Wsparcie Apple przyznało teraz problemy z nowym aparatem iPhone'a 5. Wcześniej pojawiały się doniesienia, które pokazywały obwódki i blaknięcie kolorów na zdjęciach zrobionych iPhonem 5 używanym w podświetleniu. Efekt zwany fioletowymi flarami obiektywu może pochodzić z nowego szafirowego kryształu, który zakrywa obiektyw aparatu w telefonie iPhone 5.

Czytelnik Gizmodo przesłał wiadomość e-mail od Wsparcia Apple rozwiązującego problem z iPhone'em 5 zwany fioletowymi flarami. Byłoby to „normalne” w przypadku iPhone'a 5. Wsparcie jest zatem świadome błędu i podało tylko wskazówkę, która, miejmy nadzieję, nie miała być bardzo poważna, aby po prostu nie robić zdjęć pod światło.

(Zdjęcie: Gizmodo)

(Zdjęcie: zrzut ekranu)

Każdy, kto robi zdjęcie ze źródłem światła iPhonem 5, mógł już zauważyć efekt. W zależności od intensywności napromieniowania i kąta padania, na obrazach widoczne są silne fioletowe krawędzie światła i prześwietlone obszary.

Więcej na te tematy:

iPhone 5

głos_13

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Aparat iPhone 5: Wsparcie Apple zdaje sobie sprawę z problemów z fioletowymi odblaskami obiektywu”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Hmm, to głupie. I tak nie powinieneś tego robić, ale czasami nie możesz tego uniknąć lub służyć jako środek. Dlatego fałszerstwa mają raczej charakter drugorzędny. Szkoda, naprawdę chciałem godnie wycofać moją kamerę iPhone4.

Podejrzewam, że przyczyną jest aberracja chromatyczna. Przekleństwo dobrego uczynku chęci zamienienia kropli szkła w prawdziwy aparat. Każdy z obiektywów, z których nadal korzystam kosztuje więcej niż iPhone5. Gdyby to był cel APO 3x więcej. Porada, aby nie robić zdjęć z podświetleniem, nie jest ani złośliwa, ani głupia. Aparat w telefonie komórkowym to aparat w telefonie komórkowym. Dobry do migawek i nic więcej. Wspaniale jak zawsze z aparatem i niczym więcej. Zgodnie z mottem fotografa „Najlepszy aparat? Ten, który masz przy sobie”. to Golf GTI i potrzebujesz więcej pieniędzy, aby jechać naprawdę szybko. Aston, Ferrari, Porsche, Lambo i tym podobne. Każdy, kto teraz zacznie od nowa, Apple oszukał nas wszystkich, zostanie przymusowo zgłoszony na kurs VHS „Common Sense for Beginners”.

Z pewnością aparat nie powinien i nie może być porównywany z Canonem. Ale fioletowe odcienie po prostu nie powinny być i ułatwiasz sobie stwierdzenie, że to tylko aparat w telefonie komórkowym.

Często fotografowałem i filmowałem pod światło za pomocą mojego iPhone'a 4S, aby celowo uzyskać efekt olśnienia, a nie fioletowy, jak powinien.

Efekt pojawi się również nieumyślnie, jeśli światło wpada z boku w słoneczny dzień. Nie może być tak, że muszę wtedy sprawdzać każde zdjęcie pod kątem przebarwień. A może chcesz mi teraz powiedzieć, że to nie jest błąd, to nowa funkcja.

Jestem prawdziwym fanem Apple i jestem od dobrych 10 lat, ale to absolutnie nie ma sensu.

@Jaype co to za jaskółka? Dla wszystkich jest jasne, że aparat w telefonie komórkowym nie zastąpi Leiki, ale do tej pory nie było żadnych fioletowych artefaktów, podobnie jak konkurencja!

Najpierw problem z anodowaniem aluminiowego korpusu, a teraz problem z nowym, mocno reklamowanym obiektywem.

Mogłem przeskoczyć aluminiowy korpus! Ale jeśli Apple nie wyeliminuje tego problemu obiektywem, będę bardzo zadowolony z mojego 4S.

Widzę to w ten sam sposób. Ale sam przetestuję iPhone'a 5 ponownie i spojrzę na zdjęcia, aby zobaczyć, jak daleko jest widoczny błąd. W razie potrzeby 4S pozostaje.

W przeciwnym razie, czy jeden z kierowców Astona, Ferrari, Porsche, Lambo i puszek lub ktoś, kto się z tym zna, może powiedzieć, czy zdjęcia można następnie poprawić za pomocą Photoshopa i spółki?

