Apple chciałby nadal wchodzić na rynki, na których wciąż widać potencjał, zwłaszcza w Chinach i Indiach. Ale w szczególności Indie nie są całkowicie zadowolone, że Apple zabiera ze sobą swojego iPhone'a i iPada. Teraz Apple chce mieć urządzenia produkowane w kraju, ale nie chce sam ponosić kosztów. Rząd powinien pomóc w zastrzyku finansowym. Jak dotąd negocjacje były dość trudne.

Jeśli chcesz sprzedać swój sprzęt techniczny w Indiach od zagranicznej firmy, nie jest to łatwe. Powinny być produkowane lokalnie lub klasyfikowane jako „high-end”. Podobnie jest w przypadku iPhone'a i iPada, dlatego Apple zmaga się z pożądaną ekspansją w Indiach.

Fabryka w Indiach

Według India Times Apple planuje otworzyć w Indiach fabrykę do produkcji iPhone'ów i iPadów. Byłoby to zgodne z prawem, które wymaga, aby firmy zagraniczne posiadały 30 procent komponentów wytwarzanych w kraju. Apple nie chce jednak sam ponosić kosztów fabryki i dlatego zwraca się do rządu o dotacje.

Zasadniczo nie powinno to stanowić dużego problemu, ponieważ Indie chętnie wspierają duże firmy w inwestowaniu w lokalną produkcję urządzeń elektronicznych. Bo to wspiera lokalną gospodarkę w perspektywie średnioterminowej i to jest intencją rządu i przyczyną surowych przepisów.

W przeszłości firma Apple podejmowała wiele prób sprzedaży swoich produktów w Indiach, a najlepiej we własnym sklepie Apple Store, ale zawsze się to kończyło, ponieważ urządzenia nie były zgodne z prawem ze względu na ich produkcję za granicą. Ogłoszono już, że firma chce wspólnie z Foxconnem otworzyć fabrykę w Indiach, co ewentualnie mogłoby pomóc innym producentom.

Czytanie wskazówka

Spadająca sprzedaż iPhone'a? W każdym razie Foxconn buduje fabrykę iPhone'ów za 10 miliardów dolarów

Azjatycki producent kontraktowy Foxconn nie jest pod wrażeniem spadającej sprzedaży iPhone'a. Wręcz przeciwnie: ... więcej

Problemem mogą być również ceny. Przeciętny smartfon sprzedaje się w Indiach za około 150 dolarów. Trudno sobie wyobrazić, że Apple będzie chciał się na to zgodzić.

Więcej na te tematy:

iPhone

iPada

Indie

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Apple chce produkować iPhone'a i iPada w Indiach – przy wsparciu rządu”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.