Wiadomo, że iPhone 6s ma aparat o rozdzielczości 12 megapikseli. Jednak w przypadku poprzednich aparatów iPhone'a Apple polegał na stosunkowo niskich 8 megapikselach. Zamiast tego firma mniej więcej poprawiła każdy inny element aparatu, co sprawiło, że był lepszy niż prawie wszystkie inne aparaty smartfonów pomimo niewielkiej liczby megapikseli. Wzrost liczby megapikseli w iPhonie 6s powinien od lat ugruntować pierwsze miejsce wśród aparatów w smartfonach.

Po raz pierwszy od lat Apple zdecydowało się na aparat o wyższej rozdzielczości dla iPhone’a 6s i iPhone’a 6s Plus. Aparaty o rozdzielczości 8 megapikseli są używane od iPhone'a 4s. iPhone 6s może teraz robić zdjęcia w rozdzielczości 12 megapikseli.

Czytanie wskazówka

iPhone 6s i iPhone 6s Plus: możliwe rezerwacje w sprzedaży w sześciu innych krajach UE

Klienci w Niemczech od kilku dni trzymają w rękach nowe modele iPhone'a, iPhone'a 6s i iPhone'a 6s Plus. W piątek jest... więcej

Jednak Apple nigdy nie zaniedbał aparatu w iPhonie 5, iPhonie 5s i iPhonie 6. Zamiast tego firma ulepszyła aparat w innym miejscu: na przykład firma z Cupertino wprowadziła „Focus Pixels” do aparatu iPhone'a 6, co umożliwia znacznie szybsze automatyczne ustawianie ostrości. Dzięki temu ciągłemu ulepszaniu niektórych komponentów aparatu, 8-megapikselowy aparat iPhone'a 6 lub iPhone'a 5s był w stanie wielokrotnie stawiać czoła konkurencyjnym aparatom o wysokiej rozdzielczości. Benchmark DxOMark ocenił nawet aparat iPhone'a 6 jako najlepszy aparat w smartfonie, znacznie wyprzedzając megapikselowe potwory Nokii czy aparaty o wysokiej rozdzielczości Samsunga i Sony.

Czytanie wskazówka

iWoman: 10 najlepszych akcesoriów do aparatu do robienia lepszych zdjęć za pomocą iPhone'a

Dzięki iWoman zyskujesz bardzo osobisty wgląd w pracę zespołu redakcyjnego Mac-Life. W tym wydaniu obaj redaktorzy wprowadzają w… więcej

Apple zwiększył teraz liczbę megapikseli w aparacie iPhone'a 6s i iPhone'a 6s Plus. Jednak firma kontynuowała również ulepszanie innych komponentów. Kamera posiada teraz technologię o nazwie „Deep Trench Isolation”, która redukuje zakłócenia obrazu. Ponadto Apple jeszcze bardziej ulepszyło procesor obrazu zintegrowany z chipem A9. Oznacza to, że zdjęcia wykonane aparatem iPhone'a 6s są niezwykle ostre i mają niewielkie lub żadne zakłócenia obrazu przy znacznie wyższej rozdzielczości. Nawiasem mówiąc, kolory zdjęć zrobionych iPhonem 6s są wyraźniejsze i mniej zniekształcone.

Czytanie wskazówka

iPhone 6s i iPhone 6s Plus: Problem z nagrzewaniem prowadzi do wyłączenia

Kilku posiadaczy iPhone’a 6 lub iPhone’a 6s zgłasza, że ​​ich smartfon po prostu by się wyłączył. Prawdopodobnie to będzie ... więcej

Ale te lepsze zdjęcia mają również swoją cenę: zajmują więcej miejsca do przechowywania. Zdjęcia zrobione iPhone'em 6s są średnio o około 50 procent większe niż zdjęcia iPhone'a 6. Nie uwzględnia to funkcji Live Photos, co sprawia, że ​​plik obrazu jest jeszcze większy.

Wniosek

Liczba megapikseli w aparacie jest istotna, ale bynajmniej nie najważniejsza, o czym Apple udowadnia w ciągu ostatnich kilku lat. Wraz z długo oczekiwanym wzrostem liczby megapikseli w aparacie iPhone'a 6s, Apple dogania konkurencję również w tym obszarze, podczas gdy prowadzenie w prawie wszystkich innych komponentach aparatu jest bronione lub dalej rozwijane. Tym samym aparat iPhone’a 6s czy iPhone’a 6s Plus prawdopodobnie od lat będzie w czołówce aparatów smartfonów i prawie nie ma konkurencji.

Więcej na te tematy:

kamera

iPhone

iPhone 6s

Megapiksele

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Aparat iPhone'a 6s: Dlatego konkurencja zajmie lata, aby nadrobić zaległości". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Kiedyś spojrzałem na porównania z DxOMarkiem i stwierdziłem, że nagłówek jest prawie bezczelny… Filmy 4k z iPhone’a 6s są dobre tylko w idealnych warunkach oświetleniowych. Zdjęcia też nie są niesamowite. Inni producenci znacznie wyprzedzają Apple. Kto zawsze ma idealne warunki oświetleniowe ze swoim smartfonem? Przepraszam, ale rzadko czytam takie bzdury. Proszę, bądźcie realistami!

Realizm jest ważny. 6s nie został jeszcze przetestowany przez Dxomark. Wiele z powyższych stwierdzeń wydaje mi się więcej niż bezczelnych.

Czyli na stronie znajduję test iPhone'a 6S i 6S Plus...

Wątpię, czy iPhone jest już o lata do przodu. Ale w sektorze telefonii komórkowej jest obecnie na pierwszym miejscu

Gdzie więc? Zobacz tylko iPhone 6 i iPhone 6 plus o_O

Rzadko czytałem coś tak złego. Twoje badania są w ogóle nieaktualne. Sam mam iPhone'a 6, zdjęcia są dobre, ale zdjęcia z Samsunga S6 mojej dziewczyny są niesamowite. Kolejne testy z różnych serwisów również pokazują, że detale stały się lepsze w IPHONE 6s, ale szumy i obrazy w słabym świetle są gorsze niż w iPhone 6.

To jest takie złe i wstyd dla tego magazynu. Czy naprawdę potrzebujesz takich tanich ripperów?

Kamery od dawna są testowane ...

https://www.youtube.com/watch?v=b_1Bgfl6qvk&list=PLEm4-FPJlvmDvR7pWJTKf6q3fqNOn3hcF&index=1