Przy odrobinie pracy z Pixelmatorem będziesz w stanie to naprawić za pomocą filtrów. Ale szczerze mówiąc, byłoby to dla mnie zbyt dużym wysiłkiem, a wynik nie zawsze byłby zadowalający.

Spróbowałem więc odtworzyć te efekty z wystawą iPhone'ów z AppleStore... Spojrzeli na mnie dziwnie, ale nie mogłem odtworzyć tego efektu! Być może te efekty nie występują we wszystkich aparatach i są zależne tylko od partii. (Mam nadzieję!) Chciałbym wiedzieć, ilu czytelników dotyczy ten problem. Bo właściwie chciałem kupić nowego iPhone'a 5 tylko ze względu na nowy aparat, bo uwielbiam robić nim mnóstwo zdjęć. Jak wspomniano powyżej, ten aparat jest zawsze przy Tobie!

Byłbym również poważnie zainteresowany, kto z nowych posiadaczy MacBooka Pro (Retina), takich jak ja, ma ten problem z goingiem ... Czy to tylko niewielka liczba, czy jest ich kilka? Dlatego takie platformy też powinny tam być, abyście mogli tutaj wymieniać się swoimi doświadczeniami, prawda? A co możesz zrobić? Z góry dziękujemy za raporty.

Ciao iShaft

Och, właśnie widziałem, że iPhone 4 mojej dziewczyny również pokazuje ten efekt, gdy jest wystawiony na działanie promieni słonecznych, ale moja seria 4 nie!?

Cześć iShaft,

mówisz do mnie z duszy ^^ Jestem prawdziwym fanem Apple, ale w tej chwili nie jest to możliwe !!!!

Mam swojego 8. MacBooka Pro Retina !! 3 razy błędy pikseli, 2 razy błędy produkcyjne w oknie wyświetlacza, które miały dziwne smugi i 3 razy ghosting ... kupiłem go w Apple Store i teraz został wymieniony raz przez Apple Care ... teraz próbuję uaktualnić do nowszego modelu, abym nie dostał tych śmieci ponownie dzięki świetnemu i super markowemu wyświetlaczowi: (((

Powoli się wkurzam... i wszyscy to ukrywają lub mówią w dół! to tylko ręka, laptop, przedmiot użytkowy itp. ale to moje pieniądze i do diabła z tym, w które wciąga jabłko i za to też proszę o sprytne produkty!

Wypróbowałem iPhone'a 5 i bezpośrednio po przeczytaniu tego i innych postów. W tym samym czasie zostałem sfotografowany pod słońce z Iphone 4 i, o dziwo, fiolet pojawił się tylko na Iphone 4! Podczas kręcenia wideo pod słońce zjawisko pojawiało się tylko tu i ówdzie z obydwoma urządzeniami, więc nic poważnego. Każda instrukcja obsługi DLSR mówi, że należy unikać filmowania lub fotografowania bezpośrednio pod słońce, ponieważ nie jest to dobre dla matrycy! Ale mimo to myślę, że możesz to stwierdzić bez konieczności czytania we wstępach! Iphone 5 jest świetny, a kto na tym świecie nie ma dziwactw?

Byłoby też miło, gdyby oba zdjęcia zostały zrobione pod tym samym kątem. Tam miałbyś bezpośrednie porównanie. Jeśli spojrzysz na dwa powyższe zdjęcia, które mają przedstawiać porównanie, zobaczysz, że nie jest to ta sama sekcja. Ponieść porażkę

To, co mnie ostatnio zadziwia, to obojętność w Apple. Mówię, że nie może iść dobrze!

- Nieprawidłowa mapa mapy - (według Apple) przełącza się na inne aplikacje mapowe. - Rysy na czarnych 5s - to normalne (wg Apple). - Odbarwienie podświetlenia - to normalne (wg Apple).

Dla mnie to już nie jest normalne!

Cóż, jeśli regułą jest „normalne”, to tak! Ale to nie jest (był) Apple sposób, w jaki go pokochałem! A już na pewno nie „niesamowita” ani „niesamowita”! Chociaż jakoś tak, ale niestety nie w pozytywnym sensie ...

Wcale nie chodzi o zadrapania, chodzi o anodowanie. I to nie jest normalne, ale znane i wymieniane. Aplikacja z mapami wcale nie jest tak zła, jak źle wypowiadana, a to z podświetleniem prawdopodobnie nie dotyczy wszystkich, o czym już tutaj napisano.

