Ze wszystkich rzeczy, domowy i podwórkowy dostawca Samsunga żyroskopów i chipów akcelerometru „InvenSense” mógłby, zgodnie z pogłoskami, zapewnić nową, optyczną stabilizację obrazu w aparacie następnego iPhone'a. Giełda zareagowała w zeszłym tygodniu i doceniła udział producenta.

Stabilizacja obrazu iPhone'a 5s jest nadal obliczana przez oprogramowanie. Jednak patent zarejestrowany w 2012 r. już sugeruje, że Apple stawia na mechaniczne rozwiązanie optycznej stabilizacji obrazu dla swoich urządzeń mobilnych. Bez względu na to, czy iPhone 6 zostanie ponownie wyposażony w 8, czy w nowy 10-megapikselowy czujnik, OIS (optyczna stabilizacja obrazu) byłby krokiem naprzód dla technologii aparatów Apple.

(Zdjęcie: InvenSense)

Patent Apple z 2012 roku przewiduje optyczną stabilizację obrazu. (Zdjęcie: USPTO)

(Zdjęcie: InvenSense)

W maju ubiegłego roku InvenSense był już dyskutowany jako nowy dostawca dla Apple, przypomina portal inwestorski The Motley Fool w raporcie bieżącym. Wraz z MPU-6515 producent oferuje chip, który integruje 6-osiowe czujniki żyroskopu i akcelerometru, ale jest zoptymalizowany do użytku z systemem Android KitKat. Do tej pory Apple polegał na dyskretnych układach Bosch i STMicroelectronics.

(Zdjęcie: InvenSense)

Patent Apple z 2012 roku przewiduje optyczną stabilizację obrazu. (Zdjęcie: USPTO)

(Zdjęcie: InvenSense)

Podczas gdy Samsung polegał na projekcie układu InvenSense w 50 procentach ze swoich 314 milionów smartfonów sprzedanych w zeszłym roku, nawet nowy Galaxy S5 nie korzystał z żyroskopu OIS firmy. Ale można sobie wyobrazić, że Apple uzyska dostęp do iPhone'a 6 w celu uzyskania pożądanej optycznej stabilizacji obrazu.

Więcej na te tematy:

fotografia

iphone 6

głos_13

Dyskutować z!

Tutaj możesz pobrać artykuł "Aparat iPhone 6 z ulepszoną stabilizacją obrazu?" Zostaw komentarz. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Być może należy wspomnieć, że inni producenci już stosują w smartfonach optyczne stabilizatory obrazu. Apple nie jest tutaj na czele, nawet jeśli dokładnie to sugeruje artykuł.