Zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Facebook faktycznie naprawił problem, ponownie pojawiają się raporty, że aplikacja Facebook znacznie skróci żywotność baterii iPhone'ów. Kilku testerów było w stanie to potwierdzić. Różnica w żywotności baterii między iPhonem 6s Plus z aplikacją Facebook a bez aplikacji Facebook wynosi do 15 procent. Pozostało tylko jedno rozwiązanie, dopóki Facebook nie dostarczy aktualizacji.

Facebook ponownie musi znosić ogromną krytykę. Aplikacja sieci społecznościowej na iOS najwyraźniej pobiera dużo energii elektrycznej. Dlatego aplikacja Facebook poważnie wpływa na żywotność baterii iPhone'a. Zainstalowanie aplikacji Facebook może skrócić żywotność baterii iPhone'a 6s lub iPhone'a 6s Plus o kilka godzin.

Czytanie wskazówka

Apple Music: 5 najlepszych porad i wskazówek na wideo

Apple Music jest już dostępna od jakiegoś czasu. Wydaje się, że usługa strumieniowego przesyłania muzyki firmy Apple odniosła jak dotąd całkowity sukces i nie ma już żadnych…

Jak pisze dziennikarz Samuel Gibbs na brytyjskiej stronie The Guardian, żywotność baterii może wydłużyć się nawet o 15 procent po odinstalowaniu aplikacji Facebook na iPhone 6s Plus. Dlatego Gibbs przestawił się na dostęp do Facebooka za pośrednictwem przeglądarki Safari na iOS. Gibbs prowadził test przez dwa tygodnie: jeden tydzień używał aplikacji Facebook, a drugiego Safari, aby uzyskać dostęp do Facebooka. Zawsze sprawdzał baterię swojego iPhone’a 6s Plus o tej samej porze dnia: 22:30. Dziennikarz upewnił się również, że korzystał z sieci społecznościowej w ten sam sposób i mniej więcej w tym samym czasie w obu tygodniach. Gibbs zostawił Facebook Messengera zainstalowanego na swoim urządzeniu w ciągu dwóch tygodni i nadal z niego korzystał.

Czytanie wskazówka

The Binding of Isaac: Rebirth – Apple odrzuca kultową grę

Gra na smartfony „The Binding of Isaac: Rebirth” nie będzie dostępna do kupienia w sklepie iOS App Store. Apple rozpoczęło grę na terenie... więcej

Koledzy Gibbsa również przeprowadzili ten sam test. Byli w stanie potwierdzić oryginalne ustalenia dziennikarza. W międzyczasie rzecznik Facebooka również skomentował ten temat i stwierdził, że firma obecnie zajmuje się tym problemem.

Facebook dostarczył aktualizację w październiku ubiegłego roku, która miała rozwiązać podobny problem. W tym czasie kilku użytkowników iPhone'a zgłosiło, że Facebook będzie zużywał dużo energii, gdy aplikacja działała w tle – nawet jeśli aktualizacja w tle była wyłączona. W tamtym czasie Facebook podawał błąd audio jako przyczynę problemu.

Więcej na te tematy:

Facebook

iOS

iPhone

Aplikacja

Paczka baterii

Żywotność baterii

Aplikacje

obecny

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Aplikacja na iOS na Facebooku pobiera za dużo mocy: to jest rozwiązanie”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.