegółów. To już się stało: zaledwie kilka dni po orzeczeniu sądu na korzyść FBI Departament Sprawiedliwości poprosił Apple o odblokowanie kolejnych dwunastu iPhone'ów. Mówi się, że żaden z dodatkowych iPhone'ów nie dotyczy poważnych przestępstw podobnych do tych, które popełnia FBI.

Czytanie wskazówka

Spór o iPhone'a z FBI: Bill Gates przejmuje Apple

Spór o odszyfrowanie iPhone'a zabójcy trwa: po tym, jak Apple ogłosił, że FBI nie będzie w stanie odblokować ... więcej

Nie jest jasne, w jaki sposób Apple chce zbudować niezniszczalny iPhone. Oczywiście są wszelkiego rodzaju środki, które mogą bardzo utrudnić penetrację telefonu. Ogólnie jednak, jeśli masz nieograniczony fizyczny dostęp do urządzenia, masz dużą szansę na jego złamanie. Ponadto Apple musi mieć możliwość instalowania aktualizacji oprogramowania. Jednak za pomocą tej aktualizacji oprogramowania można również zainstalować tylne drzwi.

Więcej na te tematy:

iPhone

iOS

oprogramowanie

Ochrona danych

bezpieczeństwo

Szyfrowanie

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Apple chce zbudować" niezniszczalnego "iPhone'a". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

A potem Apple w końcu nie będzie mógł sprzedawać swoich iPhone'ów w ten sposób!

Generalnie chodzi tylko o wyznaczenie limitu… Obecnie u urzędów jest swego rodzaju samoobsługa, robi się też wszystko, co jest możliwe. Apple nie może tego otwarcie powiedzieć, ale musi spróbować upublicznić, aby wreszcie móc ujawnić, jakie inne żądania płyną od władz. Taki proces nieuchronnie prowadziłby do wspomnianych żądań władz.

Pozostaje jednak wątpliwe, dlaczego dokładnie taki jest cel Apple’a…

tak, a nie inaczej! Tak!

nenene ... to się nigdy nie stanie! NIGDY

Myślę, że kiedyś przyjdzie z apelem. Tak jak robią sobie wrogów!

SZYĆ

nie sądzę

Magicznym słowem jest tutaj uczciwość. I filmowa wskazówka, która moim zdaniem jest nadal lub dopiero teraz aktualna pomimo kilku lat: http://www.imdb.com/title/tt2084953/

Witaj Tobiaszu! Świetny film i niesamowicie trafny! Polecam Wam ten film: http://www.imdb.com/title/tt0421051/

Lol

ale nadal przekaż dane iCloud, biała kamizelka

Dane w chmurze są szyfrowane… między innymi chodzi o chmurę!

lorizzle ipsizzle