Apple Healthkit to nie tylko aplikacja, ale cały system czujników, oprogramowania i personelu medycznego. Dlatego firma musi zbudować odpowiednią infrastrukturę wśród lekarzy i szpitali. Apple zaczęło od słynnej kliniki Doctor House.

Według raportu agencji informacyjnej Reuters, Apple obecnie buduje infrastrukturę dla Healthkit. Firma prowadzi obecnie rozmowy z kilkoma szpitalami. Reuters mówi o renomowanej klinice na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa w Baltimore, znanej na całym świecie jako miejsce akcji popularnego serialu Doctor House, kliniki Mount Sinai w Nowym Jorku i kliniki Cleveland. Apple prowadzi także negocjacje z Allscripts, prywatnym operatorem kilku gabinetów lekarskich w USA.

Apple planuje wypuścić System Healthkit jesienią wraz z nowym systemem operacyjnym iOS 8. Na początku czerwca firma zaprezentowała wersję demonstracyjną Healthkit na konferencji World Wide Developers Conference (WWDC) we współpracy z kliniką Mount Sinai.

Healthkit ma zbierać wszystkie istotne dane o stanie fizycznym użytkownika. Aplikacja wysyła następnie te dane do lekarza użytkownika. Zabieg ten ma na celu z jednej strony ułatwienie długoterminowej opieki nad pacjentem, az drugiej zapewnienie szybkiej pomocy w nagłych nagłych przypadkach.

Więcej na te tematy:

Zestaw zdrowotny

iOS 8

iPhone

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Apple buduje infrastrukturę dla Healthkit”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Mają na myśli biznes ...

Dr. House gra w fikcyjnym szpitalu Princeton-Plainsboro Teaching Hospital, a nie Johns-Hopkins.

Oczywiście, że tak myślą. Codzienne monitorowanie/kontrola parametrów życiowych danej osoby ma pozytywny i negatywny wpływ na nasze społeczeństwo.

Żeby wymienić tylko dwa: + Poprzez bardziej zdyscyplinowane zachowanie w radzeniu sobie z jedzeniem i aktywnością fizyczną. . ludzie prawdopodobnie będą żyć dłużej. - Jak tylko ten model się ugruntuje i zostanie zaakceptowany społecznie, wiele obszarów biznesowych zostanie otwartych dla tej BIG DATA. Najbardziej oczywistym jest branża ubezpieczeniowa. Osoby, które nie monitorują swoich parametrów życiowych, otrzymują droższe taryfy.

Ze strony Apple i ludzkości jako takiej wprowadzenie jest z pewnością lukratywne i przydatne. Nie można jednak ignorować negatywnych aspektów codziennego życia ludzi lub należy je otwarcie omawiać.