Według raportu China Post, Apple ulepszy aparat w iPhonie 6, ale zrezygnuje ze zwiększania rozdzielczości. Giełda szybko zareagowała: spadła cena Largan Precision, producenta modułów kamer.

Podobno 13- lub 16-megapikselowy aparat do iPhone'a 6 był wcześniej dyskutowany, ale teraz pojawiają się plotki, że Apple planuje kontynuować z 8 megapikselami. Więcej nie pasowałoby do upragnionego designu iPhone'a, w przeciwieństwie do Nokii i innych producentów smartfonów, Apple nie jest przygotowany, by dać aparatowi więcej miejsca. Kamerę można również ulepszyć bez wyższej rozdzielczości: wyższa światłoczułość, lepsza stabilizacja obrazu i funkcje oprogramowania, takie jak ulepszona funkcja panoramy lub szybsze seryjne nagrywanie obrazu byłyby do pomyślenia.

Dlaczego plotki o ciągłej likwidacji miały ciążyć na akcjach Largana, jest niezrozumiałe, bo ktoś musi wyprodukować ulepszony 8-megapikselowy aparat – a według analityków Nomura Securities Largan ma duże szanse na zdobycie zamówienia.

Więcej na te tematy:

iphone 6

głos_13

Dyskutować z!

Tutaj możesz przeczytać artykuł "Aparat iPhone 6 z matrycą 8 megapikseli?" Zostaw komentarz. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Tymczasem zintegrowany aparat jest dla mnie jedną z najważniejszych cech wszystkich, ponieważ wszystkie zdjęcia wykonuję tylko smartfonem. Nie noszę już przy sobie aparatu cyfrowego. Z tego powodu pewnie dostanę Lumię 1020, której zdjęcia są po prostu genialne – w porównaniu z resztą smartfonów.

więc czytałem różne testy w większości punktów zdjęcia iPhone'a są lepsze niż te z Lumii.czasy google

Lumina lepiej hmm http://www.giga.de/smartphones/nokia-lumia-1020/tests/iphone-5s-versus-nokia-lumia-1020-kamera-im-test-fotos-zum-download/

Poczekaj i napij się herbaty ... nie wierz we wszystko, co jest tu i tam napisane! Ale ogólnie jestem całkiem zadowolony z aparatu iPhone'a 5s.

Co powinno przynieść ponad 8 milionów pikseli?

nikt nie potrzebuje więcej niż 8 megapikseli. Taki totalny nonsens. Myślę, że to dobrze, że tam zostają. Miałem tylko poprawić wygląd. Moc to znacznie więcej. i możesz znowu palić tych analityków i głupców zapakować w fajkę

Mimimimi, Apple powiedziało, że 8 megapikseli wystarczy, więc powiem, że też…

Nie, wielu ekspertów twierdzi, że 8 megapikseli wystarczy. Jeśli to mi nie wystarcza, kupuję cyfrowy aparat pełnoklatkowy, który można wykorzystać również do rozmów ;-)

Już przy 6 megapikselach masz rozdzielczość druku do A3. Megapikselowy bieg to fajny żart marketingowy dla niedoświadczonego konsumenta. Dużo ciekawsze są zupełnie inne parametry optyki i procesora.

Tak jest! Jakość fotograficzna DIN A4, zdjęcie zbliżone do DIN A3. Różnica jest prawie niezauważalna. W dobrym języku niemieckim oznacza to: zdecydowana większość ludzi - około 99% - potrzebuje tylko trzech megapikseli. Ale powiedz dzisiejszym potworom konsumentów; nie sprawdzaj niczego, po prostu plotkuj o tym, czego cię nauczono i wierz, że to rzeczywistość. Ale oczywiście cena giełdowa dostawcy spada, to logiczne...

Tak, a kiedy Apple daje jasno do zrozumienia, że ​​nikt nie potrzebuje zoomu, wszyscy gadają. Jeśli następnie przybliżysz obiekt za pomocą iPhone'a, a jakość jest słaba, nawet tego nie zauważysz! Świetny! Nikt nie potrzebuje więcej niż 8 MPx!

Przede wszystkim motyw jest decydujący, podobnie jak zdjęcie, w tym oczywiście osoba, która je wykonuje. Po drugie, zbyt wiele megapikseli na tak małej matrycy to totalna bzdura. Istnieją ku temu przyczyny fizyczne i techniczne. Wystarczy zainstalować 16 megapikseli w smartfonie i sprzedawać to przyciągnąć głupich klientów. Nikt mi nie powie, że tak mały obiektyw o tak słabym strumieniu świetlnym może z grubsza obsłużyć nawet 5 megapikseli. W związku z tym lustrzanki cyfrowe musiałyby mieć kilkaset megapikseli.

Ponad 8 megapikseli to także więcej pamięci na zdjęcia. W przypadku serii lub zwolnionego tempa pamięć zapełniłaby się szybciej = częściej zlecać na zewnątrz.

Inne Szpiegi są ważniejsze, jak opisano powyżej.

Widać z niektórych reakcji tutaj, że koncepcja więcej pikseli = lepsze obrazy działa. Większość kupujących aparaty, a także sprzedawców, nie ma zaplecza technicznego. A potem po prostu ciągnie „wyżej, dalej, szybciej”. Tak jest również w przypadku kompaktowego Digisa. Na przykład dla mnie osobiście stary IXUS 400 z 4MP nadal był jednym z najlepszych. ROZERWAĆ. Nie ma potrzeby używania 20MP.

Megapiksele odgrywają tylko niewielką rolę, najważniejsza jest wielkość chipa i są one jak najmniejsze we wszystkich telefonach komórkowych, co jest zrozumiałe. Dlatego 8 MP jest więcej niż wystarczające, ponieważ robię zdjęcia do wysłania lub wrzucenia do Internetu. Jeśli potrzebuję dobrej jakości obrazu, potrzebuję możliwie największej matrycy, jak DSLR lub Canon G1X (albo aparat systemowy z dużym seniorem! Każdy, kto kupi telefon komórkowy 40 MP i uważa, że ​​może nim robić dobre zdjęcia, jestem szczerze przepraszam!

Apple oferuje sensowne rozwiązanie techniczne z 8 megapikselami. Fotony wymagane do wyższych rozdzielczości nie mogą być uchwycone za pomocą małych chipów. W praktyce i tak wystarczy 8. Wydaje się, że Lumia potrzebuje pułapki na farmera (oprócz reklamy na forum).