Szczególnie ważną cechą każdego iPhone'a jest aparat. Apple nie zwiększył dokładnie rozdzielczości głównego aparatu zainstalowanego w iPhonie 6, ale przeoczył kilka sprytnych funkcji pod maską. Niektóre z tych funkcji przypominają nawet te z lustrzanek cyfrowych – dotyczy to na przykład trybu HDR i dodatkowych pikseli ostrości, które zapewniają lepszy pomiar światła w ciemności.

Jeśli spojrzysz na tył iPhone'a 6, obok lampy błyskowej LED, w lewym górnym rogu pojawia się znajomy aparat główny. Można jednak zauważyć, że mały, wypukły pierścień otacza soczewkę lub otwór na soczewkę. To faktycznie przeciekło z góry, ponieważ zauważono niektóre atrapy modeli. Głosy użytkowników były jednak częściowo rozczarowane, prawdopodobnie dlatego, że ta funkcja przerywa gładką powierzchnię, a tym samym projekt. Jasne, z jednej strony pierścień chroni obiektyw, ponieważ tworzy bufor między nim a podłożem. Z drugiej strony plecy nie są przez to całkowicie płaskie.

(Zdjęcie: Jabłko)

(Zdjęcie: Jabłko)

(Zdjęcie: Jabłko)

Numeryczne specyfikacje aparatu nie uległy jednak poprawie. Oznacza to, że podobnie jak iPhone 5s, iPhone 6 ma 8-megapikselowy czujnik z pikselami 1,5 µ i aperturą ƒ/2,2. Tutaj użytkownicy mieli z góry wyższe oczekiwania. Jednak sposób działania aparatu jest znacznie bardziej złożony i znaczące usprawnienia widać gdzie indziej. Apple zintegrował dodatkowe piksele ostrości, aby móc lepiej mierzyć światło i lepiej skupiać się nawet w ciemności - ta funkcja jest podobna do funkcji lustrzanki cyfrowej, chociaż ogólnie nie można powiedzieć, że lustrzanki cyfrowe są teraz zbędne, ponieważ oferują funkcje, które wykraczają poza zakres aparatu iPhone 6. Fakt, że Apple wbudował tryb HDR, jest satysfakcjonujący, ale też konieczny, ponieważ inne flagowe modele, takie jak HTC One (M8), już to oferują. Więc Apple musiało tu nadrobić zaległości na lepsze lub gorsze.

(Zdjęcie: Jabłko)

(Zdjęcie: Jabłko)

(Zdjęcie: Jabłko)

Przedni aparat ma nowy sensor, sensor f/2.2, i przepuszcza o 81 proc. więcej światła. Jednak funkcja selfie powinna być szczególnie interesująca dla wielu użytkowników. Funkcja ta obsługuje teraz również rozpoznawanie twarzy, co jest niezbędne w przypadku autoportretów.

Wbudowana kamera nie tylko robi zdjęcia, ale także nagrywa filmy, a mianowicie filmy 1080p z 30 i 60 klatkami na sekundę, slow motion z 120 klatkami na sekundę i 240 klatkami na sekundę. Stały autofokus jest niezwykle praktyczny w przypadku filmów, dzięki czemu nagrania są niezmiennie ostre. W tym celu wykorzystywana jest również technologia Focus Pixel. Nawet jeśli matryca głównego aparatu nie uległa poprawie liczbowej, nowy aparat oferuje kilka niezwykle praktycznych funkcji w szczegółach.

Więcej na te tematy:

jabłko

iphone 6

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Aparat iPhone'a 6: W głębi tkwią specjalne funkcje". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Dlaczego liczby zawsze są tak wybierane? Wyższa rozdzielczość kamery nie ma w ogóle sensu. 1) więcej pikseli przy tej samej (mniejszej) powierzchni sensora = mniej światła, więcej szumów obrazu, znacznie gorszy obraz ogólny 2) 8 megapikseli w zupełności wystarcza do oglądania zdjęcia nawet na 27-calowym ekranie 3) przy 8 megapikselach, surowe dane obrazu ma już w pamięci roboczej rozmiar około 32 megabajtów. Każdy, kto kiedykolwiek programował dla iOS, wie, że iOS zabija programy, które zajmują więcej niż 100 megabajtów aktywnej pamięci RAM. Jeśli wykonasz trochę więcej przetwarzania obrazu, ten limit jest osiągnięto bardzo szybko. 4) Kodowanie i dekodowanie plików JPEG trwa znacznie dłużej, podobnie jak stosowanie macierzy przestrzeni kolorów

Dużo światła, szybki autofokus: Apple to bardzo dobrze rozpoznało, są one kwintesencją dobrych migawek.

Co więcej, większa liczba pikseli z tym samym obszarem czujnika prowadzi również do większego rozmycia, ponieważ odległości między pikselami stają się mniejsze, a rozproszone światło jest wychwytywane przez otaczające piksele.

Apple prawdopodobnie nie dostanie ponownie jakości obrazu z serii Galaxy.

I krótko jako korekta nie ma czujnika F2.2, F oznacza maksymalny otwór przysłony.

HDR jest obecny na iPhonie od lat.

od iPhone'a 4

Realist, czytanie prawdopodobnie nie jest twoją sprawą ...

podniesiony pierścień nie chroni aparatu, ale wynika to z faktu, że aparaty nie mogą być budowane dowolnie płasko. potrzebuje tylko pewnej „minimalnej ogniskowej”. więc nie możesz zbudować aparatu tak płaskiego jak iPhone - bęben.