Jeśli chodzi o negatywne wieści od Apple, to sprawdzam się zanim sapnę, jak niektórzy, którzy tylko na to czekają…

Gdzie jest Ludolf07, który uczy cię, że wszystko jest normalne i że jabłko jest bogiem? Po prostu używasz go niewłaściwie ... produkty jabłkowe nie mają wad, nie wiedziałeś o tym? ;)

Troll!

Jeśli tak, to rudolf07. Musi wystarczyć czasu, nawet dla małych, włochatych mieszkańców jaskini. Rozumiesz @arschkuss?

Dlaczego Apple po prostu nie kupi tego sklepu (Samsung)?

To nie jest błąd, ale funkcja. Apple zainstalował już na stałe filtr Instagrama. :-)

to wszystko wzmacnia mnie w moim planie czekania na 5S..

Link do artykułu z dalszymi zdjęciami i informacjami:

http://mashable.com/2012/09/26/iphone-5-purple-haze/

W praktyce problem jest mniej dramatyczny, niż jest tu przedstawiony, ale na pewno bardziej dotkliwy niż w przypadku poprzednika. Podobne problemy pojawiają się również na polu zawodowym podczas pracy pod słońcem bez osłony przeciwsłonecznej. Od czasu do czasu wykorzystuję ten efekt w moich obrazach natury i używam go świadomie. Jedynym lekarstwem na iPhone'a jest ręka jako osłona przeciwsłoneczna.

Przepraszam, aparat w iPhone 5 jest po prostu niesamowity! Nie słyszę już/nie czytam tego wiecznego „czyniącego zła”. Ostrość, rysunek, głębia ostrości i wierność kolorów są gigantyczne. I do tej pory nie zauważyłem też żadnego problemu z ujęciami z podświetleniem. A jeśli chcesz sfotografować słońce, kup teleskop z odpowiednim filtrem.

W mailu pomocy technicznej nie ma wzmianki o „znanym problemie”, ale o normalnym zachowaniu.

Toni Windolph ma rozwiązanie, które jest również stosowane w profesjonalnych obiektywach z ochroną przed olśnieniem: „Jedynym lekarstwem dla Iphone'a jest ręka jako osłona przeciwsłoneczna..”

Ten rzekomy problem z aluminiowym tyłem również nie istnieje. Mój iPhone wyszedł z pudełka nieskazitelnie czysty! Bez zadrapań, nieważne jak małe. Do dziś na moim iPhonie nadal nie ma widocznych śladów użytkowania.

Więc uspokój się.

Mogę tylko potwierdzić. Wszystko w porządku! A każdy, kto ma problemy z istniejącymi rysami, dostanie zamiennik. Spokojna krew, powiedział wampir.

W zeszłym tygodniu nadal siedziałem w naszym pięknym Möhnesee przy wspaniałej słonecznej pogodzie i zrobiłem kilka zdjęć przyrody. Pod słońce. Mój Panasonic Lumix i mój iPhone 4 również mają ten efekt. Jeśli tak nie sądzisz, chętnie wyślę Ci zdjęcia. Jak już wspomniano powyżej, normalnie nikt nie robi zdjęć słońca bez sprytnej przysłony (chyba że później nad tym pracujesz), nikt po prostu nie patrzy w słońce, ponieważ możesz również pozbyć się wzroku. Nie można zaprzeczyć, że Apple popełnia obecnie masę błędów. Ale czasami wszystko staje w miejscu. Albo się regenerujesz, albo po prostu wycofujesz się do mniejszej grupy klientów. Nawiasem mówiąc, wczoraj jego Samsung Galaxy S3 spadł z wysokości 30 cm i rozbił się na 1000 kawałków. Zobaczymy, czy uda mi się coś znaleźć w Internecie xD Wszystko nie jest tak gorące, jak jest ugotowane. Związany z poprzednim mówcą DenYoung. Bądź zrelaksowany ^^

Właśnie spojrzałem na moje zdjęcia i nie zauważyłem ani jednego fioletowego efektu. A problem znam z mojego drugiego aparatu cyfrowego Olympus. Wszystkie taktyki zastraszania.

Dlatego intensywnie eksperymentowałem z aparatem iPhone'a 5. Brak wykrywalnych błędów. Wręcz przeciwnie, jest o wiele lepszy niż czwórki. Świetna jakość. Dzięki Apple.