Deweloper Nick Lee właśnie zaprezentował sposób na wykorzystanie Androida na iPhonie. Jednak samodzielny system, który składa się również z osłony ochronnej i innego sprzętu, jest fikcją. Ostatecznie iPhone jest używany tylko jako wyświetlacz.

Przy pomocy drukarki 3D dyrektor techniczny firmy Tendigi zaprojektował specjalną osłonę ochronną na iPhone'a. Oferuje „brzuch” z tyłu iPhone'a. Lee zintegrował w nim akumulator, płytkę HiKey firmy Lemaker i inny sprzęt. Należy go podłączyć do złącza Lightning za pomocą kabla zintegrowanego z obudową. Zanim zaszło tak daleko, prawdziwy smartfon z Androidem został najpierw podłączony do iPhone'a i odtworzono prawidłowe przesyłanie obrazu.

Tylko wyświetlacz iPhone'a z systemem Android

Docelowo system operacyjny Android jest wykonywany na dodatkowym sprzęcie. iPhone służy tylko jako ekran i ekran dotykowy dla innego systemu operacyjnego. Wpisy na ekranie dotykowym są interpretowane z krótkim opóźnieniem.

Najważniejsze jest to, że konwersja iPhone'a Nicka Lee to niesamowity projekt, ale fikcyjny pakiet. Własny sprzęt iPhone'a nie jest używany do uruchamiania systemu operacyjnego Android. Lata temu hakerzy jailbreak pokazali, że to działa: zainstalowali dwa systemy operacyjne na urządzeniu iOS z odblokowanym iPhonem i zmanipulowanym bootloaderem. W tym celu trzeba było skompilować indywidualne jądro.

W tym miejscu znajdziesz zewnętrzne treści z YouTube, które uzupełniają artykuł. Możesz go wyświetlić i ponownie ukryć jednym kliknięciem.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Pozwala to na przekazywanie danych osobowych stronom trzecim. Przeczytaj więcej o naszej polityce prywatności.

Deweloper opublikował obszerny artykuł na platformie Medium o tym, jak Lee wdrożył swoje rozwiązanie. W nim opisuje krok po kroku produkcję tego iPhone'a z Androidem. Ten opis jest skompresowany w filmie, który również opublikował Lee. Pokazuje tylko ostatni krok, uruchamianie Androida na iPhonie.

To, że Lee zna się na takich sztuczkach, pokazał jakiś czas temu, kiedy uruchomił Windows 95 na swoim Apple Watch. W tym przypadku zastosowano emulator, a sam montaż i uruchomienie zajęło wiele godzin.

Więcej na te tematy:

Android

iPhone

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Android na iPhonie to fikcja”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.