Apple od czasu kampanii „Shot on iPhone” twierdzi, że aparat iPhone’a może zastąpić profesjonalną lustrzankę cyfrową. Tymczasem Apple przekonało do tego poglądu także kilku profesjonalnych fotografów. Na przykład wszystkie zdjęcia w marcowym numerze magazynu kulinarnego Bon Appétit zostały zrobione za pomocą iPhone'a. Fotografowie zastosowali jednak pomoce - na przykład adapter do statywu.

Aparat iPhone'a jest uważany za jeden z najlepszych aparatów w smartfonach w historii. Tylko kilka specjalnych smartfonów, które skupiają się prawie wyłącznie na aparacie, przewyższa aparat iPhone'a. Mimo to wielu posiadaczy iPhone’ów sięga po aparaty Nikona, Canona i innych producentów, jeśli chodzi o coś więcej niż tylko migawki. To wcale nie jest konieczne.

Czytanie wskazówka

iPhone 7: brak wgnieceń aparatu i mniej plastiku

Pojawiają się nowe plotki na temat iPhone'a 7: Najwyraźniej następny iPhone nie będzie już miał wgniecenia aparatu, ponieważ wydaje się, że Apple udało się stworzyć ... więcej

Oczywiście lustrzanka cyfrowa jest (nadal) lepsza od aparatu iPhone'a pod względem funkcjonalności. Ale tylko w niektórych obszarach. Coraz więcej profesjonalnych fotografów coraz częściej zwraca się do aparatu iPhone'a, jeśli chodzi o fotografię dla czasopism i tym podobnych. Przykład: magazyn Bon Appétit opublikuje w marcu numer, w którym wszystkie zdjęcia zostały zrobione iPhonem. Bon Appétit towarzyszył temu procesowi na swojej własnej stronie internetowej, a także pozwalał fotografom wypowiadać się tam. Ich opinie różnią się od siebie. Wniosek jest jasny: aparat iPhone'a może w wielu obszarach zastąpić profesjonalną lustrzankę cyfrową.

Czytanie wskazówka

Test aparatu iPhone'a 6s: bardzo dobry, ale nie lepszy niż poprzedni aparat

DxOMark ocenia aparaty iPhone'a 6s i iPhone'a 6s Plus tak samo dobrze, jak aparaty poprzedniej generacji. W ... więcej

Fotografowie zastosowali jednak kilka dodatkowych przejściówek i obiektywów do iPhone'a. Z jednej strony aparat musi być absolutnie nieruchomy do profesjonalnej fotografii, dlatego musi być przykręcony do statywu. Ponadto fotografowie zastosowali dodatkowe obiektywy, aby uzyskać większy format obrazu.

Więcej na te tematy:

iPhone

kamera

Smartfon

zdjęcie

zdjęcia

fotografia

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Aparat iPhone: Rywal do DSLR”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Jestem fanem aparatu iPhone'a (przynajmniej od iPhone'a 4s). Z pewnością konkuruje z aparatami typu „migawka” i „zawsze z Tobą”. Brakuje mu jednak dwóch podstawowych rzeczy do zastąpienia „dużego” aparatu (DSLR pominę, bo są też aparaty systemowe i wysokiej klasy aparaty kompaktowe): obiektyw zmiennoogniskowy (sprzętowy) i duża matryca. IPhone doskonale nadaje się do robienia pięknych zdjęć krajobrazowych w pogodzie i wszelkiego rodzaju migawek. Ale nawet podczas robienia portretów obrazy są zniekształcone, co jest typowe dla szerokich kątów, a żywopłot w tle jest tak ostry jak twarz (brak możliwości kadrowania). Gdy jest używany jako aparat podróżny, wbudowany GPS pomaga, ale lwy na safari pozostają małe (daleko) - można również zapomnieć o zoomie cyfrowym przekraczającym 2x.

Co za bzdura. Przepraszam Uwielbiam też aparat iPhone'a. Robi naprawdę świetne zdjęcia, ale po prostu nie zastąpi prawdziwego aparatu ani lustrzanki. Mam tylko „prostą” DSL-R, ale jakość zdjęć zdecydowanie bije, także pod względem subtelności.

... a także z haptycznego punktu widzenia, aby tworzyć niezamazane zdjęcia o długich ogniskowych, aparat musi mieć określony rozmiar i wagę. W niektórych sytuacjach może wystarczyć kamera PhoneCam!

Aparat iPhone'a jest rzeczywiście dobry. W świetle dziennym. Ale najpóźniej, gdy robi się trochę ciemniej, a nawet w nocy, jeśli chcesz fotografować coś więcej niż tylko jedzenie, potrzebna jest odpowiednia lampa błyskowa, wtedy nie możesz ominąć odpowiedniego sprzętu. A o braku zoomu już wspomniano. Głębia ostrości (lub rozmycie) to też coś, czego aparat w smartfonie praktycznie nie zna.

„Z jednej strony aparat musi być całkowicie nieruchomy w przypadku profesjonalnej fotografii”

Kamera musi się nie ruszać - Yääähh - MartinMadeMyDay

Usunąłbym skrót DSLR. Bo to bzdura: żaden aparat w telefonie komórkowym nie może konkurować z lustrzanką cyfrową. Z tanim segmentem frakcji „wyceluj i strzelaj” już kończy się na Canon Powershoot! Migawka tak, naprawdę twórcza praca w złym świetle lub przycinaniu itp. Nie!